Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan etessem, gondozzam?...

Hogyan etessem, gondozzam? Vészhelyzet!

Figyelt kérdés

Pár hetes kiscicát elhagyta az anyja, én találtam rá. A fogai éppen kibújtak, már tud járni szaladni. Nagyon el van dugulva az orra, tüsszög, a száján veszi a levegőt, a szeme a csipától összeragadt. Mivel a száján veszi a levegőt az etetés nagyon nehéz, mert könnyen megfulladhat. A szemét kammilával törölgetem. Tegnap találtam rá azóta szinte állandóan alszik. Enni magától nem eszik. Ma elvittem állatorvoshoz és azt mondta hogy adjak neki kamillát mézzel meg tejjel. Tegnap vettem neki Whiskas junior tasakos csirkés kaját azzal etetem. Gyengén kinyitom a száját és beleteszem a falatot.

1.Mivel és hogyan itassam és etessem?

2.Miért alszik folyamatosan?

3.Milyen gyakran etessem és milyen adagban?

4.Ha tejet felforralom kb 5 percig akkor úgy odaadhatom neki?

Jaaaaj annyira meg vagyok ijedve annyira féltem szegény drágámat!!! :''''''''''''(


2014. aug. 23. 18:29
 1/6 A kérdező kommentje:
2014. aug. 23. 18:32
 2/6 A kérdező kommentje:

Szoktam evés után simogatni érdes wcpapírral a pociját meg a fenekét...de eddig ma és tegnap egyszer-egyszer pisilt..semmi több.

Nagyon keveset eszik így és ha eröltetem félek hogy megfulladhat vagy az ételtől megpuffad.

2014. aug. 23. 18:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Tejet ne adjál neki, csak laktóz menteset. Szívjál fel fecskendőbe híg kaját, és azt nyomd a pofija, és a fogai közé. Így le fogja nyelni. Az orvos nem adott más tanácsot?
2014. aug. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

menj jobb orvoshoz vele!Nagy eséllyel,sőt biztos,hogy macskanáthát amit kezelni kell,nem mézzel és kamillával.Amíg beteg nem fog normálisan enni.Feltételezem lázas is és ezért levert/étvágytalan.Fontos,hogy gyorsan megfelelő kezelést kapjon,mert ilyen picin nagyon gyorsan leveri a nátha és meghalhat.


macskáknak való tápszert vegyél állatpatikában és azzal etesd cumisból vagy fecskendőből.

2014. aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Medvi ***** válasza:
Így igaz, antibiotikum injekcióra van szüksége, attól meggyógyul és azonnal enni fog magától. Miféle állatorvoshoz vitted? Tényleg nem adott neki antibiotikumot az a bamba ember? Sürgősen vidd el egy másikhoz, amíg még él!!!
2014. aug. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sarah200 ***** válasza:
Szia pont ugyan ilyen két cicám van csak már kicsit nagyobbak. AZ egyiknek hasonló baj volt a szemével és tüsszögött, én is kamilláztam egy idő után használt és elmúlt lehet hogy még ki sem nyílt teljesen. Persze fontos a jó állatorvos, lehet megfázott hasonlók, próbálgasd miteszik. Az én nagy cicámnak tüdőgyulladása van most és hasonlóan néz ki mint a tiéd csak nagyobban.Nem is evett egy napig, ki is száradt. Kapott antibiotikumot meg infúziót írtak fel neki emberi patikás gyerek gyógyszert. Persze ez egy kicsi macska. Próbált minden féle kajával etetni, ha már tudna, házi kajával,konzerv tej, az enyém is hol eszt hol azt fogadja el. egy jobb ÁLLATORVOS annyira örülök hogy van aki segít egy szerencsétlen kis állaton. Szurkolok az a szegény cica megérdemel egy második esélyt!!!!
2014. aug. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!