Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Harapásról és karmolásról...

Harapásról és karmolásról hogyan lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azzal a problémával fordulok felétek, hogy a 4 hónapos cicám hihetetlenül vad. Állandóan karmol, harap, felborzolja a szőrét. Sosem bántottuk csak ha harapott. Néha tud bújós is lenni, de egyszer gondol egyet és belém harap. A lábam a kezem teli van karmolással és harapással. És egyre erősebben csinálja. Olyat is szokott, hogy megyek ki az erkélyre és egyszer csak rámugrik és belémharap. Mi lehet vele a baj?

2014. aug. 24. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Játékból is szoktak a kismacskák harapni, karmolni, sőt simogatáskor a hátsó lábaival rúgva karmolni is. Nem játékból csinálja? Mert akkor nincs azzal semmi baj.

A szülői háznál a háztáji gazdaság egerei miatt rengeteg macska volt, de mindegyik csinált hasonlókat kismacska korában.

2014. aug. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy ideig mi is azt hittük, hogy játszik. De nagyon kezd eldurvulni. Amikor ezeket csinálja lelapítja a fülét meg kidüllednek a szemei. És fogalmam sincs, hogy miért mert elég jól tartjuk. Előző helyen sem volt rá panasz
2014. aug. 24. 10:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem játékból csinálja, akkor valami nem tetszhet neki. Például a bezártság. De hátha mégis játékból csinálja, ezért próbáld meg azt, hogy madzagra függesztesz valami játékot neki és azzal eljátszik. Ezt az ingát kikötöd valahova, hogy bármikor játszhasson vele.

Sok macskát tartottak a szüleim a gazdaság egerei miatt, de betegség miatt még egyik sem viselkedett így. Esetleg akkor csinálta agresszivitásból valamelyik, ha gyerekkorunkban túl sokat simogattuk és megunta. Tehát ha valami nem tetszett neki. Idegen macskánál viszont tapasztaltam agresszív viselkedést amikor megsimogattam. Valamiért nem tetszett neki a simogatás.

2014. aug. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van egy kisebb szobánk ahol van egy csomó játéka. Van felfüggesztve egy játék is. Van csomó plüsse labdája kaparófája házikója minden. Kicsit el van kényesztetve is.
2014. aug. 24. 10:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam, idegen macskánál tapasztaltam olyat hogy simogatás hatására agresszív lett. Lehet hogy némelyik nem szereti a kényeztetést.
2014. aug. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Sosem bántottuk csak ha harapott"


Ez egy ördögi kör, ő kicsit megharap, te bántod (ez alatt mit értesz amúgy?) aztán persze, hogy jobban fog harapni, mire te megint bántod stb...

A miénknek is van egy csomó játéka, de egyedül nem szeret velük játszani. Van egy csomó plüsse, de hozzájuk nem nyúl, ameddig nem én dobom felé, vagy gurítom neki oda a labdát, az ingával is csak úgy játszik, ha én mozgatom felülről. Lehet csak foglalkozni kellene vele, nem egyedül hagyni a sok játékkal.

2014. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Foglalkozunk vele egy nap többször játszunk vele ameddig bírja.

Akkor sem úgy bántjuk hanem csak kap egyet a buksijára

2014. aug. 24. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!