Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hatástalan a féregtelenítés?

Hatástalan a féregtelenítés?

Figyelt kérdés
Ma kapott a kiscicám féreghajtó tablettát, de csak úgy sikerült beadni, hogy porrá törtem, feloldottam kis vízzel, és fecskendővel nyomtam a szájába. Azóta kakilt egyszer, volt benne féreg, de rá 3-4 órára habosat hányt. Úgy tudom ez járhat a férgességel. Azóta is szomorkás, nem játszik, csak bújik hozzám, és étvágya sincs. Ötlet? Doki csak szerdán lesz.

2014. szept. 21. 22:37
 1/4 anonim válasza:
Gondolom akkor nem is nagyon eszik szegény?Szerintem valahogy nem vizbe feloldva de szilárd állapotba probáld be adni neki a féreghalytot.Nem egészbe mondjuk porállapotba felnyalatni vele.Persze ha van még nálad féreghajtó.Ha nincs ugyis tul fogja élni szegény nehezen biztos rossz lessz neki de ha érzi h szereted akkor könnyebb lessz.
2014. szept. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vsz. a feloldott tabletta irritálhatta. Legközelebb úgy tudod beadni neki, hogy kétoldalt megnyomod kicsit a pofiját és amilyen mélyre tudod, ledugod a tablattát és rögtön megsimítod a torkát, mert az nyelésre készteti. Ez a művelet leginkább kétemberes dolog. Nekünk volt olyan cicánk, akinek csak a doki tudta beadni, mert itthon rögtön visszaköpte, bármilyen módon próbáltuk. A doki egy hosszú csipesszel majdnem gyomorba küldte :) Nem volt durva, ő ismeri a fogásokat. De még nála is előfordult, hogy visszaöklendezte.
2014. szept. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha lenyelte a tablatat, akkor esetleg hagyhatod, hogy hasson.

Amit mindenfelekeppen figyelembe kell venned, hogy eszedbe ne jusson most minimum ket hetig ujra fereghajtot adni neki, ugyanis az mereg. Nem veszes, de ha tuladagolod, akkor veszes lessz.

Es ha ferges volt, akkor a doglott fergek is mergezoek szamara, szoval attol lehet a lehangolt allapot - ami ha minden oke, elegge gyorsan elmulik. De ha nem javul, akkor szerdena tenyleg doki.

2014. szept. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Természetesen a doki utasítása szerint adagolom, ma a felét, 2 hét múlva a másik felét. Azt is mondta, hogyha van benne féreg, az max 24 órán belül kiürül a bélsárral. De hogy ilyen habosat hányjon... az imént harmadjára?! Ez igencsak elöl jön ki belőle, nem hátul. Aggódom érte, egyre levertebb.
2014. szept. 22. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!