Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan ne bántsák a szomszéd...

Hogyan ne bántsák a szomszéd kutyái a macskámat?

Figyelt kérdés

szóval ideköltözött egy ember közvetlenül mellénk, és hozott magával két nagy, felnőtt kutyát amik még emberre is veszélyesek, nemhogy kisebb állatokra. (németjuhász, bernáthegyi)

volt egy kiscicám pár éve aki átment hozzájuk (hatalmas kerítéslyukakon simán átmegy még a felnőtt macska is) és nem élte túl a kalandot sajnos :CC most lett még egy cicám, és félek hogy ő is át fog majd menni. szóval nem lehetne ezekkel a kutyákkal összehaverkodtatni valahogy? ha nagyobb lesz gondolom meg tudja védeni magát, de így még nagyon nem! örülnék ha legalább félne tőlük, de ez hülye és állandóan át akar menni. valami tapasztalat esetleg?



2014. okt. 9. 12:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Ne engedd ki a kertbe a macskát. (Ez most off, de az én tapasztalatom: ideköltözött a szomszédba valaki macskákkal, és az összes védett madárfaj, ami az ÉN kertemben fészkelt, eltűnt! Általánosan elterjedt dolog macskát szabadon tartani, pedig egyrészt természetkárosítással jár együtt, másrészt meg... Nem zavarja vajon a "gazdit", hogy átmegy a kocsi vagy a vonat a "cicán"?)


A bernáthegyi meg amúgy az egyik legbarátságosabb kutya, esetleg ha moszkvai őrkutyával kevered össze, akkor lehet szó veszélyes kutyáról. A német juhászkutya nem mindig barátságos, de kérlek, mióta "jelent veszélyt emberre is"? =D

2014. okt. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázz a macskádra, ne engedd kóborolni. Az első válaszadó már leírta, hogy miért.

Legfeljebb a kutyák gazdája tudna tenni valamit, de nem hiszem, hogy ő szeretne macskákat a kertjébe.

2014. okt. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Legyen benti cica, különben előbb-utóbb kinyírják. Vagy másik megoldás a macskabiztos kerítés, ami az udvarotokon tartja a cicát. Olvass utána.
2014. okt. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokan megvetnek érte, de nem engedem ki a a cicát az udvarra. Voltak kinti cicáim is de meghaltak, vagy sose láttam őket viszont. Nekem már csak a a lakásban lehet macsek.
2014. okt. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

első válaszoló: azért veszélyes az emberre, mert ezeket a menhelyről hozta el hogy őrizzék az udvarát, és egyáltalán nem foglalkozik velük senki. a bernáthegyi is öreg már, meg morcos. amikor kisgyerek van itt nem lehet a kerítés közelébe engedni a kutyák miatt, mert odakapnak. egyébként németjuhászunk nekünk is volt, ő tök barátságos volt a cicákkal. :) nem keverem én semmivel, ismerem a kutyákat, és tudom mikor barátságos meg mikor ilyen megbízhatatlan.


második válaszoló: persze, jó lenne bent tartani a macskát, csak ez lehetetlen, mert kíváncsi és néha kijön velem. legszívesebben kikötném egy fához csak ne menjen el:\

szomszéddal nem tudom mit kéne csinálni, amikor legutóbb mondtam neki hogy hé, hát megölte a kutyád a macskámat, azt mondta sajnálja és ha akarom hoz egy másikat nekem.......

2014. okt. 9. 14:08
 6/13 Medvi ***** válasza:
71%
A mi szomszédunkba is vérengző kutya költözött pár éve. Állandóan azt nézte, hogyan jöhetne át felfalni a cicákat. A cicák okosak voltak, nem mentek át, mégse akartam a véletlenre bízni a dolgot, ezért a következő kerítést építettük: 20 cm mélyen a földbe süllyesztett beton végig, ami kb 10-15 cm-re ér ki a földből. Rajta 180 cm magas betonvas rács, de még ezen is félő, hogy átmásznának a cicák, sőt ha pici cica van az át is férne, ezért a mi oldalunkról 180 cm magas hullámlemezt drótoztunk fel a kerítés teljes hosszában, mintegy 30 méteren. Nem volt olcsó, de csak egyszer kellett megcsinálni és tökéletes megoldásnak bizonyult. Abban az évben ezt kértem a családtól a szülinapomra. A dögök sosem fognak megbarátkozni a cicáddal, amint alkalmuk lesz rá meg fogják ölni, úgyhogy javaslom, hogy amíg nem készül el a kerítés addig ne engedd ki a cicát a házból. Ha nagyobb lesz akkor sem fogja tudni megvédeni magát két ekkora állattal szemben. 8 kilós macskámat kapták el kutyák, az a csoda, hogy túlélte, de csak azért, mert idejében észrevettük és kiszedtük a szájukból. Így is egy halom pénzt költöttünk állatorvosra, mire felgyógyult. Amúgy a kiscicák tényleg nagyon hülyék, mintha csak direkt a kutya szájában akarnák végezni. Azért is jó a hullámlemez, mert ahova nem lát át a cica, oda nem akar átmenni, meg nem is tud felmászni rajta.
2014. okt. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

3.4.: igen, ezen és is gondolkoztam már, hogy bent tartom :\ elég veszélyes helyen élünk, mármint így a macskáknak veszélyes... csak hát a kintlétet meg nagyon élvezik.

a macskabiztos kerítés jó ötlet lehet, főleg hogy ilyen bazinagy lyukú a kerítésünk

2014. okt. 9. 14:10
 8/13 A kérdező kommentje:

Medvi: hát nem valami megnyugtató a helyzet. komolyan legszívesebben valami dróthálót raknék végig a kerítésre. egyébként próbálom benttartani, csak a családban vannak lüke emberek, akiket bárhogy kérek, kiteszik amikor nem vagyok itthon mert kikönyörgi magát, mondván hogy "úgyis meg kell tanulnia megvédeni magát" egy babacicának. két ilyen hülye kutya közelében. szóval vicc ez az egész.

köszi a válaszokat!!!

2014. okt. 9. 14:19
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.

Az én kiscicám kinti macska volt mielőtt hozzám került, kb 3 nap alatt megszokta hogy nem mehet ki hiába nyávog. Kapott rengeteg játékot, és valaki nálunk mindig van itthon úgyhogy nem is unatkozik.

2014. okt. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

Csináld meg a kerítést. Még nem jutott eszedbe, hogy befoltozd a lyukakat? Csak akarni kell a komplett kerítést is meg lehet úgy csinálni, hogy a macska ne menjen ki. Persze kényelmesebb megoldás siránkozni és nézni, ahogy kimegy és elütik, szétszedik a kutyák, vagy lemérgezi a szomszéd, mert zavarja, hogy a veteményébe szarik.


Egyszerűen nem értem meg, hogy lehet valaki ilyen sötét és önző, hogy pontosan tudja, hogy nem tud (de inkább csak nem akar) megfelelő, biztonságos környezetet teremteni a macskának, de azért odaviszi, hadd patkoljon el. Majd lesz utána másik.


És még sajnálja is MAGÁT.

2014. okt. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!