Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S! Mit csináljak vele,...

S. O. S! Mit csináljak vele, hogy holnapra elmúljon?

Figyelt kérdés
Holnap viszek ajándékba egy 5 hetes kiscicát, de az egyik szemét csak félig nyitja ki, meg csipás neki. Ha kamillateával kenegetem neki, az jó?
2014. okt. 13. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el orvoshoz, ez valószínűleg macskanátha.
2014. okt. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
89%
5 hetest???? Beteg, még anyja mellett a helye korú cicát viszel ajándékba?
2014. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

1. 8 hétnél előbb nem szabad elválasztani az anyjától

2. A kamillatea nem mindig jó, nagyon szárító hatása van

3. Állatorvos! Ő majd megmondja, mi a gond. Mert ugye NEM akarod tudatosan betegen ajándékba vinni?

2014. okt. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Hát erre vannak gyógyszerek, ha macskanáthás kezelés nélkül meg is halhat. Egy nap alatt nem fog elmúlni, tapasztalatból mondom. Nem egy és nem két kobor macsekot szedtem már helyre. Az öt hetesről annyit, hogy nálam is vannak kiscicák, 10 hetesek a gazdik megvannak, de 12 hetes kor alatt nem adom őket oda.
2014. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Orvos aki megfelelő gyógyszert,szemcseppet ad.

Ajándékba nem adunk állatot,pláne nem egy 5 hetes babát.

Ha nem ismernéd akkor közlöm,hogy törvényünk van rá,hogy 8 hetesen lehet legkorábban az anyától elválasztani a kicsit.

2014. okt. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megint itt az S.O.S. ámokfutó.
2014. okt. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Ne támadjátok a kérdezőt, nem is tudtok semmit a körülményekről, inkább kérdezzetek. Engem is elítéltek, adtam ajándékba én is 6 hetes kiscicát. Erdőben kidobva találtam még csukott szemmel 2-3 naposan. Tápszeren felneveltem, 6 hetes korában a doki Royal Canin baby tápot javasolt, barátnőm meg tiszta szerelmes volt belé, jött a szülinapja, ezt kapta tőlem ajándékba. A cica szilárd kaját evett, megkezdődött a féreghajtó programja, oltási programja. Önkéntes macskamentő vagyok, a környékünkön rengeteg picit dobnak ki, nagyon ritka, hogy jó gazdit sikerül találnom egy-egy kis védencemnek, így is vannak 13-an, ő jó helyre került, azóta egy 2 éves, 4,8 kilós ivartalanított kandúr lett belőle, amkk egészséges, gyönyörű, igazi úr. Elrontottam? Szerintem nem.


Szóval kérdező! Miért akarod ilyen fiatalon elajándékozni? Ha megvan a mamája, akkor pár hétig még tartsd mellette, szüksége van még a gondoskodásra, a tanulásra.


A szeme be van gyulladva. A kamilla jó, az gyulladáscsökkentő, csak arra kell figyelni, hogy gézlappal törölgesd, mert a zsepi és a vatta beleragad, csak rontasz a helyzeten. A kamillával ártani nem ártasz, de nem elég erős, és nem is hat elég gyorsan. Vidd el orvoshoz, ő megvizsgálja. Ha macskanáthás, akkor kap egy szurit, amivel kezeli, lehet, hogy elég is, de lehet, hogy kell majd neki egy ismétlés. Ha csak a szeme van begyulladva, akkor kap egy antibiotikumos injekciót, amit 3-4 napon belül meg kell ismételni, tökéletesen helyre hozza a szemét. Betegen viszont senkinek ne ajándékozd oda, mindenképp kezeltesd ki. A szeme pedig egy nap alatt tényleg nem fog rendbe jönni, a gyulladt szem 5-7 nap alatt szokott teljesen meggyógyulni, de csak akkor, ha megkapja a megfelelő kezelést, azaz nem csak a kamillateát.

2014. okt. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az anyja eltűnt, de köszönöm a válaszokat sikerült meggyógyítani!
2014. okt. 16. 17:05
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm a megértést, és az egyetlen értelmes választ!
2014. okt. 16. 17:06
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a történet: Egy koszos pincéből hoztam , megakarták ölni, mert nem kellet, az anyukája eltűnt, és valószínű hogy a szeme a sok portól begyulladhatott, de segített a kamilla. Egy nagyon közeli ismerősömnek adtam oda, mivel teljesen mindegy, hogy én gondozom, vagy ő. Tudom, hogy jó helyre került, ezért mertem odaadni.
2014. okt. 16. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!