Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tápváltást követően finnyáskod...

Tápváltást követően finnyáskodik a cica, nem lesz ebből baj?

Figyelt kérdés
Az egyik cicám kicsit túlsúlyos, 5kg, orvos szerint max 4,5-nek kellene lennie (szóval nem durván kövér). Emiatt az orvosnál kapható Royal Canin Obesityt kapta kb 1 évig (fogyókúrás táp), de 1 grammot nem adott le ez idő alatt. Közben nemrég betévedtem egy állatpatikába, venni akartam olyan obesityt, mert elfogyott, és ott beszédbe elegyedtem az alkalmazottal (aki szintén állatorvos egyébként), és ő azt tanácsolta, hogy ne olyan tápot adjunk neki, hanem ivartalanított cicának valót. A másik cicám eleve olyat kap a benti cicáknak való táppal keverve (mindkettő Royal Canin), szóval most átálltunk arra nála is. A gond viszont az, hogy nem igazán akarja enni. 3 napja kezdtük ezt el, eszegeti, de csak kb a felét annak, amennyi a napi adagja lenne. Hiányolja a másik tápot. Érdekes egyébként, hogy amíg a régit ette, addig simán rájárt a másik cica tányérjára, ha volt benne és megette az övét. Szóval nem az a baja, hogy nem ízlik neki, csak finnyás. Viszont azt hallottam, hogy nem szabad gyorsan lefogynia egy cicának mert attól meg is halhat (a májának nem jó). A kérdésem az volna, hogy lesz-e ettől baja, hogy nem eszik eleget most, illetve hogy vegyek-e a régi tápból és fokozatosan szoktassuk-e át a másikra, vagy most már várjam meg, amíg megszokja így is magától az újat?
2014. szept. 6. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Véletlenül nem azért nem fogyott le az 1 év alatt, mert a másik maradékát is megette? :)


Amúgy ha tényleg ennyire nem eszi, szerintem keverned kéne a régivel, és fokozatosan váltani. Nagyon makacsok tudnak lenni, képesek napokig koplalni, ha a "amíg nem eszed meg, nem kapsz mást" taktikát alkalmazod.


A kaja mellett pedig lehet több mozgásra van szüksége, és akkor lemenne róla az a kevés fölösleg. Ha tudsz, játssz vele többet. :)

2014. szept. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mi cicánk egyszer heteken át éheztette magát (egyre kevesebbet evett), semmi baja nem lett utólag sem, szóval szerintem nyugodtan hagyhatod, hogy a cica megszokja, hogy most ezt a fajta tápot kapja ő is. Ha a másikkal kevernéd lehet azt kiválogatná, ezt meg ugyanúgy meghagyná.
2014. szept. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem evett olyan sokat a másik tálkájából, mert a legtöbbször, ha hagyott benne a másik, eltettük. De ha kint maradt, akkor rájárt, de pár falat után elvettük (hallottuk, hogy ropogtat).

Benti cica, nyilván nem mozog annyit, mint kéne. Játékosnak sem játékos, velünk nem igazán játszik, csak a másik cicával szoktak kergetőzni.


Én is bízom benne, hogy pár nap múlva normálisan fog már enni. Nem szívesen vennék a régi tápból már, mert nagyon drága és 1,5kg a legkisebb kiszerelés.

2014. szept. 6. 15:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezt a tápot:

[link]

2014. szept. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!