Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. s. Nyáladzás, bágyadt...

Borcsi02 kérdése:

S. O. s. Nyáladzás, bágyadt viselkedés?

Figyelt kérdés

Egy ideje több macskát látok el, nekem van három saját, és a szomszéd kutyáit, macskáit is én etetem, mert a gazdájuk sajnos nem foglalkozik velük. Pedig gyönyörű, hosszú szőrű cicája van,aki már szinte hazajár hozzánk, itt érzi jól magát,etetjük, stb.

Tegnap reggel vettük észre, hogy nagyon nyáladzik, és nagyon el van bágyadva, csak ül összekuporodva. A nyálfolyás estig megmaradt,még most is tart, bár evett nálunk azóta ugyanúgy, ahogy szokott, napi kétszer, de nem túl sokat, és nagyon fájdalmasan nyávogott, amikor behoztam és beleraktam egy fekhelyre. Mi lehet ez? Szerintetek mérgezés? Oltva nincs persze :( Legközelebb kedden tudom dokihoz vinni, addig kihúzza?:(


2014. szept. 5. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
A nyáladzás az én macskámnál is észrevehető tény, de ő rám csorgatja, amikor simogatom :D
2014. szept. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ugyanezt csinálja az én kedvenc cicám is, a sajátom, de most itt nem erről van szó:( És nagyon-nagyom sajnálom ezt a szegénykét, mert láthatóan nincs jól, és a bundája a mellkasán is tiszta nedves:( a kifolyó nyáltól..és annyira fájdalmasan néz. Szóval értelmesebb hozzászólásokat, ha lehet :/
2014. szept. 5. 19:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Adj neki rendszeresen inni, nehogy kiszáradjon! Illetve figyelj arra is, hogy nincs e esetleg szorulása, vagy hasmenése. Sajnos nem tudni, hogy meddig bírja... Pár napig még biztos. Drukkolok neki! Ha kell itasd (tű nélküli!!) fecskendőből. Az ételt nem érdemes erőltetni, ha nem kéri úgyse tudod bele erőszakolni. De a nyers húst érdemes megpróbálni. Ilyenkor az nagyon jól szokott esni nekik. Főleg a csirkemell filé felkockázva. :) Sok sikert hozzá!
2014. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, ha idősebb cica érdemes a fogait is ellenőrizni, nehogy amiatt ne tudjon enni. Pl. letört, vagy fogköves stb.
2014. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!