Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok az olyanról...

Mit gondoltok az olyanról ahol egy család úgy kezeli a macskájukat mint ha ő is egy családtag lenne?

Figyelt kérdés
Ahol ugyan úgy beszélnek a macskához mint ha a gyerekükhöz vagy testvérükhöz vagy bárki máshoz beszélnének, és a macska figyel arra hogy mit mondanak neki, ahol nem érti a macska hogy mi az a sicc vagy cicic hanem hogy gyere ide vagy menj innen vagy hogy várj egy picit és leül és vár meg ilyenek, ha bejön köszönnek neki és a macska is visszanyávog, valamint van neki külön fekvőhely, vagy csak külön azért összepakolnak ha rendetlenség van, mert a macskának nem tetszik?

2014. aug. 29. 09:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Több minden hoztál össze. Vannak macskák, akikkel lehet "beszélgetni". Én például, ha a munkámban elakadok néha a kandúrunkkal "beszélem meg". Rám néz, olyan, mintha érdekelné, ha megfogalmazom "neki" a problémát már félig meg is van oldva.

Az, hogy cic vagy gyere (sicc, vagy menj innen) nevelés kérdése, nekem szimpatikusabb, de technikailag minden szempontból mindegy. Ha a macskának (kutyának) van saját helye egyszerűsíti az ember életét. Ha nem jelölsz ki neki egyet, akkor választ magának, ami nem biztos,hogy neked tetszik.

Az összepakolás "mert a macskának nem tetszik", az vagy ürügy, vagy komoly szellemi probléma

2014. aug. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

"csak külön azért összepakolnak ha rendetlenség van, mert a macskának nem tetszik?"

Ezt a mondatot nem értem, amúgy kb nálunk is ez van.... Legutóbbi példa... anyám beszélgetett a kutyáinkal: "Igen, te vagy a legszebb, ügyes vagy, igen te is, édesem,...igen nagyon szeretlek téged is...igen ki a legkedvesebb?? igen drágaságom, téged is szeretlek.... " --- Erre átszól a szomszéd: Mégis kivel beszélsz???? Mire anyám: hát a kutyákkal:)))

Nálunk ez természetes...viszont arra nagyon figyelünk, hogy ennek ellenére kutyaként kezeljük őket, nem emberként...viszont mivel mi emberek vagyunk, emberként tudjuk kifejezni a szeretetünket is...ami szavakkal történik. Semmi gond nincs ezzel, addig míg tudod, hogy a kutya az kutya, és aszerint kezeled.

2014. aug. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem így van mindenütt?
2014. aug. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 *Victorique* ***** válasza:
100%
Ahogy az #1 írja, nevelés kérdése, hogy mikre reagál a macska. Rendetlenség attól függ, milyen értelemben nem tetszik neki - én is nagyobb rendet tartok mióta megvan a cicánk, de inkább pont azért mert tetszene neki és olyannal is játszana amivel én nem szeretném :P :)
2014. aug. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
hát ez az összepakolás dolog ez olyan hogy van minden szobában egy hely ahol ő szokott lenni és ha oda le van pakolva valami akkor ő addig járkál utánunk és nyarvog még meg nem kérdezem hogy mi bajod? erre ő a szemembe néz és majd megfordul és megy oda ahova ő le akar feküdni, ha nem megyek utána vagy csak odamegyek és nem csinálok semmit, akkor les rám és egyre mérgesebben nyávog rám... ha elpakolok akkor lefekszik és nyugszik, meg ilyenek hogy ha bejön akkor köszön vagyis nyávog egyet és olyankor mi mondjuk neki hogy szia, meg volt hogy a szomszéd bejárójára kifeküdt, az meg csak annyit mondott neki hogy menj onnan mert átmegyek rajtad, és fogta magát és hazajött... vagy ha valamit akar és nem érünk rá vagy nem akarunk egyből menni, akkor mondjuk neki hogy várjál picit majd mindjárt megyek, akkor leül és vár türelmesen, ha nem megyünk akkor odajön és ismét nyávog, ha ezt egymás után eljátszuk vele többször akkor odajön és elkezdi belénk eregetni a körmeit... egyszóval el is van kényeztetve, meg olyan lett mint egy hisztis 8-9 éves gyerek...
2014. aug. 29. 09:51
 6/19 A kérdező kommentje:
itt ő már azért is hisztizik ha pl az ágyamra akar feküdni és azt én nem igazítottam meg mikor reggel felkeltem...
2014. aug. 29. 09:52
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez a rendetlenség érdekes dolog, mert a macskák tényleg nem szeretik, ha valami a nem ott van, ahol lenni szokott. Festéskor, bútorelhúzásos nagytakarításkor teljesen meg van zavarodva.
2014. aug. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Minden család belügye, hogy milyen viszonyt alakít ki a háziállataival. Szerintem csak az a fontos, hogy legyen (legalább) néhány szabály, kezelhetőek legyenek, szót fogadjanak (igen, még a macska is!), és tisztaság legyen mellettük. Ha meg vendég jön, mindenkinek az a legjobb, ha el vannak különítve.


Nálunk a macskáknak meg van szabva, hogy hol mozoghatnak, értik, hogy mi s "sicc", de ha elmegyek mellettük, beszélek is hozzájuk egy-egy mondatot és / vagy végigsimítom a bundájukat. Eddig nem is gondoltam rá, hogy a "gyere ide" vagy a "menj innen" más számára szokatlan lehet, lehet, hogy azért csinálom, mert régen kutyám volt, és hasonlóan kezelem őket. Ami "luxus", hogy esténként, felügyelet mellett bejöhetnek a nappaliba, és akkor van egy kis simogatás:))

2014. aug. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nálunk is megvan szabva hogy mit lehet és mit nem, pl asztalra nem mehet fel csak a számítógép elé, de annál is csak az egyik szobában, meg olyanok hogy ha akarnak kint vannak ha akarnak bent vannak, meg az a jó bennük hogy szót fogadnak, valamint ha éjszaka bent vannak akár télen akár nyáron és ők ki akarnak menni a dolgukat elintézni akkor felkeltenek, ha egyikőnket nem tudják akkor mennek máshoz, de sosem szoktunk betenni sem télen sem nyáron nekik almot, enni is vagy kint a konyhában ( hogy a szomszéd macska nem nyúlja le a kaját ) vagy ha olyat eszünk bent szobában akkor a markunkból, bár ha olyat adunk neki ami morzsálódik pl kenyeret ( azt imádják ) azt is meg tudja enni úgy hogy nem morzsálja el, valahogy úgy eszi meg hogy a fejét az ég felé emeli...


valamint más háziállatot ami nálunk van sosem bántottak/bántanak legyen az kiscsirke, hörcsög tengerimalac vagy papagáj esetleg fehér egér, nem hogy nem bántja hanem inkább vigyáz rájuk, ha jön valami új szerzemény akkor úgy szoktuk hogy elmagyarázzuk nekik hogy nem szabad bántani, ő is itt fog élni, nem szeretjük ezentúl őt kevésbé meg ilyenek, és megérti, nem bántja őket...

2014. aug. 29. 10:03
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok


A későbbi hozzászólásaidból egyszerűen az jön le, hogy jól nevelt társállatok

2014. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!