Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen szállítódobozok vannak,...

Milyen szállítódobozok vannak, és milyen a jobb?

Figyelt kérdés
Pl. kinéztem egy nagyot, aztán felfigyeltem, hogy egy kisebbnek az alján körbe árok van. Megnéztem a nagyot, és abban nem írtak erről semmit, de az egyik képen látszik két mélyedés, de ezekbe nem igen fér el annyi folyadék. Viszont, amelyiken körbe van az árok, azokról is minden vevő olyan képet csinált, amibe párnákon fekszik a macska, ami által nincs értelme az ároknak, mert a párna felszívja, még mielőtt belefolyna, vagy ha nem, majd utána. A másik kérdés ami ebből következik, hogy miért olyan kemény, hogy ki kelljen párnázni? Miért nincs gumi, vagy valami polifoam-szerű, nem vízfelszívó, de puha belső felülete legalább alul? A rácsra akasztható kis edények méretéből alapból elképzelhetetlennek tartom az itatást főleg ha szállítják. A biztonsági öves megoldáson megintcsak nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek, mert lehet, hogy a doboz nem száll el, de a macska beleállhat a fejedbe, vagy a doboz fala nyírja ki.

2014. aug. 22. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell ennyire túlgondolni. :) Ha bepisil a cica ígyis-úgyis minden pisis lesz. A tálak utazáshoz jók, ha egy helyben van a kocsiban. Párnázás meg az állatorvoshoz felesleges, csak húzza ki a macska magával a párnát, amikor az orvos veszi ki a dobozból. Felesleges szerintem a párnázott alj, csak összepiszkolja. Mi neten vettük, teljesen meg vagyunk vele elégedve, nem szétesős és szép is szerintem: [link] :)
2014. aug. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kocsiban még jobban kilötypölődhet mint kézben. Nem azt kérdeztem, hogy milyen szállítódobozban bírja ki az állatorvosig. Aztán az, hogy ha bepisil úgy is minden olyan lesz milyen baromság már? Neked mindegy lenne, hogy órákat fekszel egy kemény padlón, esetleg nekiverődsz az oldalának, ami szintén kemény, meztelenül vagy, behuggyozol, és/vagy kifolyik a pia, és nincs hova follyon, mert te vagy legalul?
2014. aug. 23. 08:00
 3/4 Maxitabi ***** válasza:

Szerintem sem kell túldramatizálni...

Én beszélek,aki a 4. féle szállítót vettem:))

Immáron 18 éve van cicám,és az első dobozom még mindig megvan: amerikai (petmate furrari,itthon vettem),a tetején biztonsági öv hellyel,légi szállításra is alkalmas stb.

Van hozzá etető-itató,soha nem használtuk útközben. (15 éves!!)De nem találtam ilyet azóta sem sajna.. A kisebbik cicának szuper.Nem használok én sem már semmit belülre,mert csak összehúzza.Ha mégis baleset van-nálunk hányás volt a max- akkor állat kivesz, kitisztít/kimos, állat vissza.(mindig van konyhai papírtörlő, rongyok és víz a kocsiban erre)

Soha nem pisilt bele még egyik cica sem a szállítóba,pedig utaztunk egész nap, vagy 6-7 órákat. Nem is ittak,nem is ettek útközben,hiába kínáltuk a pihenők közben.

Most van egy 5 éves maine coonom is,aki nagy cica,nehéz volt venni neki boxot..Kitétel volt: persze a méret (itt már a 90%-uk elbukott), a biztonsági öv becsatolás,az ajtó zárása - a második-nagyméretű (trixie capri) box ajtaja a súlyától kinyílott,ha felemeltük (pedig 12 kilóra volt kalibrálva,a cica pedig csak 7-8 kg..),és a műanyag pöcök letörött az ajtózáron;- és még lehessen kézben vinni.. -emiatt kitétel a fém zár az ajtón.

Van textilboxunk is fém merevítős,mérete szuper, becsatolható,nagyon jó minőség,csak minden szőrös- vonzza azt. Abban van párna gyárilag,(belseje polifoam,huzata műszőr - az is szőrtenger - mindig tisztítani kell, macerás.

A boxban szállítás azért jóval biztonságosabb,a cica nem tud akkorát repülni,mert nincs akkora helye,max 10-15 cm,de téged legalább nem üt le, és ő sem sérül meg ettől annyira.

2014. aug. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudtommal a kocsi lendületét veszik fel az utazók is. Bármi általi megállás azt jelenti, hogy a kocsi lendülete, sebessége, iránya 0. A rögzített dolgoké is 0. A nem rögzítetteké pedig mennek tovább a kocsi lendületével, ami azt jelenti, hogy menet közben, és a megállás pillanatában egyenlő, majd, ha szabadon szállhatna, a légellenállás, és gravitáció lassítaná le. Ha így van, ez azt jelenti, hogy a legnagyobb lendület menet közben, és megálláskor van, utána csak csökkenhet. Amiből az következik, hogy minél távolabbra esik, annál kevésbé ütődik meg, nem fordítva.
2014. aug. 23. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!