Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fújhatok a cicára Frontline...

Fújhatok a cicára Frontline sprayt, ha múlt héten kapott spot on-t? Muszáj lenne valamit csinálni.

Figyelt kérdés

10 és fél hetes cica. 7 hetesen hoztam el, nagyon bolhás volt. Megfürdettem, de semmit nem ért. Kapott még aznap spot on-t az állatorvostól, kis mennyiségben, mert ugye nagyon pici volt még. Másnapra el is tűntek a bolhák, legalábbis azt hittük. Úgy egy hét múlva láttuk, hogy megint rohangálnak benne. Próbálkoztunk házi módszerekkel, kézzel megfogni, nem jött be, úgyhogy megint állatorvos, újabb adag spot on (kb egy hete kapta). És már megint látok benne bolhákat! Az egész lakást agyonfújtam környezetre való spray-vel már többször is, sokszor fölporszívóztam, fölmostam, minden takarót, ágyneműt stb. kimostam. Én már nem tudom, mit tehetnék még.

Sokan dicsérik a Frontline sprayt. Az előző macskámnál a spot on semmit nem ért ebből a márkából, de a sprayt tényleg nagyon istenítik, gondoltam, kipróbálom. De ráfújhatom így, hogy egy hete kapott spot on-t? Valamit muszáj csinálnom, mert idegbajt kapok a bolháktól, és más ötletem már nincs!


2014. okt. 7. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen spotont kapott? Megkapta az egész adagot? A bolhapeték sajnos kikelnek. Ezért kell a lakást legalább hetente ismét bolhamentesíteni.

Mivel fújtad be a lakást?

2014. okt. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Biokillel, állítólag az jó. Többször is végigfújtam már a lakást, átlag kétnaponta, erősen kétlem, hogy ez a gond.

Nem tudom pontosan, milyen spot on-t kapott, szerintem Advocate volt, mert az állatorvosunk általában azt preferálja. Azért nem tudom biztosan, mert nem egész adagot kapott, hanem kb. 2-3 cseppet fölszívott egy fecskendőbe, és azt kellett rácsöppentenem. Valamennyit hatott, mert jelentősen csökkent a bolhák száma, de nem tűntek el teljesen.

Én arra gondolok, hogy mivel ilyen kis mennyiség, kimegy a hatása pár nap alatt, és a frissen kikelt dögöket már nem nyírja ki. Ezért gondoltam, hogy inkább sprayt veszek, hogy kiirtsam őket, és azzal fújom rendszeresen, ahogy kell, aztán ha elég nagy már hozzá, kap majd rendesen spot on-t.

2014. okt. 7. 22:47
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

A termékleírásnál oldalt tekerj le. Ott van, hogy 7 hetes kortól alkalmazható. Egy egész pipettát rá kell tenni.

A Biokilles fújáson kívül, ha padlód van, Neostomosannal moss fel.

A dokid kevés mennyiséget adott a cicádnak.

2014. okt. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az Advantage spoton 9 hetes kortól adható. Megöli a lárvákat is.
2014. okt. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3. Neked is köszönöm a választ, de Frontline spot on-t én biztos, hogy nem veszek, mert mint írtam, az előző cicámnál konkrétan semmit nem csinált a bolhákkal. Nekem az nagyon nem jött be, ezen az áron meg azért elvárná az ember, hogy valami történjen. Ezért gondolkodom a spray-ben, mert ahogy utánanéztem, sokan írták, hogy a Frontline spot on nekik se ért szart se, de a spray igen. Neostomosant meg nem használok a macska körül, mert mérgező nekik, sok helyen lehet olvasni, hogy durva tüneteket okoz náluk, ismerősömék cicája bele is halt.

4: köszi, ezt kipróbálom akkor.


De a Frontline spray-t akkor most ráfújhatom?

2014. okt. 8. 09:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is az egész spot-ont kellett volna rátenni. De egyébként sem öl meg mindent azonnal, összeszedi a környezetből a cicus a bolhákat, megcsípik és utána döglenek meg. Nagyobb bolhafertőzés esetén ez eltart egy ideig, főleg ha már szétszórta a petéket a lakásban.

Neostomosant nyugodtan használhatsz, közvetlenül a macskára valóban nem szerencsés és azokat a helyeket is hagyd ki, amit gyakran nyalogat a cicus, de egyébként nyugodtan, amíg szárad a terület zárd ki onnan a macskát, de ha megszáradt, akkor már nem gond. Hatásosabb a biokillnél.

Aztán 2-3 hét múlva megint tehettek rá spot-ont, én most egy ideig nem vegykezelném szegény macskuszt, még elég kicsi, megárt neki a jóból könnyen.

2014. okt. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!