Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Neostomosan macskáknak?

Neostomosan macskáknak?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, nem baj-e, ha a cica lenyalja magáról a neostomosant, amit rápermetezek?

Sajnos egy vidéki látogatással hazahoztunk (a kecskékről) bolhákat, és a cica el is kezdett vakarózni. Neostomosanom van itthon, és olvastam, hogy a cicát is lehet vele kezelni. Nem vagyok benne biztos, hogy le tudnám fürdetni, így a fújáson gondolkodom, ráadásul egy műtét utáni heg is van rajta, habár már bezárult, de akkor is félnék belemártani a macskát. Van más ötletetek?Mert gondolom csak a nyakörv nem elég ilyen esetben.


2014. aug. 28. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
A nyakörv arra jó, hogy megelőzd a bolhákat, inkább vidd el dokihoz, ő ad neki bolha elleni cseppeket, ami nagyon hatékony.
2014. aug. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Oszinten szolva, igazabol baj. A Cicak joval erzekenyebbek a hatoanyagara, sokan kimondottan ellenjavaljak a hasznalatat macskaknal.

Sokkal jobb a helyere fujni, vagy ha tenyleg ra akarod fujni, akkor higitsd jobban fel, mint az eloiras.

2014. aug. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel sebe is van, na , meg a macska a lenyalt szertől igen komoly nyálzásba kezdene, vegyél egy spotont, pl Strongoldot. Az nagyon gyorsan elintézi a bolhákat. A Neostomosant használd el a a bútorok,- főleg, ahol a maccs heverészik- befújására.
2014. aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondjátok, hogy a spotontól az összes kinyíródik? Csak mert még a kutyám, mikor kölyök volt, hiába tettük rá a spotont, nem volt elég hatékony. Na mindegy, akkor veszek macskáknak való spotont, hátha. A neostomosant meg már ellőttem a lakásba egy adagot, meg mosom a takarókat stb. De nem értem, akkor miért írják, hogy a macskákra is lehet alkalmazni a neostomosant, ha veszélyes, ha lenyalja.
2014. aug. 28. 11:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosomnál nemrég volt infúzión cica,mert juhfürdetővel fürdették a bolhák ellen...ezer párszáz forint egy advocate és hatékony.
2014. aug. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó tisztában vagyok vele, mennyi egy spoton. De mint írtam, a neostomosan eleve itthon volt és az nem juhfürdető, hanem rá van írva, hogy macskáknak. Ennyire hülye nem vagyok, de azért köszi. Azt is írtam, hogy a lakásban használom el a padlóra a neostomosant és veszek spotont, de a részleteket biztosan nem olvastad, csak a kérdést...
2014. aug. 28. 19:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Sok doki, de még a gyártó sem nagyon akarja sajnos elismerni hogy a macskának mérgező még akkor is ha nem nyalja le magáról.

Ez van, de én úgy vagyok vele hogy jobb félni.


Én a bolhás cicámra efippro spot on-t vettem, agyon hatásos volt.

2014. aug. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az újonnan gyártott Neostomosan tájékoztatójában úgy hallottam lekerült a macska a célállatfajok közül, mivel nagyon sok macska nem bírja és mérgezési tüneteket okoz.
2014. aug. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!