Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell alomra szoktatni...

Hogyan kell alomra szoktatni a macskákat?

Figyelt kérdés

Kaptunk 2 tesó cicát, hogy mennyi idősek azt nem tudom. nem olyan nagyok de nem is kicsit, enni-inni már tudnak, mennek minden felé felfedezni.

De hogyan kéne alomra szoktatni őket?



2014. szept. 22. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Figyeld öket,ha latod hogy pisilni akar tedd be az alomba.Gyorsan megszokjak.
2014. szept. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez nem fog mindig sikerülni, délelőtt nem vagyunk általában itthon vagy csak valamelyik szülőm, én pedig ha hazaérek se tudok rájuk figyelni teljes mértékben, persze amikor látom akkor mindenképpen ezt fogom tenni, csak nem mindig tudom :P
2014. szept. 22. 17:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Háát, a cica szeret puhába pisilni-kakilni. Én csak kitettem az almot, megfogtam a macskát, beletettem. nézegette, szagolgatta, aztán kiment belőle. Eztz elismételtem, meg a mancsával kaparó mozdulatot tettem az alomba. Nem sokkal később belement és belepisilt.


Amúgy, ha máshova potyogtat, szedj össze egy kis kakit és tedd bele, de úgy, hogy lássa a macsek, majd tedd bele a macskát is mellé, kapard be az alomba a kakit. Le fog esni neki előbb-utóbb.

Közben persze, ha máshova is pisil-kakil, akkor ott azonnal felszedés-alomba tétel és a tetthely fertőtlenítése és, lehetőleg valami citromos cucc helyi alkalmazása (gyűlölik a citrusfélék szagát).

Hogy mennyi idő után használja az almot, változó, tapasztalataim szerint pár óra-pár nap közti idő kell hozzá.


Ha lehet, legyen 2 alomtálca,( Igaz, nekünk nincs kettő, de napközben udvaron intézi a dolgát, csak este, ha bejön aludni, akkor almozik)... illetve, naagy méretű legyen a cucc. Nekem pl a rendes, állatbolti alomba nem tud kakilni, hiába 5 hónapos, mert beáll a közepére és kilóg a feneke.. :D

Így vettem egy nagy műanyagládát, olyat, amit szüretekkor használnak, és olyan 7-8 centi magasságban elvágattam. Nálunk az az alom:D Nem túl szép, de praktikus. Ha ez épp mosásban van, akkor használjuk a rendes almot, de ott a kilógó fenék okozta balesetek a mai napig előfordulnak :)

2014. szept. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerencsére használja :) Egyelőre egyszer ment rossz helyre de a többi az alomba ment, cserélni is kellett :D
2014. szept. 23. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!