Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtam egy cicát, kb.2...

Befogadtam egy cicát, kb.2 hónapos lehet (? ) Nagyon szeretjük, lassan már benti cica lesz belőle. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy jól táplálom. Mekkora egy adagja és hányszor kapjon egy nap? És mit?

Figyelt kérdés
Utána olvastam, és így alakítottuk ki: reggel kap egy fél alutasakost, dél körül a másik felét, délután egy kis száraztápot (egy maréknyit) és estére még egy fél alutasakost. Ez kevés, sok, vagy nem is így kéne??? Kap mindig tiszta vizet és a másik fontos kérdésem, hogy szoktassam az alomhoz? Egyelőre még kinn alszik éjszaka, de látom a család már inkább beengedi. Kinn a terasz egyik felében van a kis kuckója, mellette a tálkája és a másik felében az alom. Eddig egyszer sikerült elkapnom, mikor épp rájött a szükséglet és beletettem, de azonnal kiugrott és elszaladt a tujákhoz. Aztán másnapra találtam az alomban egy kis csomós részt és pici kakit, de abba se vagyok biztos, hogy ő csinált bele. (amúgy el volt ásva). Azóta láttam megint a tujáknál. :)
2014. okt. 7. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki alutasakost csak extra ritkán... Semmi tápanyag tartalma nincsen, víz az egész és marha drága, ha mindennap adsz. Ne szokasd rá a szemétre! Én prémium száraztáppal etetem a kölykeimet (Josera Kitten Minette) nekünk 2 kg-os zsák 2 macskára elég egy hónapig. 3000 ft kb 2 kg, de neked 1,5 hónapig el kell hogy legyen. Hátulján van az etetési útmutató a napi adagot annyi részre osztod el amennyire akarod (kölyökorban érdemes 4x etetni, felnőttkorban max 2x) Felejtsd el a szupermarketes tápkat (Kitekat, Whiskas, Friskies stb) és még a prémium minőségű konzerveket is mert mindegyiknek legalább fele víz! Kapjon néha cicatejet (ne bolti tejet, kifejezetten macskáknak valót!), mindig legyen előtte víz, színhúst, zöldséget, gyümölcsöt (ha megeszi :D) adhatsz.

Egyébként nem feltétlenül kell alomra szokatni, az is jó, ha szobatiszta lesz, úgy mint egy kutya. A macskaajtó ezesetben nagyon hasznos ha bent lesz. Ha kell neki kimegy, sétálgat egy kicsit, elvégzi a dolgát, és vissza is megy ha végzett. Az én macskám erre magától szokott rá. Ha kint végzi el a dolgát akkor egy csomó pénzt is megspórolsz az almon. :)

2014. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%

Előző, neked hogy elég 2 kg-os táp 2 macskára egy hónapig, mert 2000 g / 31 nap / 2 macska = 32 gramm lenne egy macskára jutó napi fejadag, ami szerintem éhenhalásra lenne elég.

Kérdező kerüld az egyoldalú táplálást és nyugodtan adj neki házikosztot is, akár alutasakost is meg tápokat.

Nem lehet eléggé hangsúlyozni kölyökcicánál a változatos és teljesértékű etetés jelentőségét.

2014. okt. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Utolsó! A napi adag kb 40 gramm 2 hónaposan, és ez teljesen normális. Ezt kell elosztani annyi felé amennyi felé akarod. Egy ilyen pici cica nem eszik ennél többet!

De itt az etetési útmutató, ha nekem nem hiszel:

Életkor g/nap

2 hónap 40 - 55

4 hónap 55 - 75

6 hónap 65 - 75

8 - 12 hónap 60 - 85

Nyilván ha idősödnek egyre több kell nekik majd, egyébként úgy szoktam csinálni hogy rendelek egyet a hónap elején és mégegyet a hónap végén. Kb 1 zsák és egy negyed fogy el egy hónapban. Szinte minden nap kapnak színhúst és maradékot is. Macskatejet is isznak víz mindig van előttük. Néha tasakos a folyadékpótálás(!) szempontjánból. Ebben a tápban tényleg hús van és nem szemét! Ezért kell belőle "csak" ennyit adni. :) Különben meg kicsattanak az egészségtől a cicák sokkal nagyobbak, és életrevalóbbak, mint a konzerven és Whiskason élők...

2014. okt. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!