Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tartsam távol az...

Hargitai János kérdése:

Hogyan tartsam távol az idegenmacskákat úgy . Hogy az enyém ne legyen korlátolva a szabad mozgásban?

Figyelt kérdés

Több idegen macska rájött arra hogy bent a házban mindig van kirakva legalább száraz táp, és rendszeresen bejárnak a macskaajtón kajálni. Az én macskám egy másfél éves nagydarab de ivartalanított kandúr, egyáltalán nem védelmezi a területet, tőle aztán jöhet mehet itt bármilyen macska. Van 1 nagy cirmos kandúr, attól egyenesen tart, meglátja máris az ágy alatt van.


Kéne valami ötlet hogyan tartsam kint az idegenmacskákat úgy hogy az enyém szabadon járhasson ki be továbbra is. Vagy mit kéne vele csinálni hogy legalább az udvart és a házat megvédje.


Estére a száraz tápot nem hagyjuk már kint, de ettől még simán bejön minden macska legalább kétszer.

Elég idegesítő hallani az éjszaka közepén hogy lassan nyílik a macskaajtó... stb



2014. okt. 12. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Rávenni nem tudjátok, hogy megvédje magát vagy a territóriumát.

Ha csak (vagy főleg) este jönnek be az idegenek, akkor meg lehet azt fontolni, hogy éjszakára bezárjátok a macskaajtót és a tiétek is ment alszik. Bár gondolom inkább pont ilyenkor szeretne ő is kimenni. Esetleg másik macska, amelyik territóriálisabb vagy kutya. De létezik csipes azonosítóra nyíló cspóajtó is, bár gondolom ez nem olcsó és nyakörvet kell, hogy viseljen hozzá, nem tudom bőr alá ültetett csippel működik-e, de szerintem nem.

Én a magam részéről éjszakára bezárnám. Ha a többi macska konstatálja, hogy nincs mindig nyitva az ajtó bármikor, amikor is odamennek, akkor azért nem lesz annyira népszerű. De ha rájönnek, hogy nem találnak kaját, szerintem egy idő után akkor is lejjebb fog menni a forgalom.

2014. okt. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez egy drágább módszer, de biztosan nálunk is beszerezhető már: van chippel működő macskaajtó is, vagy az állat bőre alá, vagy a nyakörvére (általában nyakörv) tesznek egy chipet, amit érzékelve az ajtó kinyílik, és csak akkor.


Ha azt akarod, hogy a macskád szabadon jöhessen mehessen, és más ne jöjjön be, akkor ez az egyetlen módszer szerintem.


Vagy szüntessétek meg a macskaajtót. Az enyémek is kinti-bentiek, de nincs macskaajtó. Éjjel legtöbbször bent alszanak, nem mindig kerül elő mindegyik este, de ők jönnek akkor reggel (van néhány macska itt a háznál, 5 van, amelyik napközben bejár, ha nyitva az ajtó, vagy ha beengedjük, és három szokott bent is aludni éjjel, a másik kettőt nem engedem be este, mert hajnalban már rajcsúroznak...)

Jönnek-mennek velünk, ha bent vannak ,szólnak hogy ki akarnak menni, ha meg kint, akkor vagy az ablakba ugranak és ott várnak, vagy várnak a teraszon.

Van még itt a háznál pár macska, akik félnek tőlünk, viszont ha nyitva van az ajtó nyáron (egyik macskám folyton kinyitja a szúnyoghálós ajtót, mostanára meg már több is megtanulta). mindig bejönnek. Aztán meg fejvesztve menekülnek előlünk, de sokszor akkor sem kifelé, hanem pont hogy befelé :) Ha itt is lenne sima macskaajtó, egész nap bent enné a fene őket, pedig az ajtónyitós macskám ivartalanított lány létére kergeti és veri őket rendesen, védi a területét :) Csak őket meg pont nem érdekli, elszaladnak, vagy visszaütnek. Szerintem nem veszik komolyan őt teljesen, mert lánycica, nem nagy ló kandúr, mondjuk azért tartanak tőle :)

2014. okt. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én meg hogyan tartsam otthon a cicámat ?Mostanában folyton eljárkál..mert jó idő van?este mindig csavarog nem szokott amúgy... mert sokáig nem voltam otthon dolgoztam de most meg mintha eltávolodott volna tőlem..hiányzik és szeretnék vele aludni mint régen.mindig dorombolt nekem mostanában alig foglalkozik velem eszik majd elmegy vhova.. :(

igen lány macska de nem hiszem hogy tüzelne..

a macskaajtót szüntessétek meg akkor nálunk sincsen.. ha beakar jönni nyávog a teraszajtómban. de jó lenne ha most is itt nyávogna..

2014. okt. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Van chipes, nyakörv sem kell hozzá, több macskát is be lehet programozni. Kicsit drága, de egy idő után lehet megtérül, ha nem kell a környék összes macskáját etetned...


Máshogy nem tudod őket távol tartani. Annyiból örülj neki, hogy nem védi meg a területét, hogy a verekedéssel komoly állatorvosi számlákat tudna neked csinálni...

2014. okt. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as, lány macska, de nem hiszed, hogy tüzel? Akár 5 hónaposan is tüzelnek! Most van a macskák második éves hulláma! Ha jót akarsz magadnak megműtteted, amilyen hamar csak tudod, különben az is lehet, hogy eltűnik, vagy a vemhességen kívül összeszed valami nyavalyát a mindenféle környékbeli kandúroktól!
2014. okt. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 yoda77 ***** válasza:
0%

sehogy. neveld harcosnak a cicád:)

amúgy a kinti macska-léttel együtt járnak a kisebb- nagyobb sérülések, szóval hagyd, hogy magát védje meg, ezzel kivívja a többi cica tiszteletét, és elfogadják, hogy ez az ő territóriuma

2014. okt. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os, erre nem lehet "betanítani" másik meg az, hogy igazad van, költsön tízezreket az állatorvosra, meg hátha kiütik a macska szemét. Tényleg, de jó ötlet. Ha gyereked lesz, azzal is úgy leszel, hogy az lesz az élet dolgaira a megoldás, hogy verekedj Benőke, ha kiütik a fogad se érdekel?
2014. okt. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... a chipes macska ajtót már fontolgattam én is. Amúgy ha a lábunkról vagy kezünkről van szó, akkor remekül harcol a macska. De fajtársaival szemben egyáltalán nem agresszív, lehet ha kicsit öregszik majd változik a helyzet. Nem tudom egyáltalán hogy a fenébe jött rá a többi macska arra hogyha követik kajához jutnak.
2014. okt. 13. 21:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!