Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska lakásban mennyire...

Macska lakásban mennyire nevelhető, mennyire tolerálható a viselkedése?

Figyelt kérdés

Erősen gondolkozom egy cicus befogadásán, meg is van a kiszemeltem, egy pici kölyökcica. A cicákkal semmi tapasztalatom nincs, mindig csak kutyánk volt.


Rászoktathatóak az alomra? Szét kaparnak mindent? Konyhapultról, bizonyos helyekről le lehet őket tiltani?


Lehet, hülye kérdés, de megismeri a gazdáját. Úgy értem, benti cica lenne, de van egy hátsó udvar (sorház), de csak tavasztól őszig tud oda kimenni, nyitott ablak szezonban. Szóval, ha kimegy az udvarba, és utána megyek, akkor megismer, és odajön, ha hívom?


2014. szept. 9. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak bent van a cicám,másfél éves.szobatiszta, nem kapar össze semmit,vannak játékai,sokat játszom vele.a körmét 2 hetente vágom.De felmegy bárhova,ha nem vagy ott. de kárt nem csinál. Kedvence a dobozok és a alufóliából készült labda,meg a pezsgő drótdugója,azt eldobom és vissza is hozza.a mosakodószivacs,meg plüssállatkák.
2014. szept. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
persze,hogy megismeri a gazdit,főleg a hangjáról.ott ül az ajtóban és vár haza.ahol macska van,ott beköltözik a mosoly.
2014. szept. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk most lakik a 3. és a 4. macska:)

Olyan szépen írta az előbbi hozzászóló, hogy ahol macska van, oda beköltözik a mosoly:)

A 4 macskából 3 "magától" szobatiszta volt, csak az egyiket kellett "ránevelni"... Mutasd meg neki, hogy hol az alom, ha nem akarná használni, akkor pár napra tedd olyan helyiségbe, ahol az almon kívül kemény felületek vannak (pl. fürdő).

3 nem kapart szét semmit, az egyik viszont "kisajátított" magának egy fonott széket, aminek a lábán bizony szereti élesíteni a karmát, de ebbe "beletörődtünk"...

Ki vannak tiltva bizonyos helyiségekből, ezt könnyen megtanulták.

Megismer:))) Van, amelyik "bújósabb", van, amelyik öntörvényűbb, de összességében igen ragaszkodóak tudnak lenni:)

Odajönnek, ha hívom őket (na jó, nem mindig, de majdnem:). De nagyon tudják, hogy mikor miért hívod, és ha nem akar, nem jön:) (Pl. ha be akarom zárni őket valamiért, akkor igyekeznek "meglógni")

Bár sokszor megfordultak a szekrény tetején is a féltve őrzött porcelánok között, 3 élete során 1-1 dolgot, ha összetört. Egy viszont többet is tört, (őt "letiltottuk" a szekrény tetejéről). Mindenesetre ne tegyél olyan helyre törékeny holmit, ahol járkálni szokott (pl. ablakpárkányra...)

2014. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3 kutya mellé hoztam kismacskát, kb 0 macskás tapasztalattal. Ha van most kutyád a kezdeti időszak nehézkes lesz, de a további nevelés könnyebb.

Alomra turbó gyorsasággal rászoknak, én 2 vagy 3 napig tettem rá evés és ébredés után a miénket, azóta csak azt használja.

Ha már a kezdetekkor van kaparófája gyorsan rászokik. Ha elkezd valamit karmolászni, szépen szó nélkül odarakod a kaparófához. Ha azt kaparja dicséred, simogatod.

Bizonyos helyekre úgy nem megy fel ha elhiteted vele, hogy az a hely haragszik rá. Pl lespricceled vízzel, de ne lássa, hogy te voltál.

De még mennyire megismerik a gazdit :) én csak szólok, hogy 'gyere', és már szalad is. Etetésnél érdemes azt a szót használni amivel később hívni szeretnéd. Amíg nem szokja meg az új helyet ne engedd ki a lakásból, egy pár hétig utána is csak felügyelettel.

2014. szept. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, a legfontosabb lemaradt. A kutya azért csinál valamit, mert Te szeretnéd. A macska azt csinálja amit ő szeretne, szóval rá kell venni, hogy azt akarja csinálni amit te szeretnél. Ez az amit mindig szem előtt kell tartani.
2014. szept. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szobatisztaságra többnyire igen könnyű ránevelni a cicákat, alapból szeretnek alomba pisilni-kakilni.

Figyelni kell, mikor akar pisilni-kakilni, fel kell kapni és be kell tenni az alomba. Bár, van amelyik okosabb, azt csak random beleteszed, körbeszaglássza és rájön, mire való :D


Kaparás- ez nálunk sarkalatos pont. Egyik kedvenc kaparóhelye apu fotelje (mondjuk erre pec nem háklis a család:D)


megismeri-e a gazdáját- enyém megismeri, Engem csíp, kísérget, ha itthon vagyok, akkor szeret 1-3 méteres környezetemben lenni (pl ha elmegyek wcre beül az ajtó elé és, ha hisztisebb napja van, akkor nyávog nekem előtte:D) A család többi tagját is megismeri, van akinek többet enged meg, van aki, ha úri kedve úgy tartja a hölgyeménynek, engedélyt kap a simogatásra:D

De összességében k*rvul a családnak. Az is meglepő, hogy bár látszik a fején, hogy nem tetszik neki, ha nyúzzák, a gyerekekkel türelmesebb (főleg a 3 évessel)- idegennek viszont nem engedi megfogni magát, azt kb kézletépéssel jutalmazza.

Taníthatóság- jön, ha hívom és pl as "nem"-et is érti, ja meg a "kifelé"-t :D ezeket hasznos mindig ugyanolyan hangsúllyal mondani nekik, hogy "megértsék". Macskáról lévén szó, a "behívós" szavakat extra nyájasan, könyörögve, a tiltószavakat erőteljesebben (nem hangosan, nem kiabálva, hanem erős hangsúllyal) mondani.

Az viszont nagyon fontos, hogy se pultra, se asztalra (kerti asztalra se!) ne engedd fel soha. Ilyenkor pl meg is lehet ijeszteni. Az enyém pár nap alatt megtanulta, hova mehet fel és hova nem - pedig még ő is kicsi, 5 hónapos :)


Kinti-benti, nap közben ki-be jár, bár többnyire valamelyik széken-ágyon alszik, estefelé kimegy bogarászni egyet, 11-1 közt pedig kimegyek érte, beállok az ajtóba, felkapcsolom a lámpát, ciccegek kettőt, meg szólok neki és várok. 20 mp-2 percnyi idő közt megjelenik és rongyol befelé (majd előadja az esti Éhendöglök Műsort -folyton előtte van a táp, de a délutáni már nemjó-kell rátenni neki 1-2 friss darabot, hogy meglegyen a lelki békéje)

2014. szept. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nekem az élet hozta úgy, hogy macskám lett, úgy találtam 5 hetesen. Világ életemben kutyám volt, így semmi tapasztalatom nem volt macskával. 4.-en lakunk, így maximum az erkélyre mehet ki, de nem is nagyon szereti a külvilágot, nagyon szenvedünk (mindenki) ha mondjuk orvoshoz vagy anyukámhoz visszük. Otthon viszont nagyon szeret, lakáson belül ő a KIRÁLY (csupa nagy betűvel), mert tényleg uralkodónak hiszi magát.


Első perctől szobatiszta volt a drágám, mikor megtaláltuk, addig nem is pisilt se kakilt ameddig almot nem kapott, viszont arra nagyon finnyás, hogy folyamatosan takarítva legyen, mert a szagokat nem tolerálja.


Konyhapulttal, asztallal próbálkozott, de vettem egy spricnis üveget, amivel virágokat lehet locsolni és ha olyan helyen volt akkor kicsit lespricceltem vízzel, azt pedig utálja, úgyhogy leszokott róla. Illetve akkor csinálja, amikor tudja, hogy nem látom, mert nem vagyok otthon. Nagyon okosak a macskák...


Megismer mindenkit nálunk, van akit kifejezetten szeret a baráti társaságból is, van akit nagyon nem. Ha nem vagyok otthon két-három napig, mikor hazamegyek ugrik a nyakamba dorombolni, úgyhogy nekem ez egy kellemes meglepetés volt, hogy több érzelem szorult beléjük, mint amennyit hittem. :)

2014. szept. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát én kifogtam egy marha intelligens macskát, bár melyik gazdának nem az övé a legokosabb?:)

Kiskorától családtagként van kezelve néha túlzottan bújós,tényleg folyamatosan ölbe akar lenni főleg az enyémbe, rettentő beszédes pedig perzsa, de egész nap mondja a magáét. Nem úgy kell elképzelni hogy hangosan, inkább bürrög különböző skálákon, lágyan ha akar valamit,mélyebben ha nem tetszik neki hogy álmába megpuszilom a kobakját, nyávogás is van elég ha épp már türelmetlen a kajáért vagy ki akar jönni velem erkélyre. Tehát ahogy én beszélgetek vele, nos neki is mindenhez van egy keresetlen szava ! Soha az életbe nem kapart semmit a kaparófán kívül, mikor hozzámkerült vettem macskamenta sprayt, azzal befújtam a kaparófát aztán első naptól használja,főleg ha beindul az energiabomba este igazi macskatipp hogy azon jó levezetni a dühöt :D Asztalra mászkálás volt próbálkozás bevallom, de én hibámból mivel etettem az asztalról,tehát csücsült a lábamnál én meg adtam a szájába a husi darabokat, így hamar összekötötte hogy az asztalról vannak a finom kaják így emlékszek húsvét környékén volt egy korszaka hogy felmászott mikor nem láttuk és lelopta a nyuszicsokikat, papírt szépen leszedegette és befalta félig őket,plusz tűzhely mögé is eldugott egyet-kettőt ínséges időkre. Nos könnyű volt rajtakapni utána, megfogtam grabancánál mint anyukája, és erélyesen "mit csinálsz??" aztán leraktam és nem szóltam hozzá,hiába hízelgett utána. Hamar leszokott róla hál Isten. Almot már úgy kerütl hozzám hogy ismerte/használta.

Amiket ajánlok hogy az alom zárt legyen, nem szeretik a fenségek ha wc-zés nyílt terepen zajlik,tehát próbáld eldugottabb részre rakni,ajtó az nem fontos rá miénken sincs direkt ajtó nélkülit vettem.

Asztalról ne etesd lehetőleg mint én, illetve ha próbálkozik akkor tiltsd, okos állatok ők,csak öntörvényűek ennyi. Macskamenta, sok macska fogékony rá mint az enyém is, vegyél spray formába vagy szárítva és rakd a leendő bútoraira így alapból ha fogékony rá,hajtja majd az illat.

Tápba nézd meg mindig! az összetevőket, whiskas,friskies,kitekat és társai tele vannak ízfokozóval de hústartalmuk nulla, vágóhídi végtermékekből van benne 5% többi mind hulladék,reklámszövegre bezzeg tellik nekik. Amit ajánlok acana,orijen,applaws,taste of wild,hills még pro plan se rossz középkategóriába. Ezek teljes értékűek, magas hústartalommal és a legfontosabb hogy gabonamentesek, amire egy macskának/ragadozónak semmi szüksége.

A másik fontos az mihamarabbi ivartalanítás, mert kandúrok jelölnek,nőstények meg vernyákolnak,ordítanak, várják a kandúrokat tüzelésnél/ivarérettségnél, tehát még ivarérettség előtt 6 hónapos kor körül érdemes a műtétet megcsináltatni.

Még kérdezted a hívást, legtöbb macska egygazdás még ha a háztartás többi tagját is eltűrik, kiválasztanak egy egyént akihez ragaszkodnak, és hát mondhatom nálunk így van, tisztelik. Mi is társasházba lakunk de eszembe nem jutna kiengedni az udvarra, ha nem engeded ki nem is vágyik utána. Mi a teraszon szoktunk kint lenni, cicám lenne legjobban megijedve ha kiengedném az udvarra, plusz akkor több oltást is kell beadatnod, korai ivarérettség miatt el is szökhet.. Nem biztos hogy visszajön hozzád,ha épp vadászik egy lepkét pl lehetsz te bárki akkor is a lepke a lényeg :) Ki fogod tapasztalni, sok boldogságot előre is a cicádhoz!

2014. szept. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm köszönöm a válaszokat :) Meggyőztetek :)


Mindenkinek ment a zöld.

2014. szept. 10. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!