Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok azokról, akik...

Mit gondoltok azokról, akik pórázon sétáltatják a macskájukat?

Figyelt kérdés
2014. aug. 19. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
azt hogy idióták, betegek, valami nagyon nincs nekik rendbe az agyukba.Látszólag ugyan olyan emberek is mint mi, ez igaz, csak nem normálisak.Egy macskát tisztára fölösleges sétáltatni.Akinek van macskája és falun lakik ahol van más állat is, mint nálunk, itt elkóborolnak más portákra, háztetőre felmennek, szóval tudnak mozogni.De aki panelba lakik annak minek macska?Csak azért hogy pórázon sétáltassa?Beteg dolog szerencsétlent húzni-vonni az utcán, ráadásul a sétáltató saját magát égeti le.Egy macska nem kutya, a kutya az más ha pórázon jön.Nyilvánosan kellene agyonverni azt aki kitalálta a macskapórázt meg hogy őket is "kell" sétáltatni.
2014. aug. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

:))


Szerintem amíg az állat kedvét leli bármilyen tevékenységben, a fejlődésére, személyiségére, fizikai állapotára, jó közérzetére rossz hatással nincs, addig ésszerű kereteken belül bármit lehet csinálni vele.


Nekem nyulam van, nagy terveim voltak, hogy fogunk lejárni sétálni (hámmal), de sosem sikerült megszeretnie a hámot, így bármennyire is jó lenne, ha a szabad levegőn legelne, nem ér annyit, hogy idegesítsem.

2014. aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Hirtelen azt sem tudom melyik zagyvaságot ragadjam ki idézetnek abból, amit az első válaszoló leírt.

Nyilván nem azok sétáltatnak pórázon macskát, akik kertes házban élnek, kinti macskájuk van, és jól megszokta a környezetét. Bár én sem vagyok híve annak, hogy bezárjunk macskákat lakásba, de nem tudhatod, hogy mi miért van. Mi amikor még társasházban laktunk, eszünk ágában nem volt macskát tartani bent, de valamiért a Jó Isten másképp gondolta és egy szép napon odaküldött nekem egy kiscicát az üzletembe az év legforróbb napján. Próbáltam elpasszolni, de nem sikerült, ezért kénytelen voltam hazavinni. Egy darabig élvezte csak a bent létet, de tudtuk, hogy előbb utóbb ki kell vinni. Társasháznál ez kockázatos, mert nem a külső környezethez lesz hozzászokva, hanem a lakáshoz, nem lehet csak úgy levinni és elengedni, szélnek ereszteni. Lehet vissza akarna jönni, de nem biztos, hogy visszatalál. Más amikor egy macska már oda születik, pl. egy kertes házba és ismer kint minden zeg-zugot. Mivel kétlakiak voltunk, mindig vittük magunkkal, szeretett autózni, szerette a másik helyet is, de szegénykém sosem tudta hol a helye. Volt, hogy a parkolóban kiugrott a kezemből és fél órát kerestük. Sosem vettem pórázt, de utólag már nagyon bánom, mert a vége az lett, hogy végleg eltűnt. :-( A mai napig sajnálom, mert nagyon különleges macska volt, szeretett minket, de vitte a vére. Nem tudom ,hogy ennek így kellett-e lennie, én megakartam tartani erőszakkal, Ő menni akart? Abszolút nem tartom betegnek, ha panellakó macskát sétáltat pórázon, mert igen is, nekik is kell a friss levegő, a természet, de sajnos őket nem lehet csak úgy leküldeni játszani egyedül. Jobban elítélem azokat, akik miatt fölöslegessé vált állatok szaladgálnak az utcán.

2014. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

"Egy macskát tisztára fölösleges sétáltatni.Akinek van macskája és falun lakik ahol van más állat is, mint nálunk, itt elkóborolnak más portákra, háztetőre felmennek, szóval tudnak mozogni."


Ugyanúgy falun lakom, s az is tapasztalat, hogy rengeteg macskát elütnek, más kandúrok, kutyák vagy emberek tépnek meg, meglövik őket, vadmacskákkal összeakadnak, véletlenül bezárják valahova őket, kéménybe beleesnek, stb. Igen, a mi macskáink is szabadon tartottak, s mindegyik megtörtént velük az utóbbi években (van, ami többször is) - volt, amelyikből golyót kellett kiszedni, folyton tele vannak sebekkel, e miatt sokszor gyengék. Én abszolút meg tudom érteni, aki aggódik a macskája miatt, s ezért pórázon sétáltatja. Épp ezért ha nálunk kifut az utolsó macskageneráció nem is fogunk újra macskázni egy darabig, mert nincs annyi időnk, hogy teljes felelősséggel tarthassuk őket.

2014. aug. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a szomszédba szobamacska lakik, és csak azért sétáltatják, hogy el tudja végezni a dolgát, meg jól jön neki egy kis testmozgás, tud valami újat is látni az unalmas nappalin meg más szobákon kívül.
2014. aug. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Kertes házban lakom. Van egy felnőtt cicám aki szabadon jár-kel. Nem is akartam másik cicát de hát mint tudjuk ember tervez, Isten végez. Így hát van egy kölyök cicám, "akivel csak a baj van".

1.- A nagy cica nem viseli el, és mivel nem csak a mi telkünkről hanem a szomszéd telekről is kiver minden macskát így száz százalék hogy amint egyedül, szabadon kint lenne az udvaron a kölyök a nagy macskám még a faluból is kizavarná.


2., Tipikus öngyilkos jelölt cica, aki minden áron a mi kutyánk kenneljébe meg a szomszéd macska gyűlölő kutyához akar átmenni.


A nyakamat tenném rá hogy ha most szabadon kiengedném őt akkor kb 10 perc múlva már nem élne. Viszont nem ezért mentettem meg az egész családjával együtt hogy éljen pár hetet-hónapot és elpusztuljon.

Viszont mivel egy szabadon született cicáról van szó, vágyik a szabadba. Éppen ezért addig amíg nem tudom megvenni az anyagot egy kennelhez ahova biztonságosan kitud menni, addig pórázon viszem ki az udvarra, és hiszitek vagy sem igenis élvezi.

2014. aug. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Igazabol jo dolog de szerintem csak akkor kene porazon vezetni ha meg kicsi vagy mostkaptad . a nagyok annyira nem szeretik
2014. aug. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egy buta hozzáállás, hogy aki panelben él, ne legyen macskája. Lehet, hogy ő is vágyik ez cicára, de nincs pénz kertes házra, vagy neki így kényelmesebb panelben, de miért ne lehetne cicája ha gondolkodik róla?

Én ellene vagyok, hogy egy macska a 4 fal között élje le az életét... kell neki a szabadban lenni, de ahhoz hogy egy panelhez szokott macska ne szökjön el, kell a póráz. Így ki tudja magát játszani, tud szaladgálni (nyilván nem egy rövid póráz kel...), friss levegőn van.

2014. aug. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálják kielégíteni a macska mozgásigényét. Ennyit gondolok róluk.
2014. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem is tudom. Először lefuttatnék egy ház vs. panel eszmefuttatást.

Nekem volt alkalmam panelmacskát összehasonlítani vidékivel. A panelmacska mamámé volt. Életéből 16 évet húzott le panelban a depi legkisebb jele nélkül. Miután kiköltöztek kertes házba, nem vált szokásává a ház elhagyása. Kereken 20 évesen halt meg. Más panelmacskákat is láttam, élnek és virulnak, kölyökkoruktól bentiek, annyira nem akarnak ők a szabadban császkálni

A barátomnál meg láthatom a vidéki macskák ennél mozgalmasabb, tartalmasabb, de lényegesen rövidebb életét. Saját tapasztalaim alapján a legjobb esélyei a benti, kiskoruktól beszoktatott, így a kintlétet nem is annyira hiányoló macskáknak vannak. Őket nem csapják el/lövik le/eszik meg/lopják el megkínozni, nem keverednek verekedésbe, amiben elkaphatnak bármit stb. Ráadásul sok ilyen vidéki macska be sincs oltva, itt is rengetegen írják, hogy ez meg az a baja van, de nem, állatorvoshoz nem viszik el, mert pénzbe kerül, és akkor ne kérdezzem meg, miért tart állatot, ha elnézi, hogy szenved, mert nem költ dokira...Ellenben nyilván van panbelban is mozgásigényük, amit ki kellene elégíteni, és erre lehet, hogy nem elég a kaparófa, bútorokon rohangálás. Ebben az esetben jó lehet a hám. De kölyökkortól szoktatni kell hozzá, hogy ne az legyen, hogy a gazda megy, a macska meg hason csúszik utána...Tehát nekem a hámon sétáltatott macskáról az jut eszembe, hogy felelősségteljes, állatszerető gazdája van. Ellentétben azzal a kinti, nem sétáltatott macskával, amit vérző, gennyesedő sebekkel sem visznek dokihoz, mert hát az pénz...

2014. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!