Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek melyek a legjobb...

Szerintetek melyek a legjobb macska eledelek?

Figyelt kérdés
Én azt furcsállom némelyik nagy márkánál hogy nem gyártanak junior vagy senior tápokat. Ha annyira értenek az eledelekhez, akkor szerintem ezek nem hiányozhatnának a kínálatukból. (Az Acanatól vagy az Orijentől sem találtam senior tápokat.)

2014. okt. 15. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Purina one
2014. okt. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én Acana-t etetek. Egyébként ha megnézed a senior tápokat, sok mindenben nem különböznek a normál felnőtt táptól. Nekem állatorvos kutyához és macskához egyaránt azt tanácsolta, hogy ne senior, hanem bárányos tápot vegyek, sokkal többet és, mint valami csökkentett energiatartalmú táp. Én így is teszek, az öreg állataim kenterbe vágják a környék fiataljait, a kötelező orvosi látogatáson kívül nem találkoztak orvossal. Teszem hozzá, minden cicám és kutyám ivartalanítva van, de sohasem vettem nekik ivartalanított állatoknak való eledelt, csak minőségit, nem akármilyen himihumit, így semmi bajuk nincs. Egy táp nem attól lesz minőségi, hogy gyárt senior tápot vagy nem, ha az állat normálisan van tartva, akkor jó neki öreg korában is a minőségi felnőtt, nem kell csak azért seniort venni, hogy ne hízzon.
2014. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtató amit írsz. :)

Nekem van egy 15 éves cicám és próbálok rá nagyon vigyázni, azért próbálom senior tápokkal etetni. És ezt is javasolták nekem, ezért próbálom magam ehhez tartani.

2014. okt. 15. 15:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a doki azért javasolta a bárányost, mert az segít a bőr egészségét is megőrizni, valamint sokkal könnyebben emészthető az állatok számára, mint bármelyik másik ízesítés. Igaz, drágább is. Amit én még csinálok: testsújkilónként 1 csepp Béres csepp, vettem nekik 2 elég drága, de hihetetlen hatékony szert (amik embereknek is nagyon jók): Drags Imun és Vironal cseppek. Ezeket kapják a jó minőségű táp mellé, 17 éves cicám ma is hazahozott egy egeret. :) Nem olcsó egy idős állat egészségének fenntartása, de én spec úgy vagyok, hogy kötelességemnek érzem, és szerencsére van is miből ezt megfinanszírozni. És gratulálok a szép korhoz a te cicódnak is!
2014. okt. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Miért a természetben születik külön kölyök és idős macska számára ehető egér, patkány, madár? Na ugye hogy nem!
2014. okt. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nekem a doki azért javasolta a bárányost, mert az segít a bőr egészségét is megőrizni, valamint sokkal könnyebben emészthető az állatok számára, mint bármelyik másik ízesítés. Igaz, drágább is. Amit én még csinálok: testsújkilónként 1 csepp Béres csepp, vettem nekik 2 elég drága, de hihetetlen hatékony szert (amik embereknek is nagyon jók): Drags Imun és Vironal cseppek. Ezeket kapják a jó minőségű táp mellé, 17 éves cicám ma is hazahozott egy egeret. :) Nem olcsó egy idős állat egészségének fenntartása, de én spec úgy vagyok, hogy kötelességemnek érzem, és szerencsére van is miből ezt megfinanszírozni. És gratulálok a szép korhoz a te cicódnak is!


Pontosan melyik Acana táppal eteted az idős cicádat? Végül is olyan szempontból gazdaságos is lenne hogy a fiatalabb cicáim is kaphatnának belőle. :)Gratulálok a 17 éves cicádhoz. :)Én is szeretném megadni az enyémnek azt ami a lehető legjobb neki. Köszönöm a segítséged! :)

2014. okt. 16. 09:00
 7/9 A kérdező kommentje:
A természetben azért ritkán érik meg a macskák a 15-20 éves kort!
2014. okt. 16. 18:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Cicának én a Wild Praire változatot adom, ami kicsiknek is jó, ha úgy van. Igaz, ez nem bárányos, de macska formájában nincs bárányos. Egyébként baromi jó táp, én maximálisan meg vagyok elégedve, mind a picijeim, mind a felnőttek, mind a két veterán tök jó állapotban van, plusz amit mondtam, cseppeket kapják. A kutyusnak adom a bárány-almást, mondanom sem kell, két pofára tömi ő is. Amúgy nekem kutyák és macskák esetén is még jutalomfalatként is bevált, kutyit ezzel vittem kutyasuliba, mindent megcsinált érte :D

Annyi, hogy én vettem légmentesen zárható dobozokat, amikbe felbontás után átöntöm, mert ha sokat levegőztettem, akkor azt vettem észre, hogy nem akkora kedvvel ették. Persze akkor sem hagytak egy falatot sem a másiknak, de úgy vagyok vele, hogy ha így ízlik nekik, akkor így kapják. :)

2014. okt. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Kifogom próbálni. :)

Igen, a száraz tápokat is érdemes lezárni rendesen, nálunk egyszer sikerült is megromlania egy adagnak mert nem zárt elég jól a tároló dobozka...

2014. okt. 20. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!