Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért teszi tönkre a macskám...

Miamor kérdése:

Miért teszi tönkre a macskám az 5 kilos almot 3 nap alatt? (Bentonit ill. ásványi alapú alomról van szó; nem szilikonos)

Figyelt kérdés
Pl.: Szombat reggel kimosom az alomdobozt,kifertőtlenítem szépen Domestossal, kiöblítem, megtörlöm szárazra, végül feltöltöm vadiúj tiszta alommal. A macskám sza*ik,pisil. Ha ott vagyok és látom h ürített, egyből kiszedem az ürüléket egyben, lapáttal kiemelem. Ha nem vok ott, kellemetlen meglepetés fogad mindig:a cicus szanaszét kaparja apró pici félcentis darabkákra a kakiját,miközben csak szépen be kéne temetnie. Ezután szinte lehetetlen normálisan kiszednem a kakit,a félcentis darabokat, az egész alom elszennyeződött, majdnem a felét kidobhatom ilymódon.Naponta többször kakil tehát ezt többször kell egy nap megcsinálnom. Második nap már az alom fele van csak meg, ezért rátöltöm a maradék tiszta almot. Ez mégegy napig bírja, azután olyan bűz (sz*rszag) van a szobában h az szószerint elviselhetetlen!!!!! Mit tehetnék? Így is már 5 naponta kimosom az alomládát, 3-4-5 naponta vadiúj almot töltök bele, a kakit naponta többször kiszedem, a pisigombócokat is. Mégis akkora ordenáré bűz terjeng a lakásban az alomtól,azért mert "őkelme" széttrógerolja a sz*rt. Segítség!!!! :((

2014. szept. 10. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ket megjegyegyzes. Az egeszseges macska uruleke egeszen egyben van, azt szetszedni, beletaposni nem egyszeru.

A masik, cserelj almot, mert nem tudok olyan 5kg-os nem szilikatos alomrol, ami megfelelo minosegu lenne, ez is lehet problema.

2014. szept. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

És mi a gondod a szilikonossal? Kitűnő szagelszívó képessége van, ha eléraksz egy lábtörlőt az alomnak :

[link]

nem hordja szét az almot, mivel darabos az állaga ezért az almoslapáttal le tudod rázni a nem kívánt dolgokat, és gondolkozz el még azon hogy jó tápot eszik e- a cicád,mert napi több székelés nem megfelelő kemény állaggal,nos én a tápra gyanakodnék. Nedvszívó képessége is jó a szilikonos alomnak,tehát nem tudja a pisigombócokat szétkaparni. Én fressibe veszem multifit-et nagy kiszerelést, teljesen jó áron van. Vannak alom illatosítók is, tudom horror áron, azért 2 ezer ft sok egy illatosított púderért, én ezért vettem babapúdert és ha épp őfelsége kicsit büdösebbet székelt akkor kiszedem és bepúderezem. Próbáld ki ezeket a tippeket.

2014. szept. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én egy időben szilikonos almot vettem, ami szép volt, jó volt, csaka cica valami oknál fogva belepisilt, de a kakit szépen, az alom mellé helyezte el.


Azután próbálgattam : betonit: gyűlölöm, a macska is gyűlöli, beteszem délután a friss almot, másnap reggelre kiba.. büdös van benn.

Ásványi alapú- vettem többféle hipermarketest, büdösek.

Nekem a legjobban a Biolux nevű vált be, nem valami nagy dobás, de a szagokat meglepő módon nem engedi át.


Amúgy, ha nagyon-nagyon büdös az alom, akármit teszel, vegyékl natúr fenyő rágcsálóalmot, és azzal "turbózd" fel a macskaalmot. A forgás visszafogja a szagokat, ill. alapból kellemes fenyőillata van.

Hátránya, hogy a macs széthordhatja a forgácsdarabokat.


Amúgy, mostanában kiszokott az udvarra a cica (kinti-benti) és a benti alomba csak akkor piszkít, ha éjjel jön rá, egyébként kikéretőzik. Így pl "normális" almot nem is vettem neki 2-3 hete, hanem fűrészpor van az almában :)

Azt a napi 1 pisit-kakit, amit éjjel megejt (ha megejt) bőven kidobja.



Ja! Domestossal ne mosd ki az almot, a macska nem csípi, ha "fura" a szaga, lehet emiatt viselkedik érdekesen- cincálja szét a kakit. ( bár, én is ki szoktam mosni vele :D)


Nem lehet, hogy figyelemhiányos az állat és azért csinálja?

Én, amikor elhoztam a kismacskát épp szabin voltam, eléldegéltünk problémamentesen 3 hétig, és amikor visszamentem dolgozni, mire hazaértem MINDIG az alom mellé kakilt.( pedig nem is volt egyedül, a család itthon volt, de alapból az én sarkamban van mindig, szal..) Aztán pár hét alatt megszokta és azóta is szépen használja az almot.

(ok, egyszer volt, hogy aludt a polcon, leesett és úgy megijedt, hogy odatojt a szőnyegre..de az baleset volt :D)

2014. szept. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Aranyosak a válaszok,köszönet értük!

Én Bioluxot és Coop-ost használok,mikor melyiket. A Biolux-ban az a jó, h nem csomósodó,tehát nem képződnek pisicsomók,így azokat nem kell eltávolítani,és nem is büdös, tehát nagyon jól lehetne vele spórolni, mert csak a kakit kéne belőle kiemelni. De sajnos a cicám szétkaparja az egészcuccot és beszennyezi az egész almot,tehát semmit nem érek vele. :( A Coop-os az csomósodó,hatalmas pisigömbök keletkeznek, tehát eleve nem lehet vele spórolni. Viszont a cica ezt is "agyontrágyázza" szóval tönkreteszi és 3 max 4 napig elég így.

Szilikonost még sosem próbáltam;de ez lesz a köv.lépés. Amúgy próbáltunk már Lidl-es Coshida almot, Penny-s Louisa almot ezekkel ugyanez a helyzet. A legjobb alom a Penny-s Molly volt, de azt már nem lehet kapni sajnos;helyette van a Louisa.

2014. szept. 10. 19:24
 5/11 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló: Te milyen almot ajánlasz? Hát igen;a cicám nem túl egészségeseket kakil, hanem ilyen puhát és világosbarna színűt. Frieskies száraztáppal etetem meg különféle konzervekkel ill. Friskies nedvestáppal.
2014. szept. 10. 19:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a gyenge minőségű táp miatt ilyen a széklete. (Whiskas, Friskies...stb. a tápok legalja - be kéne tiltani őket, olyan vacakok). Magasabb hústartalmú, esetleg gabonamentes táp lenne a legmegfelelőbb, a széklete is normalizálódna. Jó minőségű tápoktól a széklet sem olyan büdös és szilárdabb, kisebb, általában napi 1x.
2014. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj nem sértegetni akarlak de ha látod és zavar is hogy a macskádnak egészségtelen az emésztése miért eteted szeméttel? Ezt nem tudom szebben megfogalmazni.. Megnézted már az összetevőit a friskiesnek vagy csak jó a reklámja meg a sarki boltba kapható? Elárulom hogy az 5!% hús amibe benne van (igen akkor még gondolkodj el mi a többi), az is vágóhídi hulladék, többi gabona,színezékek,tartósítószerek,cukrok stb tehát mindd mind felesleges és egészégtelen a cicád számára,persze hogy rossz az emésztése. Persze prémium tápok nem 2 fillérek de sokkal kevesebbet kell belőlük adni tehát gazdaságosabb, szebb lesz a szőrzete (kevesebb szőrhullás), és persze egészséges emésztése lesz. Acana,orijen,taste of wild,applaws, eukunaba,josera még a pro plan se rossz, ezeknek fő eleműk a színhús illetve hal,gabonamentes (minek kell egy macskának gabona??).

Konzervmárkát is válts ezzel együtt, sőt konzervre inkább tekint jutalomvacsira mondjuk 1 héten 1x, mert a legtöbb csak víz és adaklékanyagokból áll össze,tehát tápértékük nincs sok, kb mint nekünk egy zacskós smack leves. Helyette adhatsz nyers marhahusit fagyasztás után,tonhalat, filézet halat, nyers csirkemellet felaprítva pl ezek még olcsóbbak is hosszútávon és legalább tudod mit eszik.

2014. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

elso vagyok, es en csomosodo almot hasznalok, mert a pisi szepen osszeall, es almos lapattal ki lehet szedni ugy, hogy csak az jon ki, igy gazdasagos (8 macskara havi 3 10kg-os zacsko... Szoval, egy macskara legalabb egy honapig oke lenne egy zsak, ha nem tovabb.. eletemben nem volt 4-nel kevesebb macskam. :)

Lidl-st (cosida) vagy ami mostanaban a favoritom, az, amit a pennybe lehet kapni. Mindketto 10kd-os, es jo szagszivo.

(Es ha meg nincs, akkor szerezz be egy almozo lapatot (olyan lyukacsos. A magyobb lyuku a jobb, szerintem) )

2014. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat! Most fáradt vagyok de később reagálok rájuk.
2014. szept. 10. 21:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Friskeistől az én cicámnak is nagyon lágy volt a széklete, valóban nem jó.

Tudom hogy nem jók ezek az agyon reklámozott tápok, viszont azt is tudom hogy tök jó hogy itt mindenki ajánlgatja az acanat, orijent és társait, csak sajnos sokunknak megfizethetetlen.

Viszont remélem nem bánod ha ajánlok olyat ami olcsó (wiskas, friskeis stb egy árban van) viszont jóval magasabb a hústartalma (34%).

[link]


Én a kölyök cicámat állítottam át whiskasról lara juniorra és a széklete is rendben van, ő is nagyon szereti ráadásul nem akar evés után fél órával éhenhalni, úgy mint a whiskasnál.


Csak vigyázz, és figyeld ha esetleg tetszik hogy ezt a fajtát vedd aminek a csomagolásán nyakörv illetve az az állat van amit tartalmaz, mert a versele- laga ugyan így lara néven gyárt kisebb hústartalmú eledelt amit olcsóbban kínál, de annak más a csomagolása.

2014. szept. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!