Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok az olyanról...

Mit gondoltok az olyanról ahol egy család úgy kezeli a macskájukat mint ha ő is egy családtag lenne?

Figyelt kérdés
Ahol ugyan úgy beszélnek a macskához mint ha a gyerekükhöz vagy testvérükhöz vagy bárki máshoz beszélnének, és a macska figyel arra hogy mit mondanak neki, ahol nem érti a macska hogy mi az a sicc vagy cicic hanem hogy gyere ide vagy menj innen vagy hogy várj egy picit és leül és vár meg ilyenek, ha bejön köszönnek neki és a macska is visszanyávog, valamint van neki külön fekvőhely, vagy csak külön azért összepakolnak ha rendetlenség van, mert a macskának nem tetszik?

2014. aug. 29. 09:24
1 2
 11/19 Yoruchan válasza:
50%
1-snek igaza van!Nekem még 5 hónapos.cicámvan is.kint van kuxkoja.Tudja hogy nélkelem nem jöhetbe.Beszélek hozzá mint egy eemberhez.Nem verem.De ö náluk mindig cica marad es nem ember;)
2014. aug. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem különítem el, ha vendég jön. A macska van otthon.

Viszont a mi barátaink szeretik a cicámat, ha meg idegen jön, úgyis eltűnik valahova.

2014. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez így normális, még a törpenyulunkkal is így bánunk :) Persze nyilván a normális együttélés miatt nem lehet őket tisztán "emberként" kezelni, de nálunk az állat igenis családtag, akiknek köszönünk, akik mellettünk vannak, akiknek figyelembe vesszük az igényeit stb.
2014. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
#12 ez nálunk is így van :) bár egy dolgot nem értek, hogy miért csinálja azt hogy van pár ismerősünk akik nem szeretik vagy félnek tőlük ( nem tudom melyik ) hogy őhozzájuk sokkal jobban mennek oda, szó szerint piszkáljál, csesztetik?...
2014. aug. 29. 11:22
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nálunk is így él a maccs. Kimegy-bejön, ahogyan kedve tartja. Alomtálca csak akkor van, ha beteg, és bent kell tartani. Nyáron a nap nagy részét kint tölti, télen sokat van bent. Éjszaka bent alszik. Néha velünk.:)


Asztalra nem megy fel, a kaját simán ott lehet hagyni, nem nyúl hozzá.


Székre, kanapéra felmehet. Ha este filmet nézünk, ott alszik valamelyikünk ölében összegömbölyödve.


A konyhában egy sarokban vannak az evőtáljai. Kivéve a vizestálat, mert inni valamilyen rejtélyes okból kizárólag a fürdőszobában hajlandó.

2014. aug. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Meg olyan mint ha minél régebben van velünk annál okosabb lenne vagy nem tudom, néhány szerintem könnyű szót kitud nyávogni, amit helyzethez illően nyávog, pl azt hogy nem vagy nemjó, a fürdőszobában meg hogy engedj már el, valamint egy ideje már csak szavakkal, beszéddel is megtudjuk sérteni olyankor képes úgy bepipulni hogy ha nem hagyjuk abba képes lenne nekünk jönni... ha cikizem, piszkálom hogy buta vagy vagy csúnya vagy akkor rám néz és nyávogja hogy nem, ha sokat piszkálom akkor elkezdt morogni és fújtatni, és olyankor meg kell hogy vígasztaljam ami van hogy napokig is tart mire megbékél.. meg ha kinyitja az ajtót és bejön akkor kicsal valakit hogy csukjuk be az ajtót... ha valakinek baja van, beteg vagy valami akkor meg jobban védelmezi mint egy véreb... és ha valaki sokáig nincs itthon ( pár napig ) vagy csak távoli rokonnal beszélünk telefonon akkor képes lenne kiszedni a telefon a kezünkből hogy ő is... olyankor odatartjuk neki a telefont és az akivel beszélünk szól hozzá, ilyenkor vagy csak csendben hallgat, vagy visszanyávog, aztán békén hagy, de ha feltudnám venni amiket csinál meg hogy milyen és feltölteném valahova, komolyan mondom fetrengenétek a röhögéstől hogy milyen, mi és a szomszédok, ismerősök rokonok már jó ideje már nem birjuk ki vigyorgás vagy kuncogás, nevetés nélkül ha meglátjuk...:D ha meg ide jön valaki és ő bent van és olyan jön ide aki őt szereti, és ő is az illetőt akkor az nem mehet el még meg nem simogassa, mert akkor felágaskodik mikor ül az illető és a térdére ágaskodik, néz az illet szemeibe és ha nem reagál akkor szépen lassan elkezdi ereszteni a lábaiba a körmeit..


komolyan mondom, mint ha egy 4-5 éves szintű gyerek lenne...:D

2014. aug. 29. 11:58
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Kétségtelen, hogy nagyon szereted a cicádat.:)
2014. aug. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is beszélek hozzá:) mondom neki, hogy rendesen kell enni, nincs nasi, meg hogy most egy kicsit kimehetsz. Tegnap gurítottam neki a labdát, mondom, rúgd vissza. S megtette:) meg mondom neki, gyere aludni, s jött:)
2014. aug. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Mamám cicája (8 éves) is ilyen kb. mint amit leírtál. :D Imádja a mamámat és féltékeny ha mi is ott vagyunk nála. Felugrik a mellkasára és ott kell simogatnia, mert addig piszkálja, a mancsával (rendesen kocogtatja a lábát, mint az emberek), hogy figyeljen oda és vegye fel :D Amikor megyünk el, mama mindig szól neki, hogy "köszönjél" és utána egy nagyot nyávog mindig :D Nagyon okos macska, vagyis lehet inkább csak nagyon jól megtanult az emberekkel kommunikálni. :)

Az én macskám (1 éves) nem annyira "okosan" kommunikál, de szerintem ez idővel változhat. Rengeteget foglalkozunk vele pedig, de valahogy nem megy még neki annyira. Remélem, hogy csak idő kérdése és ő is ilyen lesz :)

2014. szept. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!