Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem ráapáékat?

Hogyan vegyem ráapáékat?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és nagyon szeretnék egy cicát,de apáék nem engedik,mert panelban lakunk. Mondtam,hogy nekem jó másmilyen állat is, de azt se engedik. Én már úgy érzem tudnék vigyázni egy kis állatra. Hogy vegyem rá apáékat? Bátyámnak kiskorában volt állata,de nekem nem engedik.

2014. okt. 7. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam add már fel!NEM kapsz csak max pofont!
2014. okt. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert tisztában vannak vele, hogy max. 1 hónap után ráunnál, és nekik kellene gondozniuk.
2014. okt. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem unnék rá mert nagymamámnál volt és foglalkoztam vele. Én adtam nekik enni meg iylesmi,szóval törődnék vele
2014. okt. 7. 20:09
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Sehogy, 4 év múlva felnőtt leszel, elköltözhetsz és lehet macskád, meg bármilyen állatod. Egy gyereknek szerintem nem való állat.

A macskát ivartalanítani is kell, oltatni, rendszeresen kaját venni neki, almot, ha beteg lenne az is pénzbe kerül... ha a te macskád akkor ezeket neked kéne fizetni. A szüleidtől ne várd el hogy eltartsanak még egy macskát is ha nem is akarnak... Neked van rá pénzed? Nyilván 14 évesen nincs. Szóval várj még ezzel.

2014. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérlekszépen inkább akváriumot javasolnék. Egy szép akvárium dísze a lakásnak is és viszonylag kevés baj van vele. Ami fontos: nagy akvárium kis gond, kis akvárium nagy gond! Nem elírás.
2014. okt. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Két dolgot nem ártana tudni:

1. MIÉRT nem engedik a szüleid az állatot.

2. te mégis milyen állatot szeretnél igazán.


Indoklás:

2. Ha a gyerekem itt verné magát, hogy hogy neki BÁRMILYEN állat jó, madárpók, achátcsiga, rizspinty, macska, aranyhal, leopárd gekkó, őszintén, én sem engedném neki az állattartást. Baromi különböző igényeik vannak, nem veszem be, hogy bármelyiknek ugyanúgy örülnél. Ráadásul elég specifikus szaktudást is igényelnek, úgyhogy kötve hiszem, hogy utánanéztél a tartásuknak.

Szóval szűkítsd a kört, keress olyat, aminek a természete is illik hozzád, anyagilag is boldogulnál vele + a fizikai szükségleteit is ki tudod elégíteni (pl. van elég helyed a batár nagy ketrecnek is).

Anyagiakon belül érdemes átgondolni a rendszeres költségeket (cicaalom ára, normális minőségű eledelek ára stb.) és felkészülni váratlan kiadásokra is (rokon röpke 200 000Ft-ot hagyott a dokinál, mert diagnosztizálni és műteni kellett a macskáját, nálunk állandó költség a macska antihisztaminja)

1. Ha rájössz, hogy mi a bajuk az állattartással, akkor talán tudsz velük tárgyalni.

Pl. a macska, ha nincs alap szinten tanítva meg napi szinten lemozgatva kárt is okoz, veszélyes is: kaparófának használja a vadonatúj bőr ülőgarnitúrát, a semmiért is megharap, levadássza a lábatokat, megeszi az előhagyott kaját stb. Viszont van egy csomó kisállat, amit csak felügyelettel lehet kiengedni, ha egyáltalán ki lehet.

2014. okt. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Apának az a baj minden állattal hogy büdös. Még a teknőssel is pedig azt is szeretnék. Aminek igazán örülnék az a teknős,a hörcsög a nyúl a papagáj és a cica.
2014. okt. 9. 18:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Az, ogy hétvégente a nagyszüleidnél megetetsz egy állatot, meg egy kicsit játszol vele, nem ugyanaz, mintha a nap 24 órájában a te felelősséged lenne. Akkor is kell egy állattal foglalkozni, tisztítani az almot, amikor nincs hozzá kedved, vagy fáradt vagy, esetleg rossz napod van, vagy sietsz a suliba. A cica néha nagy rumlit tud csinálni, ha ezt nem tudják a szüleid bevállalni, akkor várni kell még a háziállattal.
2014. okt. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!