Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerinted melyik jobb/rosszabb...

Szerinted melyik jobb/rosszabb egy 4 év körüli szobamacskának? Lakásba zárva megtűrtnek lenni, vagy ismeretlen kertbe költözni?

Figyelt kérdés

Tömören a nyakamon maradt egy macska, akit én sosem akartam, nem kértem, egyszerűen utcára került volna, ha nem hozom haza, így bevállaltam. Adtam neki három hónapot, de hiába, nem vagyok macskás. Nem szeretem, nem szeretek vele játszani. Tisztességesen ellátom, kap enni meg inni, kitakarítom az almot, de ennyi, leginkább zavar.


Lenne lehetőségem odaadni valakinek kertes házhoz, ahol van két macsek és egy kutya, meg a környéken egyébként egy egész macska kolónia egy horgásztanyához csatlakozva. Viszont ott nem engednék be. Nem tudom, hogy ez biztos halál lenne-e egy szobacicának, vagy meg tudná szokni. Tudom, hogy úgy kéne beszoktatni, hogy pár napig legalább lakásban legyen, de technikailag is kivitelezhetetlen, mert nyitva az ajtó sokszor, meg aki befogadná sem szeretné, és nem is tudom meggyőzni erről.


Maradjon nálam megtűrtként 30 nm-en unatkozva, sokat egyedül hagyva, vagy kapjon egy esélyt a rendes vadászós kinti cica életre, kockáztatva azt, hogy nem tud tájékozódni abban a világban, és esetleg baja esik?


2014. aug. 22. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, ez elég nehéz kérdés. Macskafüggő.

Talán én próbálnék még egy ideig másik gazdit keresni, és ha egy évig semmi (persze ha bírsz ennyit) akkor adnám erre a helyre.


De csak azért, mert én imádom a cicákat, nekem a kertes házban is bejárt a házba, úgy jött-ment ahogy akart :)

Télen, meg viharban stb fogalmam sincs, mit csinálna...Meg ha nem lenne bejárós, ott se foglalkoznának vele többet igazából.


De ez a te dolgod, te tudod, meddig bírod elviselni, az is rendes dolog tőled, hogy befogadtad.

2014. aug. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De ott mégis lenne két macska meg egy kutya társaságnak, és alapvetően azért jó dolguk van ott. Mindkét ottani macsek tizenéves már, fittek, egészségesek, és igazából mivel tárva nyitva minden, azért rendszeresen beosonnak, plusz van egy kutyaajtó is, és a kutya be szokta engedni őket.

Meg mégis ott vannak a kinti világ ingerei.

Itt meg be van zárva egy lakásba, nem igazán szeretem ha hízeleg, szóval szegényt elküldöm, játszani se szoktam vele, azt látom, hogy halál unalmas ez így neki, csak fekszik meg hízik.

Inkább attól félek, hogy aki befogadná abba sem menne bele, hogy eleinte egy pár napra bezárja, és félek, hogy eltűnne az ismeretlen kinti világban, vagy elütné egy autó. Vagy elzavarnák az ottani macskák. Ha be tudna illeszkedni, akkor jobb dolga lenne ott, mint itt ez biztos.

2014. aug. 24. 18:51
 3/7 A kérdező kommentje:
Azóta is nálam van, de még mindig küzdök azzal, hogy szerintem ez egyikünknek sem jó így.
2014. dec. 1. 13:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha 4 éve csak lakásban lakik, szerintem a csak kerti tartással aláírnád a halálos ítéletét. Csinálj neki gazdikereső szöveget, 1-2 jó képpel, hogy lakásba odaadnád. Talán lesz gazdi, de sajnos legalább 3-szor annyi macska vár gazdára, mint amennyi embernek kell macska. Fontos infók, amiket mindenképp írj bele a szövegbe: hol van, mennyi idős, ivartalan-e, hogyan viselkedik lakásban, miért válnál meg tőle. (Pl: Gazdit keres egy 4 éves ivartalan kandúr cica Budapesten. Csak benti tartásra. Utcára kerülés elől mentettem, de nem vagyok macskás, nem szeretném megtartani. Szobatiszta, nem karmolja a bútort.)

Becsülendő, hogy hazavitted, és gondozod.

2014. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szoktatásnál most nem pár napig kellene bent lennie (az amúgy sem pár nap, hanem pár hét inkább), hanem tavaszig. A cicák téli bundája szept.-okt. hónapban alakul ki a folyamatos lehűlés következtében. Neki ez nem alakult ki, mert bent volt a melegben. Ha most kiteszik, az olyan, mintha te kabát nélkül lennél kint egész télen. Megfázik, tüdőgyulladást kap, legyengül az immunrendszere és elkap mindenféle betegséget.... szóval valószínűleg ezért sem élné túl.
2014. dec. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem addig maradjon nálad bent, amíg olyan gazdit nem találsz neki, aki bent tartja.
2014. dec. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most már ne add oda semmiképp, ezzel elkéstél, nincs télikabátja.


Kérd meg a Cicamentő Angyalokat vagy ilyesmi szervezetet, hogy hirdessék segítsenek benne. Elvinni tőled nem fogják, mert ha megnézed tele vannak és rengeteg macska van a várólistájukon életveszélyes helyeken is akár, meg mindig beesik egy sérült szenvedő is eléjük. Viszont hátha a hirdetésben tudnak segíteni és összehoz az élet valakivel, akinek kellene.


Sajnos tényleg be kellene zárni, anno mi összeszedtünk egy kedves kezes cicát, de a hülye férjem ahogy hazaértünk letette a kertben, hogy "ismerkedjen" és csóri elrohant a vak világban. Egy hét múlva megtaláltuk az eredeti helyén (pedig kocsival hoztuk el!) még jó, hogy nem nagyon forgalmas helyeken kellett mennie, meg hogy visszatalált. Utána két hétig bent tartottuk, kicsit ideges volt ugyan tőle, de azóta meg a kertből sem akar kimenni, megszokott itt! De ha rögtön mehet, akkor simán az lesz a vége, hogy világgá megy. Főleg, hogy azt sem lehet tudni kijönne-e más macskákkal, és lehet azoktól is megijedne így méginkább el akarna menekülni.

2014. dec. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!