Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska karmát csak karomvágóva...

Macska karmát csak karomvágóval vághatom le?

Figyelt kérdés
Vagy mondjuk sima körömcsipesszel, vagy kisollóval is meg tudom csinálni?

2014. szept. 7. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Elméletileg le lehet mással is, csak jó szerszám és ügyesség kérdése. Viszont vigyázni kell, nehogy túlságosan sokat levágj belőle és belevágj az eleven részbe.


Ha még nem csináltad soha, akkor jobb szakértőre bízni.


De én a körömvágás ellen vagyok. Persze ha már túlságosan megnőtt vagy nagy a baj, akkor vágni kell, de hosszú távon sokkal jobb ha le tudja magának hántani kaparással. Sokan nem tudják, hogy nem olyan a körme, mint az embernek, hogy folyamatosan kopik, hanem az elkopott vagy túl hosszú részt lehántja egy darabban, alatta pedig ott van az új, hegyes, éles karom. Ha pedig levágjuk neki a körmének a hegyét, akkor nem tudja majd olyan jól ledobni a régit, ezért előfordulhat körömtorlódása. Főleg ha még be is olajozzák, fel is puhítják neki a vágáskor, mert ilyenkor előfordulhat, hogy több réteg is összeáll neki egy nagy patává. Szóval jobb ha tud min kaparni és szépen lehántja ő magának.

2014. szept. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként érdemes egy lámpánál átvilágítani a körmét, úgy jobban látszik meddig szabad neki levágni. Főleg ha tapasztalatlan vagy. Bár ha nem fehér, átlátszó a körme, hanem sötétebb, akkor átvilágítani is nehezebb.
2014. szept. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért nem veszel macska kaparót? Lehet hogy drága de megéri mint hogy a bútorokat karmolja szét.:)
2014. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Maxitabi ***** válasza:

Körömvágó csipesszel is lehet,de van olcsó karomvágó olló (ferplast,vagy trixie azt hiszem)

Kinyomod a karmot,látni,meddig van benne az ér, addig szabad csak vágni!!!

2014. szept. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van kaparófa, és használja is, de úgy kaptam a cicát, hogy le volt vágva neki, és azt mondta a tenyésztő, hogy majd vágjam neki én is.
2014. szept. 8. 22:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi sima körömcsipesszel vágjuk. Kérj meg valakit (akár kutyakozmetikust), hogy először ő vágja le, te meg figyeled. Nem ördöngösség, de jobb ha látod legalább egyszer, hogy hogyan kell.
2014. szept. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!