Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van értelme tanítani a macskát...

Van értelme tanítani a macskát? Pl. Hogy ne menjen kerítésen túlra vagy várja meg amíg kirakom neki a kajáját, tehát ne egyen bele miközben beletöltöm a tálkájába.

Figyelt kérdés
Arra már sikerült megtanítanom, hogy a hálószobába nem mehet be. Eleinte sokszor bement, de mindig kivittem és kb. pár hét alatt megtanulta hogy oda tilos bemennie.

2014. aug. 28. 21:56
 1/2 KGabi0000 ***** válasza:
Nem igazán,a macskák öntörvényűek.Azt etszik,ami nekik tetszik,de azért megpróbálhatod.
2014. aug. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Macskája válogatja. Az én két macskám is teljesen eltérő jellemű. Az egyik könnyebben befolyásolható, viszont irtó kíváncsi, a másik meg valóban teljesen öntörvényű, és nehezebben "motiválható":) Én általában igyekszem annyira "szabadjára engedni" őket, amennyire lehet, csak egy-két dologban "nem engedek", pl. bizonyos helyiségek tiltottak, ahogy nálad is, meg néhány bútor "tabu"... Szóval csak néhány "szabály" van, de azok nem kompromisszumképesek, és így jól kijövünk:)
2014. aug. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!