Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi alvás normális egy...

Mennyi alvás normális egy kiscicánál?

Figyelt kérdés
Nem kezdő macskatartó vagyok, de már régen volt utoljára kismacskám, és nem emlékszem, mennyit alszanak. Egy 10 hetes kis kandúrkám van, 3 hete van velem. Nagyon is egészségesnek látszik, folyton rohangál, rosszalkodik, támad, vadászik, nagyon eleven cica, eszik rendesen. Viszont ma 2-3 kisebb megszakítással átaludta a délutánt, ami eddig nem volt jellemző. Felnőtt cicánál tudom, hogy ez tök normális, de ennyi idősnél is? Kiterülve alszik, nyújtózik, látványosan jól érzi magát, ha megsimogatom, elkezd ide-oda forogni a hátán és dorombolni, tehát nem úgy alszik, mint egy beteg cica. Tudom, hogy túlaggódom, de nem tudom, hogy normális-e ez az alvásmennyiség. Két napja kapott bolha ellen spot on-t, meg féreghajtót, nem tudom, ez befolyásolhatná-e bármilyen módon az egészségét. Köszi annak, aki segít!
2014. okt. 4. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesen normális.
2014. okt. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen álmos időjárás is nagyban befolyásolhatja.

A spot-onokkal (bár többféle van) nem árt vigyázni, ha nem muszáj, akkor én nem ajánlom a használatát ilyen kicsiknél. De látszólag semmi baja.

2014. okt. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A spot on-t állatorvostól kapta, nagyon kis mennyiséget, ami nem árt neki. Én se merek bármit rácsöpögtetni vagy ráfújni ilyen pici korban, hívtam direkt a dokit, féreghajtót is ő adott.

Egyébként valóban semmi baja, fél órája fölkelt, és borzalom, amit művel, úgyhogy tuti jól van, megnyugodtam :D

2014. okt. 4. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!