Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az baj, ha sokat kap a macska...

Az baj, ha sokat kap a macska enni?

Figyelt kérdés

Nekem van egy rendszerem, hogy naponta hányszor és hány órakor etetem, de a család egyik tagja kb. 2-3 óránként etetné, egyszerűen nem tudja felfogni, hogy nem emberről van szó, akinek naponta többször kellene enni. És mivel kis éhenkórászról van szó, a cica eszi is rendesen, amit kap :D

Azt már feladom, hogy az illetőnek elmagyarázzam, hogy hány órakor és mennyit kapjon a cica.

Szóval baj, ha túl sokat eszik? Úgy értem, vannak olyan kutyák, akik beletudnak halni abba, hogy túlzabálják magukat (pl. az akita kutyusok). Macskáknál ilyen nincs ugye? Ha már nagyon nem esne jól neki, csak nem enne tovább...


2014. aug. 20. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
A macska annyit eszik, amennyire szüksége van. Az én macskámnak folyamatosan van kinnt kaja, az állatorvos szerint is teljesen jó súlyban van, és még egyszer sem halt bele, hogy túlette magát.
2014. aug. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A miénk is van, hogy már otthagyja a kaját, olyankor mindig megnyugszok, hogy tudja hol a határ :D De néha meg úgy gondolom, hogy már túleszi magát, néha olyan hordó hasa van :D
2014. aug. 20. 20:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy normálisan nevelt macska nem fogja túlenni magát. Csak azok híznak el, amik tömve vannak, kézből adják neki tíz percenként a nasit. Ha magának vadászik a macska, akkor is csak annyit eszik, amennyi neki kell, rengetegszer találtam én is fél egereket, amit a cica már nem kér.
2014. aug. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 puszti laura ***** válasza:
kepzeld el az en dedmamam tobbet adott neki egyetlen egy naop mint amennyit szokot a macska megvadult es elkezte tamadni a dedmamamat a laba csupa ver volt meg a kezet is harabdalta kellett hivni a mentot
2014. aug. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Belehalni nem fog, kutyáknak más az anatómiájuk, teli gyomorral könnyen kapnak bélcsavarodást, főleg a nagyobb termetűek. Cicánál ilyen nincs. Csak arra figyelj, hogy ne hízzon el.
2014. aug. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!