Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha a macskám...

Mit csináljak, ha a macskám idegbeteg?

Figyelt kérdés

A cica 1 évesen ellett 4 babát, amikből 1-et megtartottunk.

A szülés után 3 hónappal ivartalaníttattuk, azóta idegbeteg, nemcsak más macskákkal, velünk és a kicsinyével is.



#macska #ivartalanítva idegbeteg
2014. aug. 30. 10:00
 1/6 Janka néni ***** válasza:
0%

Egy részt korai volt az ivartalanítás. Más részt a macskák a "családi kapcsolatokat" nem ápolják. Ha a kölykök (nem "babák") elválasztásra kerülnek, már el is idegenednek. Ivarérettségükkor pedig teljesen idegen macskaként kezeli őket az anyjuk. Ezt csak mi emberek tartjuk anya-ivadék kapcsolatnak. A szavaidból az derül ki, hogy hajlamos vagy humanizálni (emberként kezelni) a macskát. Ne tedd, ha nem akarsz tévedni. Valami hiányzik a macskádnak, e miatt hisztis. De az is lehet, hogy a hormonszintje nem állt még helyre amikor a műtétre sor került, így tovább tart, amíg beáll a rendes érték.

Miben nyilvánul meg, hogy "idegbeteg"?

2014. aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Inkabb pont, hogy nem korai volt, hanem kesoi...

Ez a tipikus esete annak, amikor az ember a "egyszer szulnie kell" hazugsagot elhiszi, es aztan csodalkozik, hogy a megvaltozott hormonhaztartasu macska maskeppen viselkedik, mint addig.

A kerdes viszont, agressziv, vagy tenyleg "idegbeteg"? Ugy ertem, hogy csak utal mindent, ami él, vagy siman osszerezzen a zajokra, nincs nyugta, stb?

Mert ha a masodik, akkor nem kizart, hogy valami vitaminhianya van, ami nem alt helyre a szules utan sem.

Eselyes, hogy kulon vitamin adasa segitene rajta, de biztosat csak az allatorvos tud mondani.

2014. aug. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszolók. Először is, az állatorvos javasolta ezt az időpontot. Másodszor nem várom el, hogy babusgassa, nem humanizálom túl, akiktől kérdeztem, nem viselkednek így a kicsinyeikkel a macskáik ivartalanítás után. És valóban, mindent utál, ami mozog, tök mindegy mi az, mindenre morog és hangoskodik, engem tegnap meg is harapott. Akkor lehet vitaminhiány, bár az állatorvostól is kérdeztem, nem mondott ilyesmit.
2014. aug. 30. 12:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és nem a "egyszer szülnie kell" hazugság miatt ellet a cica. Tanácsot kértem, nem pedig kioktatást.
2014. aug. 30. 12:19
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kerdezo, nem kioktatasnak szantam a szavaimat, ha megis annak olvastad... Igazabol, akkor sincs semmi. A lenyeg, hogy a cica rendben legyen.

Es ez amit leirtal, tenyleg tipikusan vitaminhianynak tunik, ezert (es nem tamadaskent!) megkerdem, amugy mit kap enni?

2014. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tényleg csodálkozunk, mindenhol azt olvastam és beszélik, hogy ivartalanítás után lenyugszik, de nem, azóta csak rosszabb.

Nos, általában Purina száraztápot kap, kicsinek a kittent vettem neki, később pedig a vesevédőt, a szőroldót és most már a sterilt vegyítem. de szokott kapni más macskatápot is, főtt húst, májat, néha párizsit, ha már nekünk nem kell. Kinti cica, gyanítom néha eteti a szomszéd is.

2014. aug. 30. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!