Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kb 2 hónapos kiscicát...

Egy kb 2 hónapos kiscicát mivel kell/lehet etetni?

Figyelt kérdés

Még nincs cicám (bár macskákkal együtt nőttem fel), de hamarosan örökbe fogadunk egyet. Ugye, már abban a korban, amikor szilárd táplálékot tud enni. Nem szeretném viszont olcsó tesco-s vackokkal tömni folyamatosan, szeretnék teljes körű étrendet biztosítani neki. Amíg az otthoni cicáim kicsik voltak, addig még én is kicsi voltam, így nem emlékszem anyukám mit adott nekik enni, most meg elköltöztem otthonról, és a barátommal egymásra vagyunk utalva a kérdésben, de neki még ennyi tapasztalata sincs, neki kutyája volt világéletében.


Pl, mit adhatok neki, és mit nem? Csirkemájat, husit főzzem meg, vagy nyersen adjam oda? Milyen jellegű cicakaját vegyek a boltban?


Előre is köszönöm!


2014. szept. 27. 21:03
 1/9 A kérdező kommentje:
És egy + kérdés: fiú cicát fogadunk örökbe, milyen korban ajánlott ivartalanítani?
2014. szept. 27. 21:04
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A boltokban nem sok jó minőségű tápot tudsz venni. Whiskast és társait felejtsd el, mert alig van bennük hústartalom. Csak a marketingjük jók.

Én Chicopee táppal etettem és szép egészséges tőle. De a Brit, Acana és a többi prémium minőségű táp is jó, csak ezeknek magas az áruk. (Bár a Britnek annyira talán nem.) Tejet viszont ne adjál neki, mert nem bírják megemészteni.

Füvet kell neki még adni a C vitamin és a szőr lenyelése miatt.

2014. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és nekem az állatorvos csak 8 hónaposan volt hajlandó a kandúromat ivartalanítani, mert szerinte így a legbiztonságosabb, mert már rendesen ki van fejlődve.
2014. szept. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi minden húsfélét megfőzünk nekik (egy nagyobb adagot szoktunk főzni egyszerre, és kiporciózva lefagyasztjuk).

Emellett adunk nekik konzervkaját is (pl. amikor nincs időnk főzni vagy túl fáradtak vagyunk vagy egyszerűen csak elfogy a hús), mi sok kör után a Real Nature mellett döntöttünk, azok közül, amik a kezükbe kerültek, annak a legnagyobb a tápanyagtartalma.

Régebben a konzervkaja mellé adtunk némi száraztápot, abból a sok összehasonlítgatás után a Perfect Fitet választottuk.

Néha rizsbe kevertük a húst, de mit mondjak, nem voltak oda érte:((


A legtöbb alutasakos meg konzervkajával az a baj, hogy könnyen rászoknak, és egy idő után már csak azt akarják megenni. Szóval etesd változatosan!


A tej ellentmondásos: általában nem javasolják, az első macskánk mégis csak azt itta (a vizet nem fogadta el, bárhogy próbáltuk rászoktatni), és nem volt tőle soha semmi baja. A mostaniaknak viszont már nem adtunk.

2014. szept. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk kb. fél éves korban került sor az ivartalanításra, de ez a konkrét cicus fejlődésétől is függ.
2014. szept. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kölyökcicáim Josera Kitten Minette-t fognak enni, ha már abba a korba lépnek. :) Két hónapos cicának már nem is kell áztatás, hanem adhatod neki úgy ahogy van, grammra kimérve a prémimtápot. A Darlingot, Friskiest, Whiskast felejtsd el, szemetek mind. A szupermarketben nem fogsz normális tápot kapni, azt javaslom vagy rendelj (pl. petissimo.hu) vagy pedig állatkereskedsben nézelődj! Én ajánlom a Joserát nagyon, a szoptatós cicám ezt eszi, és gyönyörűek a kölykei, komolyan ilyen szép macskákat még élőben nem is láttam. :D Kaphatnak később nyerset is, nem kell főzni szinte semelyiket, de ha te nyugodtabb vagy úgy ha főzöd az sem gond. De szerintem legalább 12 hónapos korukig csak junior tápot kapjanak és maximum macskatejet. Na meg néha 1-1 jobbfajta tasakos belefér, a vízpótlás miatt. :)
2014. szept. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

13 éve van macskám, 1-2 dolgot leszűrtem:)

Kiscicának ajánlatos több konzerves vagy alutasakos kaját adni, mert még gyengék a fogaik és könnyebb megenni. Kevesebb szárazat adj neki. Nagyon fontos, hogy széleskörű legyen az étrendje, mert kiskorukban alakul ki igazán az ízlelésük és ha csak párféle ízű kaját kap, később nem biztos, hogy újat adhatsz neki, mert finnyás lesz. (ha mázlid van, mint nekem, akkor falánk cicut fogsz ki és mindegy)

"Emberkaját" SOHA ne adj neki, még akkor is ha az asztalnál koldul, mert hugykövesség így is kialakulhat nála, ami kandúroknál gyakoribb (tapasztalt vagyok ebben a témában sajnos). Nyershústól meg meghalhat. Junior kaját adj neki pl whiskas, friskies, amiből van Junior típus és amíg ilyen pöttöm, adhatsz neki cicatejet is (nem embertej, van külön cicuknak)

Ha kérdésed van írj nyugodtan, pasi létemre imádom ezeket a kis szörcsomókat.

2014. szept. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kismillió macsek megfordult már nálam ideiglenes befogadóként. Nálam száraztápból a Royal Canin vált be leginkább (3 sajátom is azt kapja, a mostani ideiglenes kölyök is a RC kiscicáknak való tápját eszi). Én konzervet szinte sosem adok nekik, inkább hússal, hallal és belsőséggel etetem őket (nyeresen kapják, de ettől sokan tartanak)

Nálam egész kicsinek átesnek az ivartalanításon, többnyire a már 3 hónapos kölyköket ivartalanítva adom ki. Nekem csak jó tapasztalatom van a korai ivartalanítással kapcsolatban (kutyánál és macskánál is).

2014. szept. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mate2004 ***** válasza:
Félix
2014. szept. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!