Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak még, hogy ne...

Mit csináljak még, hogy ne legyen bolhája? Ki lehet irtani ezeket egyáltalán?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes kiscicám, 2 hete van nálam. Borzalmasan bolhás volt, mikor elhoztam, az állatorvostól kapott rögtön első nap kis mennyiségben spot on-t (tényleg minimálisat, nem az egész ampullát, 1-2 cseppet). Ilyen picire ugye nem lehet akármit rácsepegtetni vagy fújni, ezért fordultam a dokihoz. Másnapra szépen meg is döglöttek a bolhák, legalábbis azt hittük. Most pár napja megint találok benne időnként egyet-egyet, ha tudom, akkor persze megfogom őket. Ma konkrétan elkezdtem vadászni a cica szőrében, és a nap folyamán olyan 8-9 darabot már tuti kiszedtem. Miután megkapta az állatorvostól a spot on-t, minden pokrócot, ágyneműt, ágytakarót, párnát stb. kimostam magas hőfokon, a szobát kitakarítottam, befújtam a szőnyeget, függönyöket, ágyat, kanapét rovarirtóval. És mégis. Mit csináljak még, hogy ne legyen bolhás? Egyáltalán azt sem értem, honnan vannak, mert benti cica, nincs más állat a lakásban, csak egy kutya a kertben, de ő nem bolhás. Kevés lett volna a spot on? Vagy a kis mennyiség miatt már kiment a hatása? Rendeltem a netről Fypryst élősködők elleni sprayt, az segíthet? Elvileg 2 napos kortól már lehet használni. Ha bárki tud valami tanácsod adni, hálásan köszönöm.
2014. szept. 24. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen rovarirtóval fújtad be a lakást? Függönyt nem kell fújogatni. Ha padlód van, azt kell Neostomosanos vízzel felmosni. Valószínűleg kelnek ki a cica által behozott peték.A peték pedig a padló repedéseiben bújnak meg.

Nyugodtan lehetett volna a cicát Frontline sprével befújni. A spoton lehet, kevés volt, amit kapott.

2014. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva Frontline-t én nem is akartam használni, mert az előző cicámnál használtam spot on formájában, és szó szerint SEMMI hatása nem volt. Csak egy rakás pénz. Nem arról van szó, megveszem én a drága cuccokat a cicának, nem sajnálok tőle semmit, tehát nem az ár zavar, de ennyiért hasson már...

A Neostomosanról meg tök vegyes véleményeket olvasok, van, ahol azt írják, alkalmazható macskán/macska körül, van, ahol meg azt, hogy a cicáknak mérgező. Nem merek kockáztatni, félek, hogy baja lesz tőle.

Egyébként sehol máshol nem látok bolhát a lakásban, pedig már kb. nagyítóval keresem, kizárólag a macskán. Nem értem én ezt.

2014. szept. 24. 23:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Advocate használható 8 hetes kortól.Hívd fel a dokidat,hogy adjon.Ártani nem fog neki ha a megfelelő mennyiséget kapja és ez a spot on a látvákat is megöli.Ha mindent lefújtál akkor az 3 hétig aktív.

Ne aggódj,kidöglenek a bolhák,csak néha az ember kifog valami szívós fajt aminek több "vegyszer"kell.Tudom,hogy kellemetlen,porszívózz sokat és fújd a bútorokat,de elösször a cica kapjon cseppeket újra.

2014. szept. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Advocate-et kapott a múltkor is, szerintem nem lehet azt ilyen hamar megint... nekünk is marha kellemetlen, mert félek, hogy teljesen bebolhásodunk, de főleg a cicát sajnálom, bár már nem sok van benne.

Kutatgatok a neten is közben, hátha találok valami használható ötletet.

2014. szept. 25. 10:29
 5/10 anonim ***** válasza:
mikor múltkor?28 napig véd egy spot on,de mivel nálatok csak pár cseppett kapott így eddig tartott ergo mehet rá az új.
2014. szept. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2 hete kapta
2014. szept. 25. 16:21
 7/10 anonim ***** válasza:
nem is értem, miért csak pár cseppet kapott. ha neki megfelelő méretű volt a spoton, akkor mind rá kellett, hogy menjen.
2014. szept. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert még nem volt egész hét hetes, kis mennyiséget tett csak rá a doki.
2014. szept. 25. 22:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi Advantage-ot használunk. Jó az ára és hat is. Frontline nálunk sem ért szart se. A drágább se, ami a környezetében is írtja állítólag. Doki mondta, hogy szerinte a frontline szar, inkább vegyünk ilyet és tényleg hatott meg azóta is mindig, ha nagy ritkán összeszednek bolhát.


+Porszívózni, porszívózni. És hobbiból fogdoshatod is benne, az sem árt. :)

2014. szept. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom azt. A bolhavadászat lett az új hobbim az utóbbi napokban :D Mire megérkezik a cucc, amit rendeltem rá, szerintem már kiszedem az összeset egyesével...
2014. szept. 26. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!