Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez csak játék, ugye? Illetve...

Ez csak játék, ugye? Illetve normális az ilyen viselkedés két macsek között?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves ivartalanított kandúrunk, eddig ő volt itthon az egyeduralkodó :) Ő egészen picin is egyedül volt az anyjával, nem voltak testvérei (nem tudni, hogy miért). Három hete befogadtunk mellé egy 3 hónapos cicalányt. Eleinte természetesen voltak fújások, meg morgások mindkét fél részéről, ha összetalálkoztak a házban, de ez már viszonylag megszűnt. Most többször kergetőznek, a nagy is kergeti a kicsit, meg a kicsi is a nagyot, bár ilyenkor, ha a nagy visszafordul, a kicsi mindig megszeppen (elvégre a kicsi 1 kilót nyom, a nagy meg 6-ot, tehát azért jóval nagyobb). Most két napja az a trendi, hogy a nagy a kicsi fölé áll, lefogja (a kicsi fekszik a hátán, a nagy meg fölülről "átöleli"), és úgy macerálja, gondolom harapdálja kicsit. Amikor ez nem tetszik a kicsinek, akkor nyávog meg fúj, de ha a nagy abbahagyja, ő akkor is marad a hátán, és a mancsaival piszkálja a nagyot. Ha úgy látom, hogy nagyon nem tetszik a kicsinek, akkor az ölembe veszem, viszont nem marad ott, kéredzkedik le, és megy vissza a nagyhoz !?!?!?

Ez normális? Már az elfogadás jelének tekinthető?

Nem alszanak együtt, és nem is nyalogatják egymást.

Kertes házban lakunk, amikor itthon vagyunk kimehetnek az udvarra, ha pedig elmegyünk itthonról, a lakásban külön vannak zárva.



2014. okt. 11. 08:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljesen normalis. Nem kimondottan jatek, hanem dominancia kimutatas.

Es igen, ez a elfogadas resze, amit talan jobban csinalhatnal, hogy ilyen esetben a nagyot veszed az oledbe, hogy megerositsd benne, hogy igen, mindenki tudja, hogy o van a "rangsor"ban elobb, szoval nem kell senkinek bizonyitani.

2014. okt. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ilyenkor inkább elszalad, ha közelítünk felé, nem hiszem, hogy díjazná, ha simogatnám. Őt csak akkor szabad simizni, ha kifejezetten olyan kedve van :)


Ettől függetlenül erős a gyanúm, hogy tudja, ő itthon az 'atyaúristen', a Nr. 1 :D


Amikor elhoztuk a kicsit, az első vagy a második éjszakán ÓRÁNKÉNT! felébresztett, bújt oda, hogy simogassam. Én nem aludtam túl sokat, de legalább az ő kis lelke megnyugodhatott valamennyire.


Amikor munkából hazaérek, mindig ő az első, akit megsimogatok, ő az első, aki enni kap, ha simogatás kell, akármilyen fáradt vagyok, akkor simogatom (újabban ez egy jó órás kényeztetést jelent, kiscica előtt elég volt a 15 perc is, ennyi idő után magától kelt fel, és ment a dolgára).


Amúgy meg köszönöm a választ, erre nem is gondoltam :)

2014. okt. 11. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!