Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet vele a baj?

Mi lehet vele a baj?

Figyelt kérdés

a cicám nagyon ügyes vadász,egészen kicsi kora óta egerészik,madarakat fog ilyesmi

de az utóbbi idökben már nem nagyon eszi.meg a zsákmányát,hanem nem is tudom mintha mutogatná nekem amit fogott és az ölembe ül vele

most pl letette és egy kicsivel arrébb leült és nézi de ugy hogy a közelemben mindezt

mi lehet vele? valahogy megzavarhattam ezt a fajta folyamatot hogy az elejtett zsákmányt meg is eszi?



2014. okt. 14. 10:04
 1/7 IBOY válasza:
Valószínűleg "gondoskodni" akar rólad,ezért nem eszi meg,a macska fajtársnak tekinti az embert,nem gazdinak.Eddig kicsi volt,megette,most felnőtt,levadászta és viszi neked az elejtett vadat.Büszke lehetsz rá,örülj neki!
2014. okt. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi korában benne van a játék ösztön is, ezért vadássza, a megnövekedett adrenalin-szint miatt pedig előjönnek belőle az igazi "vad ösztönök", ezért kiscicaként gyakrabban eszi meg. Felnőttként is megeszi, ha éhes, de ha rendes gazdája vagy, rendesen eteted, akkor ő ezt meg akarja hálálni, ő is el akar téged látni minden "finomsággal". :) Próbáld ki, persze ha van hozzá gusztusod, hogy megfogod az egeret és úgy csinálsz, mintha megennéd. Az én cicám ilyenkor nekiáll hízelegni, dorombolni, hanyatt vágja magát és hempereg, örül, hogy ő is gondoskodhat rólam. Ez persze csak a jól tartott cicákra vonatkozik, akik nem kapnak eleget enni, az nem fogja odavinni a zsákmányt a gazdinak.
2014. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ügyet Lenke ***** válasza:
3%
Az enyémek is minden zsákmányt hazahoznak, szól, hív, hogy tudja megmutatni. Meg is dícsérem mindig, akár megeszi, akár nem. A kisebb bogarakat megeszi, a nagyobbakat mint madár vagy egér nem mindig. Sokszor miután bemutatta csak játszik vele. Ügyes kicsi cicák, dícséretet érdemelnek :)
2014. okt. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

naháát :) nem gondoltam volna hogy ennyire jó gazdia vagyok a kis tündérkémnek :) <3

2014. okt. 14. 12:20
 5/7 anonim ***** válasza:
A miénk is így csinált azzal a különbséggel, hogy a "bemutatás" után a teraszon cincálta szét az áldozatot, tehát mindig volt toll/vér/agyvelő/kihányt részek a lábtörlő környékén. Az se túl épületes egy aktív cicánál, de ezzel jár egy "vadállat".
2014. okt. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 yoda77 ***** válasza:

egyszerűen büszke, hogy fogott valamit, az enyémeim elémhozzák a "kaját" félholtan, ami elég morbid, de aztán totál legyilkolják, ha esetleg megszökne....

ez a macskák természete. erről soha nem fogod leszoktatni, akkor is öl, ha nem éhes. ennyi,nem "rontottad" el

2014. okt. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ügyet Lenke ***** válasza:
0%
5-ös, ez a "minek annyi toll" effektus nálam is a teraszon jelentkezik, egy asztal alatt cincálja szét a zsákmányt, ott érzi magát biztonságban :D
2014. okt. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!