Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan aki ad a cicájának...

Van olyan aki ad a cicájának egeret?

Figyelt kérdés

Kisállat kereskedésbe lehet venni takarmány egeret. Jó ötlet a cicának adni ha amúgy nem tud egerészne mert pl szoba cica, vagy ugyan egerészik de a biztonság kedvéért elveszem tőle mert nem tudhatom hogy mérgezett-e?


Van itt olyan aki ad a cicájának?Elvégre a lehető leg természetesebb tápláléka. Élve, félholtan vagy teljesen megölve?


2014. szept. 6. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

mi a padláson fogtunk egeret (befőttesüveg csapdával:P)

egeret elengedtük a 2 macskánk előtt,kint az udvaron.


de le sem szarták...


ennyit a macskákról!:DD

2014. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Anno a mieink fogtak maguknak:)
2014. szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 *Victorique* ***** válasza:

hát nem tudom, az enyém szobacica, és mondjuk élőt adnék neki, akkor azt evéskor össze-vissza trancsírozza gondolom, én meg takaríthatnék utána. Félholttá vagy holttá meg nem lenne szívem tenni szegényt. Inkább játszok vele, hogy kimozogja magát, a tápok mellé meg kap nyers és főtt húsokat is.

A méreg elég gyorsan hat, úgy tudom, szóval ha evett belőle és él, akkor nem valószínű, hogy mérgezett, így tehát ez utóbbit hagynám.

2014. szept. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 piriiiiii ***** válasza:
Hát, négy macskám van, a város szélén élünk hatalmas portával, erdővel a közelben, úgyhogy mind nagy vadász. :) Fognak egeret, nagyobb bogarakat, sőt, az egyik egyszer még egy siklót is hozott. Ha szobamacsekról van szó, akkor nyilvánvaló, hogy kevés az esélye vadászni, ezért jó ötlet egeret adni neki, de akkor szerintem szintén nyilvánvaló, hogy a "játék" kedvéért élőt. Csak egy jó helyet kell találni, ahol garantált, hogy, miután elengeded az egerentyűt, az nem bújik be valahová, s a cicc holtbiztos, hogy megfogja. Mert itt nem is arról van szó, hogy ez a legtermészetesebb tápláléka, mert biztosan megkapja tőled a fontos kajákat, hanem az, hogy újra kicsit ösztönlény lehet... márpedig ezt egy lakásban elveszti. De egy kis harccal, vadászattal, játékkal újra felelevenedhet.
2014. szept. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk mindkét cica a kertben él, és fognak maguknak egeret, volt már, hogy egy nagy patkányyt hoztak(nem volt feje), lótetűt, nagy bogarakat, galambot, kisebb madarakat! De már öregek és kevesebbet vadásznak :)
2014. szept. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 piriiiiii ***** válasza:
Nem mondanám, hogy összetrancsírozza... legalábbis, ha a saját cicáimból indulok ki. Láttam már ezerszer egeret/gyíkot/hörcsögöt (merev állatvédők, figyelem: MEZEI hörcsögre gondoltam) enni őket, és egy csepp vér, genny, húscafat sem maradt utánuk. Ha már megfogta a macska a zsákmányát, addigra már kifulladt a játékossága és harciassága, s ilyenkor még esetleg a gazdi kedvéért (hé, gazdi, látod, mit fogtam neked a sok tápért cserébe?! :D) mászkálhat vele összevissza folytott nyávogással. De inkább ilyenkor gyorsan befalja, és nem trancsíroz. :D
2014. szept. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, jöhetnek még.


A nagy cicám kijárós, és hát nagy vadász. Egeret ritkán hoz, egyszerűen amióta itt van nincs a környéken egér. A napokban tudott hozni egyett, de azt is inkább mi hoztuk. Egy barátnőmtől hoztunk el egy fagyasztó szekrényt, és másnap meg is volt az egér. Náluk nagyon sok van. :/


Vakondot, madarat, bogarakat sokat fog. Volt hogy egy közel 1 kg.os hús galambot fogott.


A kicsi viszont házban él. Mivel öngyilkos jelölt cica és a nagy cicám se szereti, ő nem mehet ki csak pórázon. Próbál szegénykém vadászni, de olyan elkeseredett hogy nem sikerül neki, hisz ő hiába próbál csendben osonni, én csak ott vagyok mögötte és akaratlanul is elijesztem a bogarakat. Pár hete bement hozzá 2 imádkozó sáska, hát olyan élvezettel vadászott rájuk, és olyan boldog volt hogy el is tudta kapni. De hát én azt se tudom neki össze fogdosni. Ezért gondoltam rá hogy hozok neki takarmány egeret aztán oda adom neki. Ha gellert kap az egér akkor végez vele a nagy cica.

2014. szept. 6. 10:46
 8/12 piriiiiii ***** válasza:
Szerintem jó ötlet! :)
2014. szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2 macskám van kinti benti cicák,és hát nagyon nem örülök neki hogyha behoz egy egeret.Én nem ajánlom.Mert ha rá szokik akarna menni vadászni.Főleg hogy a mi macskánk fogott egy nagy patkányt és az udvaron megette.Utána meg ki hányta.Szerencsére nem volt semmi komoly baja. De ha szeretnéd akkor ki próbálhatod. De én nem ajánlom .
2014. szept. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2 felnőtt cicám egerészik. Nálunk szerencsére nagyon jó a környék, 23 éve élünk itt, ez idő alatt még nem volt példa mérgezett macskára, pedig mindenkinek van cicója, nem is csak olyan kidobottak, 98%-ban ivartalanítottak, oltottak, úgyhogy itt a környékben szerencsére adnak a minőségre is. Így én bátran engedem az enyémeket vadászni, arról nem is beszélve, hogy egyik oldalról erdő van, másikról meg egy hatalmas búzatábla, úgyhogy egér, pocok van dögivel. Most van egy kicsim is, ő még nincs 3 hónapos (kidobott cica volt, az erdőből hoztam haza kb 3 hetesen), ő már felügyelettel kijárkál. Múltkor az egyik nagy hazahozott egy egeret, ami még élt és az udvarban elengedte. A kicsi akkora örömmel vetette rá magát, fogta meg, játszott vele, majd meg is ette, hogy öröm volt nézni. Ő nagyon élvezte. Nem hiszem, hogy a tiédnek bármi gondja lenne néha egy-egy egértől, csak élvezné, hogy játszhat vele. Trancsírozni meg nem trancsíroz tényleg, még ez a kis tökmag is úgy bepakolta a zsákmányát, hogy egy vércsepp sem maradt utána. Ráadásul a takarmányegerek "ellenőrzöttek", biztosan nincsen semmi méregforrás a környékén, úgyhogy tulajdonképpen szőrös nyers húst ehet a cica, ami egyáltalán nem káros rá nézve.
2014. szept. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!