Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák elriasztására szeretné...

Macskák elriasztására szeretnék tippeket kérni?

Figyelt kérdés

A jogi területet is fedi a kérdésem, de elsősorban a macskákról és a gazdáikról szól, így ide tettem.


Sorházszerűségről van szó, de a házak körbezárják a kertet. Társasházként működik, a házirendben szerepel, hogy a két macskás hölgy (fejenként nem tudom, de összesen kb 10 db macska, kétes, hogy oltottak-e rendesen) naponta 15 percre engedheti ki a macskákat. Ezt anno megszavazták, elfogadták.

A gyakorlatban a macskák egész nap kint vannak, mindenki kertrészébe bemászkálnak, száradó ruhákra ráfekszenek, babakocsit babával kint hagyni életveszélyes (rá/belefekszenek).


A macskákban maradandó kárt nem szeretnék tenni, ezért segítséget kérnék, hogy miként lehetne

1) A macskákat "traumatizálni", hogy leszokjanak erről a kertrészről legalább.

2) A nemtörődöm tulajdonosokat rákényszeríteni, hogy 15 perc után valóban szedjék össze a macskákat. A szép szó, elbeszélgetés nem segít, sok ilyenen túl vagyunk és nincs változás.



Már minden felmerült bennem, de ha végképp szakad a cérna, akkor én magam fogom össze a macskákat és viszem el egy kedves menhelyre, vagy keresek új gazdit nekik, lehetőleg jó messze innen.


Addig is, ami eszembe jutott (de bármilyen más ötletnek örülnék, ami úgy tartja távol őket, hogy maradandó kárt nem teszek bennük):


- A gazdáknak szólok, hogy patkányt láttunk, ezért kihelyeztem patkánymérget, szóljanak, amikor kiengedik a macskákat, akkor a megbeszélt 15 percre beveszem. A méreg természetesen kamu lenne, de remélhetőleg féltenék annyira amacskákat, hogy vennék a fáradtságot és összeszednék őket a kimenő végén.


- Mozgásérzékelős locsoló (bár a hülye macskák miatt hadd ne én költsek pénzt)


- Airsoft vagy paintball fegyver a macskák ellen. Talán a gazdik is átgondolnák, ha egy kék-rózsaszín ételfestékes macska megy haza.


- Állatcsapda csalival (ketreces típus), hátha a gazdik megelégelik, hogy az udvar egyik felében a kimenő után bebörtönözve ül a macska.


Vagy van bármilyen jogi lehetőség a kezünkben, hogy a házszabályra hivatkozva valahogyan szankcionáljuk az állatok szabadon kóborlását? Van két kutya is a házban, az ő gazdáik betartják a korlátozást, póráz nélkül csak a megbeszélt 15 percben szaladgálnak a kutyák (és érdekes módon utánuk felszedik a szart, míg a macskák után nem az ő gazdáik)


2014. aug. 30. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Végig olvasva a mondandódat nem egyszerű a dolog. Ha saját kertedbe megy be a cica, és nem sorházban laknál, meg nem társas jellegűben akkor azt mondtam volna, hogy oda egy jó kutya kellene. Nekem ami van, (Hortobágyi Sinka fajtájú) nagyon gyors és amire utasítom rámegy. Nem bántja őket, bele sem harap, de úgy meghajtja a rókát, macskákat, kóbor kutyákat, hogy már azok nem nagyon szeretnek ide jönni. Pénzt ne költs rá túl sokat, azt mondom. Ha szelíd macskák, akkor azt megteheted hogy ha lejár a 15 perc vagy kétszer megfogod őket és szépen hazaviszed őket. Vagy tényleg meg kéne mondani a gazdáknak hogy elviseled a macskákat, de azért ne egész nap üldögéljenek ott. Megmondod hogy kárt okozhatnak, ha normális akkor megérti. Vagy ha nem, akkor jöhetne az hogy amikor meglátod a macskát, hirtelen ijesztgetni kellene őket, de sorozatosan, hogy a te kertedben ne legyen nyugodt, számítson a támadásra így hátha tovább áll. Erre jó a vízipisztoly. pár száz forintért lehet szerezni, és valami rejtett helyről vagy hirtelen felbukkanva jól lespriccelni a cicut. Hidd el ha normális macska akkor ijedtében dob egy szaltót miközben menekül. Bár én próbáltam már olyan cicát ezzel a módszerrel távol tartani, amit nem érdekelt a víz, na mondom, akkor jön a kutyás módszer, azzal el lehetett űzni.

Szó se róla, nekem is van egy macskám, szeretem őket, és azt is megértem, hogy a macsek ebben a kellemes napos időben szeretnek kint sütkérezni egész nap, de ha ez lett megbeszélve, akkor tényleg ehhez kellene alkalmazkodnia a lakóknak is mármint a gazdáknak.

2014. aug. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyszer véletlenül bezártuk az egyik macskát a padlásra (nem vettük észre, hogy felment). Néhány nap nyivákolás után kerestük, hogy honnan jön a hang, akkor találtuk meg.

A két gazdát megkérdeztük, hogy nem hiányzik-e macskájuk. Neeeem, mind megvan.


Amikor felvittük őket a padlásra, akkor az egyik "jééé, ez tényleg az enyém" felkiáltással lehozta. Tehát neki napokig nem tűnt fel, hogy "a macskáim az én gyerekeim" - az egyik "gyereke" hiányzik. Ennyire foglalkoznak vele. Odavihetem akárhányszor, tojnak rá.


Ijesztegetésen, kaviccsal dobáláson túlvagyunk. A macska megijed, elmegy, másnap megint ott van. Vagy a másik. Mondom, kb 10 macskáról van szó.


A látogatóban itt levő apám az unokáját féltve (a babakocsiba akart bemászni az egyik) úgy felrúgta a macskát, hogy két métert repült. Másnap megint itt volt. :(


Kutyát nem tudunk tartani, mert egyrészt a 15 perces szabály miatt a lakásban kellene tartani nagyrészt, másrészt baba mellett nagyon nehéz lenne megoldani a sétáltatását, főleg nagytestűét. Nem merem bevállalni, hogy a forgalomban egyszerre figyeljek a kutyára és a babakocsira is.


Az egyik macskás válasza a szépen kérésre az volt, hogy miért nem építünk plexifalat a kertrészünk köré. 40-50 nm-ről beszélünk. Komolyan, én falazzam körbe magam, mert ő nem tudja kezelni a macskáit?? (Az anyagi vonzatát nem is említem)


Nem a macskákkal van személy szerint bajom, ha tényleg a megbeszélt időtartamban lennének kint, még oda is mennék megsimogatni őket.

De más macskájának a szarát kerülgetni (meg ha mászik a gyerek majd, akkor arra figyelni, hogy egyen belőle és ne kapjon toxoplazmát és vakuljon meg), a babakocsiról lezavarni, ablakból leugrasztani... Hadd ne.

Szerintem a felelős állattartás nem azt jelenti, hogy kicsapom a macskát egész napra, aztán vagy hazajön, vag ynem, tojok rá.

2014. aug. 30. 18:14
 3/5 anonim ***** válasza:
A két macskás hölgyet meg kell kérni hogy először is ivartalanítsák a cicusokat mert a szaporulatnak soha nem lesz vége.A saját udvarukra csináltassanak macska kennelt.Ezáltal kint vannak a friss levegőn és mégis zártan.Szomszédság így nyugalomban lehetne.
2014. aug. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mondom, a szép szó, kérés nem használ. Vállvonogatás, de hát a cicának így jó, stb. Ők egy kva fillért nem akarnak a macskába invesztálni, de ők a gyerekpótlékok...


Szerintem is ez kéne hogy legyen a járható út, de sajnos nem működik :( Így marad a kényszerítés, ha van rá jogszerű mód, illetve a macskák "traumatizálása", hogy ne akarjanak ide jönni, kapcsolják össze rossz emlékkel.


Azt hiszem marad a kamu patkányméreg, látványosan kiteszek valami ártalmatlan fehér port (akár lisztet, ilyesmit), a dobozkára meg ráragasztok olyan matricát, ami a valódi mérgen van. Aztán körbepakolom vele a házat és kiplakátolom, hoyg patkány miatt kitettük, a házirendben foglalt 15 percre beszedjük, egyébként mindenki saját felelősségre engedje ki az állatait.

2014. aug. 30. 20:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Macskairánytű pontosan működik :)Ijesztettem zavartam én is többször az idegen macskákat mégis kifigyelik amikor már nincs veszély ugyan úgy átjárnak a kertünkön.Nagyon rafináltak.Próbáljátok meg ezt a kamu patkányirtást jól plakátozzátok körbe a házrészt mindenütt jól olvasható legyen.Ha ez sem működik össze kell szedni őket és irány a menhely.Ott legalább ha jól tudom ivartalanítják is őket ha szükséges.
2014. aug. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!