Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a kismacskáimmal?

Mi történhetett a kismacskáimmal?

Figyelt kérdés
Nos, az egész úgy kezdődött, hogy az egyik reggel úgy keltünk fel, hogy nem volt meg a 4 kismacskánk. Estére megtaláltuk őket, apám elment kérdezősködni a szomszédokhoz, a szomszéd azt mondta, hogy látta ahogy a 4 kismacska követi az annyukat. Apám elment a másik szomszédhoz, ahol ott voltak a kismacskák, ahol van 1-2 kisgyerek, azok eldédelgették őket, összefogdosták őket. Ez után apum egy kartondobozba haza hozta a 4-et, bevitte őket a garázsba, mivel esett az eső, és hogy nehogy elmennyenek. Én mondtam apámnak, hogy be kéne engedi az annyukat is, hogy szoptassa őket. Beengedtem az annyukat, a kismacskák el kezdték követni az annyukat, alá bújkáltak, gondolom szopni akartak, de az annyuk az meg csak mászkált jobbra balra, nem állt meg, csak akkor, amikor már nagyon mentek rá. Akkor láttam mintha szoptatta volna őket az annyuk, ezért kimentem a garázsból. Jó, másnap amikor felkeltem, akkor bementem a garázsba, és csak 3 macskát láttam.. Fogalmam sem volt, hogy hol negyedk macska, de az annyukat se láttam, lehet hogy azt azóta apám kiengedte a garázsból, de az udvaron, se a kertbe sem láttam még az annyukat sem. Ez után kicsit szétnéztem, hogy hol lehet a negyedik cica, erre kinyúlva találtam rá az alsó polcon, a szája nyiva volt, egy bottal megpiszkáltam, kemény volt a teste. És az az érdekes, hogy ahogyan ez a macska meghalt, a másik kiscicának pedig a lába fáj, és sántít. A kiscica aki meghalt, egyébként a legkisebb volt mindegyik közül, mármint testileg. Szerintetek az annyuk csinálhatott velük valamit, vagy ezt csak én gondolom így? Lehet hogy azért, mivel a szomszédban a kisgyerekek össze fogdosták? Mert hallotam olyat, hogyha idegen fogdossa, akkor utána nem kell az annyuknak, de ez nem biztos. Vagy mi történhetett velük? Egyébként az annyuknak nem ők az első kiscicáji, ez előtt már fialt le egyszer kétszer, az egyik fialásból meg is van az egyik macska, akit nagyon szeretünk. Illetve az annyuk a kiscicáknak már másodikos korom óta megvan.

2014. szept. 14. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
A kinti cicákra rengeteg veszély leselkedik, elvesznek, eltűnnek, mérget esznek, autó elüti, megbetegednek, rengeteg gonosz macskabetegség van, sokat csak állatorvos tud meggyógyítani, de van sok gyógyíthatatlan is. Nem gondoltál még arra, hogy ivartalaníttassátok az anyukacicát, akkor elkerülhetnéd a sok aggodalmat a kicsik miatt és ha árva kiscicát találnál akkor azt meg tudnád menteni, mert lehetőséged lenne befogadni? Nem hiszem, hogy a szomszéd gyerekek miatt történt a dolog, a kint tartott anyacicákra gyakran rájön, hogy elköltöztetik a kicsiket, számtalan okuk lehet rá.
2014. szept. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves 1#! A kérdező jól kivehetően egy gyerek! Nem hiszem, hogy neki kéne prédikálni, hogy ivartalanítsa a cicát! NEM az ő dolga, hanem a szülőké!

Egyebekben egyetértek veled.

A cica bármilyen fertőzést vagy sérülést összeszedhetett, amit nem vettetek észre, Kérdező. Mennyi idősek a cicák? Ha azt látod, hogy valamelyik nincs jól, vidd el állatorvoshoz, vagy ha van állatorvosotok, minimum hívd fel, segíteni fog. Az anyamacska megismeri a kicsik szagát, ha idegen simogatja is meg, max. azt látod, hogy sokáig mosdatja őket.

2014. szept. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem volt prédikáció és sok esetben a szülőknek gőzük sincs arról, hogy mi az az ivartalanítás, de ha a gyermekük elmondja nekik, akkor van esélyük rá, hogy megtudják és megcsináltassák.
2014. okt. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!