Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ha kullancsos...

Mit tegyek ha kullancsos macskámról már lehet, hogy lepotyogott néhány a házba?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam, hogy le potyognak néha a kullancsok az állatról,és mostanában egyre több kullancs van rajta, de sajnos későn vettük észre,mit lehet akkor csinálni, ha tényleg bekerült a házba ilyen módon kullancs?
2014. aug. 21. 05:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Túl sok mindent már nem, de egyébként az utcáról, a ruhádon is bevihetsz kullancsot a házba bármikor. Nagyon sokáig bírják táplálkozás nélkül, tehát ha van bent a házban, akkor azt valószínűleg úgy veszitek észre, hogy egyszer csak bennetek lesz. Szerencsésebb esetben meglátod valahol...

A macskát mielőbb kezeljétek, én a cseppeket javaslom hatékonyság tekintetében, amit a nyakához kell csepegtetni (szépen le van írva rá, hogy hogyan és hová pontosan), így belé már nem fog visszamenni. Magatokat felesleges embereknek szánt kullancsriasztóval fújkálni, vagy akár megvenni sok flakonnal és a házat, ugyanis ügyesen el tud bújni a kullancs és tényleg évekig is képes táplálék nélkül élni és várni.

Lyme-kór ellen úgy tudom nincs oltás (gyógyszer viszont igen, ha már esetleg kialakult), de hirtelen nem jut eszembe mi a másik gyakori (legalábbis viszonylag, mert sok kullancs nem okoz semmiféle problémát, nem fertőzött) probléma, azt hiszem az ellen van oltás. Kérdezzetek rá a háziorvosnál, vagy keress rá a neten. Azt hiszem az agyvelőgyulladás vagy valami ilyesmi talán, de hirtelen akartam leírni és most nem jut rendesen eszembe keresni pedig már nincs időm most. De szerintem nem nagyon tudtok mit tenni, esetleg kártevőirtókkal (akik pl. csótányokkal és poloskákkal is foglalkoznak) lehet még beszélni, hátha van valami olyan szerük is, amit ha használnak a házban, akkor a kullancs ellen is hatásos. Hívjatok fel egy közeli céget telefonon, vagy írjatok mailt nekik.

2014. aug. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Macskára tegyél külső élősködők ellen spot on-t. A jó hír, hogy a macska kullancsa emberre nem megy rá, majd szépen elpusztul a lakásban, kivéve ha újra rámászik a cicára.
2014. aug. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a biospotix nyakörv mennyire jó?
2014. aug. 21. 12:48
 4/4 anonim ***** válasza:
2.-nak: olyan, hogy "macskakullancs" nincs. Amit az állat összeszed, emberre is veszélyes. Kérdezőnek: Frontline spot-on-nal kezeld. Bele fog menni akkor is, de mire megszívná magát, elpusztul. Fésüld át bolha fésűvel naponta, azzal is ki tudod szedni a nagyját.
2014. aug. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!