Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek 2 hét alatt lehet...

Szerintetek 2 hét alatt lehet valami komolyabb baj?

Figyelt kérdés

Van 2 kiscicám,az egyiknek egy hete kb. csipás a szeme,és az elmúlt napokban elkezdett prüsszkölni!

Tudom,hogy állatorvos kéne neki,de sajnos nincs rá pénzünk ebben a hónapban,hisz sulikezdés + kollégium kezdés,szóval az átlagos iskolakezdős összegre rájön a duplája a kollégium miatt... Tudom,hogy nem vagyok mintagazdi,de nem tudok vele mit csinálni,amúgy is átlagosan élő család vagyunk,szóval egy 8000 FTos kezelés(én macskanáthára gyanakszom) amúgy is igényel egy kis áttekintést,így viszont elég megoldhatatlan :(

Szeptemberbe amint lesz fizu,tudnánk vinni! Addig nagy baja lesz ebbe a 2 hétbe??

Kamillázás pipa,egy nagyon minimálisat használ!

Amúgy boldogok mindketten,játszanak,mászkálnak a tetőn,sőt,még arra is van energiájuk,hogy egymás tányérjába beleegyenek,és morogjanak :D


2014. aug. 18. 10:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is macskanáthára tippelek. A kamillázást ne hagyd abba, az sokat segíthet a szemükön. Kis vattapamaccsal a szemük környékéről óvatosan távolítsd el mindig a rászárad csipákat. A víz langyos legyen, ne hideg. A legnagyobb baj az lehet, hogy megvakulnak, hályogos lesz a szemük. Sajnos nálunk is ez volt. A mamához ide született egy csomó kiscica, mert nem törődtek a szaporulat meggátolásával. Időnként kijártunk hozzá ápolni őket, mindegyik életben maradt a macskanáthából, de kettőnek hályogos lett a szeme. Ezen kívül gyengék maradhatnak, de ezt még utólag valamilyen szinten helyre lehet hozni. Próbálj meg gondoskodni rendes kosztról, nem kell folyton konzervet venni, de vitaminban dús száraz tápot is vehetsz az nem drága, és kenőmájas, májkrém konzervet, valamint figyelj a higiéniára. Sima bolti tejet ne adj nekik. Víz mindig legyen előttük. Azt sajnos nem tudom ,hogy két hét mennyit számít, az állatok azért sokkal szívósabbak, mint az ember.
2014. aug. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tápot + tálcás konzervet esznek! Kamillázva vannak rendesen,tejet nem kapnak egyáltalán,nem akarok még laktózérzékenység tünetekkel is stresszelni pluszba :(
2014. aug. 18. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!