Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam össze a...

Hogyan szoktassam össze a kutyámat és a macskámat?

Figyelt kérdés
Nemrégiben kaptam egy kismacskát. Kb 5hónapos lehet. Van egy kutyám, aki foxi keverék. Mikor össze engedtem ôket a kutya ment volna rá, de nem valószínû, hogy bántotta is volna, hisz rettentô játèkos. Hogyan szoktassam ôket össze és ez menmyi idô lehet?

2014. aug. 18. 06:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudni kell,hogy a kutya milyen. A foxterrierek vagy ilyen jellegűek fogós, patkányozó kutyák, így sokszor a cicákat sem szeretik. Gyakran az váltja ki, hogy ők játszani akarnak, de a cica támad,és így gyűlölet marad bennük. Úgy próbáld hogy a kutyát vedd pórázra és egy másik ember a kiscicát vigye oda, de úgy hogy ha úgy adódik el lehessen venni. És így a kutya meg van kötve, ha a cica úgy gondolja elszalad. Fokozatosan kell, és még ha úgy látod hogy na minden szuper, akkor se bízd a véletlenre é ne hagyd őket együtt, míg a cica ilyen fiatal. Az én kutyám utálja őket, sajnos elpusztítja ha megfogja. Egy macskám van, de ő már okos kitanult, így tudja merre közlekedjen hogy ne találkozzon a kutyával. Tegyük hozzá, a kutyának a hátsó kertben kellett teret csinálni, hogy a cica legalább elől legyen nyugton.
2014. aug. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is foxterrier keverékem van! Okos kutya, de a macskáknál nincs szerencséje.Vagy fél tőlük, vagy kergeti.

Egyszer egy macska bement a kutyaházába, és a kutyám aznap este máshol aludt. Amikor észrevettük, akkor kikergettük a macsekot.

Nem bíztos h sikerülne neked.

2014. aug. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

És mikor ment volna neki, mit csináltál? Megfogtad? Meg kell tanulni a kutyát tiltani, anélkül, hogy fizikailag korlátoznád, így tudod elérni, hogy szépen ismerkedjen.

Ha felteszed a kutyás topikban a kérdést, biztos sok jó választ fogsz rá kapni, de annyit még érdemes tudni, hogy sok múlik a macskán. Ha elfut, akkor arra szinte minden kutya rámegy és nagyon keményen kell tudni tiltani, ha szembeszáll vele és lekever neki egyet, akkor biztos nem lesz gond.

2014. aug. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Meg lehet tanítani a fegyelmet, mert én is összeszoktattam a foxterrier keverékemet a nyulakkal, de macsekkal nem igazán "kísérleteznék".

2014. aug. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon figyeli a macskát. Szinte folyton követi, szaglássza, kergeti, de nem bántja. Látszik rajta, hogy támadna. Viszont ez a pórázas módszer kezd össze jönni. Megnyalja a cicát meg hasonlók. Köszönöm azért, remélem beválik, mert akkor a kutyát elviteti anyukám.
2014. aug. 18. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!