Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 hetes macskábol hogy irtcsak...

4 hetes macskábol hogy irtcsak ki bolhát?

Figyelt kérdés
És mit csináljak, hogy kakiljon?

2014. okt. 13. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Veszel egy ampulla Neostomosant (5ml) ezt feloldod fél liter langyos vízben és egy szivaccsal jól áttörlöd a cicát. Jól áztasd át a bundáját vele. Vársz 15 percet, majd sima langyos vízzel áttörlöd. Ettől azonnal kipusztulnak a bolhák. Kosarát, rongyát is ki kell fertőtleníteni, vagy neostomosannal lepermetezed, vagy 95 fokon kimosod.


A kakiláshoz az kell, hogy evés után egy nedves meleg ronggyal átmasszírozod a pocakját, és a fenekét.

2014. okt. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Neostomosan-t ne tegyünk macskára, főleg ilyen picikre. Sok cicánál okozott már mérgezési tüneteket! Frontline spray vagy Effipro spray mehet rájuk. Spot on nem! Akkor jársz a legolcsóbban, ha beviszed őket bolhátlanítani állatorvoshoz. Lefújja neked őket és nem kell megvenned az egész flakon spray-t.
2014. okt. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és féreghajtani is kell őket, pasztával. Állatorvosnál szintén nem nagy kiadás.
2014. okt. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
insecticid 2000 spray-al befújhatod őt és a környezetét, nem árt neki. A kakiláshoz kevés az infó, legjobb egy doki, mert bélelzáródásra - már ha az van neki -nem lehet házi megoldást mondani.
2014. okt. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mostmár kakilt, és az állarorvos azt mondta hogy csak kézzel lehet ilyen korban kiszedni a bolhát, ja és csak egyedűl van mert mi is csak így egyedűl találtuk az ajtonk elött
2014. okt. 13. 19:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én befogadott cicáimnál jellemző volt, hogy az első 3 napban nem kakiltak. Ők is ilyen korúak voltak kb. Dokihoz is mentem, nem talált semmi gondot, viszont adott egy nagyon logikus magyarázatot. Egy ilyen pici kidobott kiscica még nem tud egerészni, nem tudja magát ellátni, így lehet, hogy már napok óta nem evett, így idő kell, míg újra széklete lesz attól az élelemtől, amit én adok neki.


A bolhákra ilyen pici cicánál azt tudod tenni, hogy langyos vízzel lefürdeted, és kézzel, csipesszel vadászol. Csak arra vigyázz, hogy nehogy megfázzon, legyen jó meleg a lakásban, utána jól törölgesd meg, ha bírja, mehet a hajszárító is, de nem forró fokozatban! 8 hetes korától lehet spot-ont használni, amikből választhatsz tőbbfélét is, van külső-belső élősködők ellen egybe (pl.: Stronghold), de van különi is, ami akkor két ampulla (én Profendert és Frontline Combot, ami nem ugyanaz, mint a sima Frontline, használok). Utóbbi természetesen valamivel drágább, de nekem ijooban bevált, több minden ellen véd. És mint írták, a környezetet is fertőtleníteni kell. Valóban, a Neostomosan nem az igazi, az én egyik cicámat alig tudta a doki megmenteni, mert voltam olyan hülye, hogy nem őt kérdeztem, hanem állatpatikába bemetem és megvettem, amit rám sóztak. Azóta ilyent nem teszek. A Neostomosan mérgező a cicákra, a dokik többsége már nem is adja. Én Insecticide 2000-et használok, azóta is 2-3 havonta az egész lakást befújom elővigyázatosságból, nincs is semmi élősködőnk. :)

2014. okt. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
INSECTICIDE spray hatóanyaga, a permetrin, a MACSKÁRA MÉRGEZŐ!!!!! Nekem is ezt ajánlotta egy "profi" eladó, és az állatorvos mondta, hogy még szerencse, hogy nem lett baja, mert a macskára ez idegméreg, azonnal meg is halhat tőle! Ez kutyára jó csak!
2015. febr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!