Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz hogy ha ivartalanítjuk a...

Igaz hogy ha ivartalanítjuk a macskát kevésbé allergiás rá az ember?

Figyelt kérdés
Ugyanis befogadtunk egy kóbor cicust az allergiám ellenére,megszerettük de sajnos köhögök tüsszögök folyik az orrom este meg bedugul és azt olvastam a nyálában van az allergén anyag nem közvetlenül a szőre miatt allergiás az ember.És sterilizálás után állítólag ez a hormon nem termelődik már.Vélemény?
2014. szept. 7. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az ivartalanításnak sok előnye van, de az alllergiát nem csökkenti.
2014. szept. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, az ivartalanitas ez ellen nem ved. Viszont, ha szorallergiad van, akkor furminator fesu sokat segthet, ha viszont tenyleg a nyalra vagy allergias, akkor nincs otletem.

Kiveve a fokozatos hozzaszoktatas.

2014. szept. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

A szőrében élő apró atkákra allergiás az ember, vagy mi az istenre, nem közvetlenül az állatra, a szőrére. Viszont nem a nyálára, az izgi is lenne,kb. csak akkor jelentkezne az allergia, ha megeszed, magadra kened, stb...

Egyébként, amit lehet csinálni, lefekvés előtt orrspray, felkelés után szintén, egyébként meg allergiatabi. Nálam is így megy.

Az ivartalanítás ettől függetlenül jó dolog amúgy, hidd el, de nem lesz jobb az allergiád.

2014. szept. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves harmadik, tevedsz.

Ketfajta macskaallergia van, az egyik magara a szorre (es akkor az ember a nyulra, tengerimalacra is allergias) a masik a macska nyalaban levo enzimre.

Ami rajta marad a szoron is, ahogy a macska a nyelvevel tisztogatja magat.

2014. szept. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat.Az utolsó hozzászóló kommentjét olvastam én is már éppen azért kérdeztem hogy van-e ebben ráció,hátha valaki átesett már ezen.A többi védekezést ismerem,gyógyszer,orrspray,gyakori kézmosás,hálószobából kizárás stb...mind hasztalan.:(
2014. szept. 9. 20:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbálj ki esetleg többféle gyógyszert, hátha valamelyik jobban használ. Páromnak a Claritine segített eddig a legjobban. Így is tüsszög, de lényegesen kevesebbet. Orrspraynél is ugyanígy, nem mindenkinek ugyanaz válik be. Hátha találsz olyat, ami tényleg segít. Gyakran kell porszívózni, sok kézmosás, takarítás, minél kevesebb kontakus a cicával.
2015. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!