Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Falusi kertes házbol városba...

Falusi kertes házbol városba panelba költözünk,8 éves harcias kandurunk van, aki védi a felségterületét (udvar) szerintetek megszokna panelban? Vagy jobb lenne ha kint maradna az uj lakokkal?

Figyelt kérdés
2014. okt. 16. 08:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
12%
Nem szokna meg. Panelba nem is való sem macska, sem kutya.
2014. okt. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

OFF: De, való panelba is állat.

ON: Hát, ha 8 évig kötődik a kerthez, akkor nem a legvalószínűbb. Persze, ha nagyon muszáj veletek megy (ha szeret titeket), de nem biztos, hogy jól érezné magát.

2014. okt. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Platypus ***** válasza:
95%
Ivaros kandúrként pokollá tennétek egymás életét. De ez egy viszonylag könnyen orvosolható probléma és a macska életkilátásai is javulnának. Kijáró ivaros kandúrként már bőven túllépte az átlagéletkort, töketlenül, szobamacskaként esélye van még egyszer ennyit élni.
2014. okt. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyre került macskák is szabadból kerülnek be a menhelyre, majd többnyire lakásban vannak tartva. Ha viszed magaddal, akkor ivartalanítani ajánlatos, különben jelölni fogja a lakást is. 8 éves macskát képtelen lennék "továbbadni", sorsára hagyni szabadban új lakóknak meg el sem tudom képzelni.
2014. okt. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként te mit szeretnél? Mert macskával élni nem egyszerű azért. Ha eddig nem volt lakásban tartott macskád, akkor viszont a cica érdekében kérdezd ki az új lakókat, hogy tudnak e vele törődni, mert a macskával élés lakásban is egy új életstílus, nem csak a panel a vidék után. Szerintem inkább az a kérdés, hogy te meg tudnád-e szokni ezt. Komolyan.
2014. okt. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Simán megszokik a panelban, mert már idősödő macskának számít, amelyek ivartalanított állapotban nem is akarnak annyit mászkálni.

Megoldás, ivartalanítás és sok kaját adni neki a panelban főleg a megszokási időszakban az elő másfél hónapban, hogy jóllakottan lustálkodhasson valamelyik kanapén.

2014. okt. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A dolog szerintem egyszerű. Te vállalod, hogy a panelban macskával élj? (ha kinti volt, az első hónapra készülj nyugtatóval)

Ha igen, a macska hozzád, vagy a helyhez kötődik? Ha a helyhez, meg van a válasz. Ha hozzád, akkor irány az állatorvos és megint megvan.

Kis példabeszéd:

Nekem eddig kijárós macskáim voltak (2). A nőstényt elütötték. Úgy döntöttem, mostantól szobamacskáim lesznek. Az utcáról befogadtunk egy nőstényt. Eszében sincs kimenni, ha az ajtó nyitva van, leül a küszöb belső oldalán és nézelődik.

A kandúr, (6 év körüli) addig nyávog, amíg ki nem engedjük... Belőle nem lett szobacica. Egyébként éppen a cipőmet mosom, mert az ivartalanítás ellenére rendszeresen belepössent

2014. okt. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hogy mindenkinek válaszoljak,anyukám akar falurol beköltözni,ő él együtt a cicussal,és nála is lenne panelban.Minket is szeret a kandur,mert gyakran megyünk.Nincs ivartalanitva,eléggé harcias,védi az udvart,komoly verekedéseket bonyolit le más macsekokkal,de senkit nem enged be,tele van sebhelyekkel.8 éves,igen jól van tartva,férjem vágohidon dolgozik,csibehát,és comb a menüje természetesen előtte megfőzve.Sokat csavarog,nőzik :),csak hidegebb időben és télen igényli,hogy be legyen engedve a házba,de akor is csak a folyosot és konyhát használhatja melegedésre.Ivartalanitani nem szeretném,azt hiszem a legjobb lesz megegyezni az uj lakokkal,vagy uj gazdit keresni neki...sajnos fájo szivvel,sajnos nem akartuk volna ezt a költözést ,de anyukámnak komoly betegsége van,és muszáj.köszönöm a véleményeket
2014. okt. 16. 14:03
 9/19 Platypus ***** válasza:
87%
Az a gond, hogy egy 8 éves kandúr már túl van az ereje teljén. Amint a környékre keveredik egy fiatalabb és erősebb példány, szét lesz verve és el lesz üldözve a területéről. Addig is ő veri szét a környék többi szerencsétlen kandúrját. Meg szedi össze a fertőzéseket a verekedéssel meg a párzással. Ezt így hagyni egyáltalán nem állatbarát dolog és nem éppen a macska érdeke, ha megszokta, ha nem.
2014. okt. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nézd,nem kell itt támadni,nem tudom a macskát megkötni,nem tudom neki megszabni,hogy mit tegyen és mit nem....és nem lenne elüldözve a háztól,mert nem akarunk uj cicát,és a természetét,azért irtam le,hogy tudjatok véleményét mondani,hogy meg-e szokna panelban,mert arra tippeltem,hogy biztos volt már olyan,aki kertes házból KÉNYTELEN volt beköltözni panelba,és hogy tudta megoldani a macska kérdést!Ivartalanitani nem akarom,vagyis eddig nem akartuk,és ettől nem érzem magam felelőtlen gazdinak!
2014. okt. 16. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!