Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kiscicaként örökbefogadott...

Egy kiscicaként örökbefogadott "házimacska" is lehet szobacica, mint egy tenyésztett?

Figyelt kérdés
Épül a házunk, és ha felépült, akkor egy kiscica örökbefogadásán gondolkozunk. Venni nem szeretnénk, egyrészt mert nincs rá lehetőségünk, hogy többtízezer forintért cicát vegyünk (szaporítókat pedig nem támogatunk), másrészt pedig mert sajnos nagyon sok kiscicát dobnak ki az utcára, így megmentenénk egyet. Viszont olvastam olyat, hogy a házimacskák nem lehetnek szobacicák, mert ahhoz túlságosan "vadak" (???). Tényleg nem lehet boldog élete benti cicaként, ha nem "fajtatisztának" született? Esetleg köztetek van, aki befogadott "keverék" cicát tart bentiként?

2014. aug. 22. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Befogadott cicánk van, pár hónapos korában páromékhoz szegődött, aztán itt ragadt. Most már 6 éves elmúlt, kizárólag benti cica, abszolút nem vad.
2014. aug. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a múlthéten találtam 2 kiscicát az út szélén. Senkinek nem kellettek így mivel nagyon meg is szerettem őket megtartottam mind a kettőt. Tettem ki nekik almot, és pár nap alatt metanulták a szobatisztaságot.

2014. aug. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
a vége lemaradt. És egyáltalán nem vadak, gyorsan tanultak. Volt hogy kivittem őket a kertbe és fél perc múlva iszkoltak is vissza be a házba.
2014. aug. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Ha egy cicát kiskorától ahhoz szoktatsz, hogy bent éljen a lakásban, megszokja.


Habár én el nem tudom képzelni, hogy egy élőlény hogyan tud ellenni, hogy soha nincs szabad levegőn, soha nem süt rá a nap, de elismerem, hogy biztonságosabb, és alighanem hosszabb élete lesz mint egy kijáró cicának.


Bevallom, én is próbálkoztam bent tartani cicát, de nálunk nem ment. Nem a cicán múllott, rajtunk. Mi ugyanis tavasztól-őszig a kertben és a teraszon éljük az életünket, ott eszünk, pihenünk, olvasunk, játszunk, dolgozgatunk, fogadunk vendéget. Egyszerűen nem tehettem meg, hogy a ciccet bezárjam a lakásba, kizárjam az életünkből.


Télen viszont ritkán jár ki. Fázós a lelkem.


Egy cicakifutón legalább gondolkodjatok.

2014. aug. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ha valahogy meg lehetne oldani, hogy ne jusson ki a kertből, akkor azzal nem lenne probléma (kifutót megnézem!), de a szomszédunk egy óvoda, nem szeretnék problémát belőle, hogy oda átjár, ne adj Isten autó elé fut.
2014. aug. 22. 18:30
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Négy utcáról összeszedett, mentett cicám van, akik csak a házban élnek, semmi probléma nincs velük. Ráadásul rengeteg árvát szedek össze folyamatosan, akiket szintén csak bentre adok örökbe. Hidd el, ilyen téren semmi különbség az utcai keverék és a méregdrága fajtatiszta cica között. Mindegyik ugyanolyan macska. Nagyon örülök, hogy a mentett cica mellett döntesz és nem a szaporítókat támogatod!
2014. aug. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, persze, hogy lehet szobacica! Mi panelban lakunk, es van 3 cicank. Teljesen jol viselik a panelt, szobatisztak, nem karmolasszak a butorokat (van kulon kaparofajuk), szoval nincs gond veluk. Az egyiket mondjuk le szoktuk vinni neha setalni, mert o kicsit hiperaktivabb fajta, de a masik kettot nem szoktuk, mert az egyik eleg lusta, tipikus szobamacska, a masik meg nagyon felenk (kiskoraban banthattak).
2014. aug. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg sima házicica él lakásban, az enyém is, teljesen jól elvan :D Boldog macsek :D


Mi a Noétól hoztuk el két és fél éve :)

2014. aug. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

6-7 hónapos volt a macskánk, sima fekete házi macska, mikor befogadtunk, az illatosra adták le. Semmit nem tudunk az előéletéről, de mivel nyakörv volt rajta mikor leadták, gyanítjuk, hogy kinti macskának tartották, míg rá nem untak. Nálunk szoba macska, nagyon jól el van már 6 éve!


Egyszerűen ivartalaníttatni kell és kész.

2014. okt. 19. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

allatok.info és/vagy [link]


azt a butaságot hol olvastad hogy nem lehet szobacica??

2014. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!