Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hullik a perzsa cicám...

Miért hullik a perzsa cicám szöre?

Figyelt kérdés
6 honapos fehér perzsa és hullik nagyon a szöre,de nem csomokban hanem szálanként.elég sok potyog neki ki.kitekat és frieskis alutasakosat eszik,szárazbol meg cat chowot.tudom hogy a cicák hullajtják a szörüket,de szerintem ez sok,mivel régebben volt egy fekete perzsám és az csak vedléskor szörözött.vagy ez még baby ször váltás?!

#macskaször
2014. szept. 8. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak kiscica szőrt váltja még.Ha nem csomókban hullik akkor nem hiszem hogy valami probléma lenne.De ha nagyon sok akkor hívd fel a dokit annyit megér.:)
2014. szept. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Perzsa cicát hetente többször (4-5 alkalom is akár, vagy minden nap) fésülni kell alaposan! Egyébként igen, valószínű vedlik ilyenkor gyakrabban is fésülheted.
2014. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Maxitabi ***** válasza:

Valószínűleg mindig fog szőrözni.. Vegyél furminator-t, azzal fésüld,de naponta csak sima kefével.

De ha túl sok a szőr,akkor 1. tápváltás,mivel nem megfelelő neki,amit eszik (főleg az alutasakosok a legrosszabbak közül valók).

2. lazacolaj, v sörélesztő kiegészítésnek. Vagy pl grau hokamix skin & shine,v lupoderm haut & haarkur..stb

2014. szept. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy az alutasakossak nem a legjobbak,de sajnos nalunk(Vajdaságban)csak ezeket meg whiskast,meg dax-ot,lehet kapni.konzervböl lehet meg az ok cat meg egy pár ismeretlent.ok cat milyen minöség?
2014. szept. 8. 18:34
 5/5 Maxitabi ***** válasza:
Alutasakost abból nem találtam, a száraztápjai túl sok gabona és növényi kivonat, bár kitekat és társainál jobb azért. Le tudnád írni a nedvestáp összetételét?
2014. szept. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!