Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudhatom, hogy van-e...

Miamor kérdése:

Honnan tudhatom, hogy van-e elég teje a macskámnak, és hogy eleget szopnak-e a kismacskák? Ha szükséges a hozzátáplálás, akkor mit adhatok a 3 hetes pici cicáknak?

Figyelt kérdés

2014. okt. 3. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Méred őket. Csendben vannak. Fejlődnek, ahogy kell. Ha így van, nem kell hozzátáplálás.
2014. okt. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elég sokat nyafognak. Szerintem éhesek. Az egyiküket vékonyabbnak(soványabbnak) látom a többieknél(5-en vannak). Pedig kandúr és nagyobbnak kéne lennie.
2014. okt. 3. 23:42
 3/6 anonim ***** válasza:

nem lesznek egyformán ducik, a mi babacicáink is változatosak voltak, ami a méretet illeti.

az a helyzet, hogy az anyamacska mellkasához közeli csecsbimbók általában kevesebb tejet adnak, mint a hátsó lábikói közöttiek. tehát akik hátul cuppognak, több tejhez jutnak.

3 hetes cicáknak nem kell semmi, majd kb. egy hét múlva szerintem már érdekelni fogja őket az anyukájuk ennivalója. akkor villával törj össze egy kis nedves eledelt, aszpikost vagy konzervet, és előbb-utóbb megkóstolják. utána is szopni fognak, de próbálkoznak majd a szilárddal is.

2014. okt. 4. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Azért szeretném tudni h miből lehet észrevenni ha nincs teje az anyamacskának,mert sokan írják itt a gyakorin, h elapadt a macskájuk teje és kíváncsi vagyok ezt honnét tudják megállapítani?
2014. okt. 4. 06:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha megfogod az anya cicijét és megnyomkodod úgy, mintha a kiscica szopna (a tövében megnyomkodod, mintha dagasztana a pici, a bimbót pedig óvatosan, de határozottan összenyomod), akkor ki kell, hogy buggyanjon valamennyi tej. Ha nem jön, akkor nincs elég, de azért ne ess kétségbe, akkor jó lenne, ha elvinnéd dokihoz, hogy nézzen rá, mert lehet, hogy csak te nem csináltad jól. Egyébként mennyi idős a cica? A kor is befolyásolja, hogy mennyi teje van, fiatal anyánál gyakoribbak az ilyen problémák (8-14 hónapos anyáknál)
2014. okt. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mindig legyen elég viz és eledel az anyacica elött .5 cica eléggé lestrapálja az anyacicát . én joghurtot csirkemájat szoktam neki adni amikor szoptat plusz konzervet és száraztápot.Jelentősen többet kell ennie
2015. máj. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!