Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem bántaná a cicát?

Nem bántaná a cicát?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos német óriás nyulam, lakásban, ketrecben tartava. Viszont nem engedi, hogy simogassam én meg olyan állatot szeretnék akit lehet simogatni. Nagyon szeretem a nyuszimat, de szeretnék mellé egy cicát....Szerintetek bántanák egymást ?

Illetve, ha a cica odamegy a ketrechez és szaglászgat nem fogja megharapni a nyuszi a cicát?


2014. okt. 1. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából te ismered a természetét. Nekem az első törpenyuszim a kutyámnak (labrador) is nekiment. A mostani egész jól elvan a kutyával és a macskával is igaz néha verekszik a macska és a nyúl, de nem komolyan.

Ha szépen lassan összeismerteted őket nem lehet baj.

2014. okt. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából csak attól félek hogy a cica odamegy a ketrechez...
2014. okt. 1. 12:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Fokozatosan kell összeszoktatni őket. Először mindig a cica mellett kell lenni, ha odamegy a nyuszi ketrecéhez és figyelni kell, hogyan reagálnak egymásra. Később ha már megszokták egymást, egyedül is lehet hagyni őket hosszabb-rövidebb időre is. Utána meg lehet próbálkozni az összeengedéssel is, ha a ketrecen keresztül már megszokták egymást. De az első időben ne legyenek felügyelet nélkül egy helyiségben és főképp ne engedd össze őket az első nap, mert abból baj is lehet.Ezeket tapasztalatból írom, nálam bevált, igaz kellett hozzá pár hét...de megérte.
2014. okt. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2014. okt. 2. 09:26
 5/5 Medvi ***** válasza:
Ha ketrecben van a nagy nyuszi, akkor nem hinném, hogy baj lehet, de nálunk a felnőtt nyúl a kertben simán megtámadta a kiscicát amíg nagyon kicsi volt, úgy fél éves koráig, úgyhogy addig ki se mertük engedni. Nem is gondoltam volna, hogy a nyúl ilyen vérengző tud lenni, ha nem a saját szememmel látom. A felnőtt cicákkal viszont nagyon szeretik egymást, sokszor összebújnak és nyalakodnak. Jól írta a második, fokozatosan szoktasd össze őket.
2014. okt. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!