Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan akadályozzam meg, hogy...

Hogyan akadályozzam meg, hogy kiszökjön a szobacica? Időszakos megoldás kell!

Figyelt kérdés

Adott egy orosz kék,aki roppant ügyetlen (igen,tényleg az,én még ilyeneket macskától nem láttam) és aki ha már nyílik az ajtó próbál kiszökni a szabadba.


Suliszünetekben mindig leutazunk vidékre,ahol kb folyamatosan nyitva/nyitogatva van a bejárati ajtó,mert ott már lakik egy kijárós cica+karácsonykor pl egy tucat ember van egy fedél alatt,nagy a forgalom,és a dédimnek min. 30 másodpercbe telik mire átér a küszöbön.

Folyópart a szomszédban,rengeteg kutya+a szomszéd néninek még a max 10ezret érő sziámiját is ellopták.


-Macskabiztos,végleges kerítést nem építhetek.

-A macskariasztó spray ajtó környékéle fújkálása vagy ha bedörzsölöm a küszöböt narancshéjjal szerintem egy lendületes nekifutást nem állítana meg,átszaladna rajta,de azt h visszajöjjön a házba már igen.(+ megintcsak hat a másik macskára is)

-Láthatatlan kerítés...? Egy laza 70 ezres tétel egy ajtóküszöbért? És kell hozzá min. 2,7kg,még azt se tudni lesz-e egyáltalán annyi,én spec nem szeretnék egy szürke garfield-ot.



2014. okt. 8. 23:05
 1/4 A kérdező kommentje:

Az állatkínzós meg ivartalanítós kommentekből ami a többi hasonló kérdés alatt van köszi,nem kérek. Ez a cica 4 hónaposan lett ivartalanítva.

Az előző cicám bőven fél éves kora előtt ivartalanítottuk,kijárós volt. 1,5 évesen egyik napról a másikra minden előzmény nélkül eltűnt,pedig még fajtiszta sem volt.Ha csak az elektromos kerítés a megoldás bevállalom.

2014. okt. 8. 23:10
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Nem egyszerű kérdés, én elsőre a hámra gondoltam, de 0-24 órában azért nemigen lehetne hámban tartani. Esetleg nyugodtabb időszakokban, amikor jobban tudtok rá figyelni, akkor egy belső szobában lehetne szabadon, amikor meg nagyobb a forgalom, akkor pedig hámban, pórázon. De ehhez ismerni kellene a körülményeket, meg hogy mennyire akarna mégis kiszaladni a szabadba.
2014. okt. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerű a megoldás: nem szabad ilyen helyre vinni.

Még az is jobb, ha otthon marad, valaki barát vagy rokon pedig beugrik naponta etetni, ránézni.

Macskának nagyon stresszes egy idegen hely tele hangoskodó idegenekkel.

Vagy leadni macskapanzióba bár az szerintem rosszabb megoldás, mert panziója válogatja, lehet, hogy beteszik egy ketrecbe.

Az elektromos kerítést felejtsd el, annak a nyakára kéne tenni aki kitalálta és kidobni ejtőernyővel a brazil esőerdőbe. Ha megriad a macska idegen helyen akkor nem néz irányokat, hanem elszalad a francba, ez a szar meg rajta marad és kínozza. Nem is százas aki ilyet vesz az állatára.

2014. okt. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
Vegyél neki egy kis szobakennelt. Kistestű kutyáknak valót nyugodtan használhatsz macskának is. Fontos, hogy ne úgy vegye bünteted és bezárod, hanem várd ki míg megszereti a helyet. Ha már konkrétan ki sem tudod szedni (a macskák szeretik a sötét, kuckós helyeket), akkor már bezárhatod az ajtaját is. Én javaslom a textil változatot, sokkal jobban néz ki és szerintem jobban bele szoktatható mint egy ketrecbe. Szóval amikor olyan "veszély" van, hogy kiszökhet egyszerűen bezárod ide. A macskák egyébként is a nap 80%-át átalusszák, ez lesz az ő kis kuckója ami egyébként szállításra is tökéletes.
2014. okt. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!