Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Néha lehet a macskának adni...

Miamor kérdése:

Néha lehet a macskának adni virslit, vagdalthúst, májkrémet, ilyesmiket? (Ha végképp nincs itthon semmilyen neki való eledel? )

Figyelt kérdés
Amugy megkínáltam őt natúr joghurttal, de nem kellett neki,prüszkölt tőle és csak megszagolta. A tejfölt viszont imádja, a sajtot is megeszi, belenyal a vajba,margarinba,de azt nem adok neki, nehogy menjen a hasa. A tojást hol megeszi hol nem. Elég válogatós macska. Miket lehetne még megpróbálni adni neki?(amikor nincs itthon táp)

2014. szept. 18. 20:11
 1/9 anonim válasza:
93%
persze tőlünk rendszeresen kap kaját amit nem eszünk meg mindent nekiadunk. Olcsón lehet kapni disznószemgolyót azt nagyon szeretik a cicák és sokáig kitart nekik és nem is unják meg
2014. szept. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 *Victorique* ***** válasza:
100%

Én szoktam neki adni a fentieket (kivéve a tojást és a zsiradékot), de inkább csak nasinak, amikor mondjuk én is azt eszek, mert ki is nézi a számból :D Persze csak a jobb minőségűekből érdemes.

Kajának nagyon szereti a főtt husit, nyers csirkét is bátran adhatsz neki, főtt halat is. Az enyém a zöldséges rizst, spagettit is szereti.

2014. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában főzelékekkel, húsos ételekkel lehet azért próbálkozni. A macskáknak is eltérő az ízlésviláguk mint az embereknek, egyik macskám rajongott a tejfölért, másik rá se bagózott.

A májkrémekkel csak az a baj, hogy általában sósak, és a macska számára túl sok sót tartalmaznak, ezért nem ajánlott. A sótlan olajos halat is szeretik, virslit, felvágottakat, de csak alkalomszerűen.

2014. szept. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tejföl (laktózmentes), joghurt, macskatej (!!!), sajt, májkrém, virsli, párizsi, színús (pl. amit levágsz a sajátodról, mieltőtt sütöd/párolod), főtt répa (fehér és sárga), borsó, kukorica (a csöveset is:) ), gomba - ezek mind mehetnek. :)

Az összes macska válogatós, de ha nincs más majd megeszi hidd el. Ha emelett normális ételt kap, akkor ezekkel nyugodtan kiegészítheted. Kevésbé fűszeres maradék is mehet.

2014. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
hja nálunk nem válogatnak a macskák, igyekszünk azért változatos ételeket adni nekik, de a különféle maradékokat is nagyon szeretik!
2014. szept. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat!! 1-es válaszoló! Ez a disznószemgolyó-dolog ez most komoly??! Elég bizarrul hangzik...
2014. szept. 19. 15:10
 7/9 A kérdező kommentje:

3-as; az olajos halat én is ki fogom próbálni! (Mármint a macskámnak)

A maradék az mit takar pontosan? Pl most frankfurti leves van itthon, abból adhatok neki? (nem tudom szereti-e a macska a káposztát...)

2014. szept. 19. 15:16
 8/9 anonim válasza:
Az enyémek imádják a káposztát, a frankfurti leves meg maga a mennyország nekik a virslikarikákkal, tejfölös habarással ^^
2018. jan. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért vigyázni kell, mert kiderült, hogy a Tom és Jerry nem is igaz.

A kutya sem ehet meg mindenféle csontot, a macska nem is ihatja meg a (normál) tejet, az egér meg nem is szereti a sajtot. (Egyszer kínáltuk, addig unszoltuk, amíg elfogadta, igaz, nem házi egér volt.)

2020. máj. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!