Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Másnak is van olyan macskája,...

Másnak is van olyan macskája, amelyik nem mosdik?

Figyelt kérdés
Ő már 11 éves és soha nem is mosdott még mielőtt valaki azt mondja, hogy biztosan beteg, nem nincs semmi baja. Az utcáról fogadtam be még fél éves korában, talán az lehet a baj soha nem tanította meg az anyja. Igazából tudom, hogy nem lehet tenni vele semmit csak érdekelne van e másnak is ilyen furi macskája. :)

2014. szept. 24. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt a cicamosdást nem csinálja? Lehet csak nem látod mikor tisztálkodik.
2014. szept. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A mieink egymást is tisztogatják. Valószínűleg nem tanította meg őt az anyja...
2014. szept. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tényleg soha nem mosdik. Sőt másnak azt se tűri el, hogy megsimogassák. Ha egy vendég lábát megszereti azt is úgy teszi nehogy hozzá érjen. :) Egy éve befogadtam egy másik cicát na ő mosdik sőt őt is szívesen megfürdetné de nem bírja az érintést. Lehet van valami fóbiája.
2014. szept. 24. 14:25
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és onnan is tudom, hogy nem mosdik mert elégé ragadós a szőre pedig ki se teszi a lábát a házból. Azt hiszem, meg kell fürdetnem pedig abból balhé lesz. :)
2014. szept. 24. 14:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kell vinni, valami betegség van a háttérben. Ha cica szőre durva, biztos hogy azért nem mosakszik, mert lázas, vagy gyenge. A macskáknál a mosakodást az anyacicának nem kell tanítania, ezt ösztönösen csinálják. Vidd el orvoshoz.
2014. szept. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A macska ösztönösen mosakszik, tisztogatja magát. Olyan nincs hogy "érintés fóbiája" van, vagy nem tanulta meg, vagy nem szereti. Nekem sok macskám volt már, és egyébként is sok macskával foglalkoztam már, de ilyenre még nem láttam példát. Az én egyik macskám már csak akkor nem mosdott amikor nagyon beteg volt és a puszta létfenntartás vitte el az összes erejét. De egy egészséges macska biztos hogy mindig tisztálkodik.
2014. szept. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a választ. Harminc évem alatt nem egy cicát felneveltem, ismerem őket és tudom milyen egy beteg cica. Ezért is írtam tuti nem betegség. Ez a tulajdonsága nem új keletű, már több mint tíz éve ilyen. Kiskorában se mosdott, tudom, hogy ez nem tanult cselekvés hanem ösztön ő mégsem teszi. Amúgy játékos, jó étvágyú macsek csak érdekelt más látott e ilyesmit. :)
2014. okt. 1. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!