Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák ürülékétől tényleg...

A macskák ürülékétől tényleg meg lehet teljesen vakulni?

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy vásárolok egy sziámi cicát, amit szoba cicának tartanék. Csak attól tartok, hogy az ürülékétől fertőzést kapok vagy megvakulok. Ugyanis azt hallottam, hogy attól meg lehet vakulni. Mit javasoltok mit tegyek? Van annak veszélye ha velem alszik a cicus? A szabadba nem szándékozom kiengedni.

2014. szept. 19. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Még a szabadban tartottétól sem ismerek senkit, aki megvakult volna.


A toxoplazma fertőzés okozhat magzati korban vakságot, terheseket szokták rá szűrni, de a toxoplazma mosatlan zöldségtől, gyümölcstől is bármikor elkapható. Egészséges embernél semmit nem okoz, a magzatokra veszélyes.


Egyébként pedig az az állat fertőzhet, amelyik maga is beteg. A beteg állatok 99%-án látszik, hogy betegek és ennek csak egy minimális része terjedhet át emberre, szinte semmi eélye annak, hogy megvakulj a bent tartott sziámi cicádtól.


Sok örömet kívánok hozzá, én imádtam az enyémet :)

2014. szept. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ha a cicád veled él és rendesen féreghajtva van, nem lesz tőle semmi bajod.
2014. szept. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Természetesen féreghajtózni fogom, ugyan úgy mint a jelenlegi cicámat aki inkább a szabadvan tartózkodik. Igyekszem betartani a higiéniás előírásokat/biztonsági óvintézkedéseket. Az már másik kérdés, hogy hogy fog a két cica kijönni egymással :)
2014. szept. 19. 11:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat, a macska uruleketol a legkonyebben ugy lehet megvakulni, hogy lefagyasztjak, hogy kokemeny legyen, majd kiutod vele valaki szemet..

Szoval nem, ez a remhir nem igaz.

2014. szept. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vagy maximum úgy, ha megeszed. :D De gondolom erre nem folyamodnál.
2014. szept. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszett az utolsó két válasz köszi :)Több közeli embert is kérdeztem és szerintük sem lehetséges esetleg a terhes nőknél ez a fertőzéses cucc de engem ez nem veszélyeztet mivel nem vagyok nő :)
2014. szept. 19. 16:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem csak a macskaürüléktő, a kutyáétól is:

[link]

2014. szept. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na igen! Ezért kérdeztem! Köszi
2014. szept. 21. 09:52
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

tehát a százezer játszótérben játszó mégtöbb ezer kisgyerekből 15-en feltehetőleg fertőzés miatt vakulnak meg, amit valószínűleg a kutyák/macskák ürüléke okoz, pontosabban a férgek, amik a nem hajtott kutyákéban lehetnek.

Oké, van ilyen is. Én senkit nem ismerek, akinek ilyen problémája lett volna, olyanról is csak egyet tudok, akit megcsípett valami rovar és elférgesedett a bőre alatt és hallottam már arról is, hogy ha nyers vaddisznóhúst - kolbászt - eszek, az nagyon veszélyes. 16 évig aludtam együtt a macskámmal, 5 kinti benti macskám volt összesen gyerekkorom óta, 3 kutyám és nem lettem vak. A babám sem, pedig ő is macska mellé született.


Viszont ha ilyenektől félsz előre, inkább ne vállald be a macskát, mert lesznek vele problémák és akkor meg fogsz tőle szabadulni, annyira beparázol, hogy mit okozhat majd neked. Szerintem.

2014. szept. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es: biztos féregtelenítve voltak a macskáid, kutyáid.
2014. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!