Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Allergiások! El kell váljunk...

Allergiások! El kell váljunk a cicától, mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Fiamnál kiderült ,hogy allergiás lett a macskaszőrre. Érdekes ,lassan négy éves a cica és most jött elő...kisgyermekkorában több mindenre is allergizált,de szépen kinőtte .. A cicát imádjuk . Szeretnénk valami megoldást ,hogy zökkenőmentesen élhessünk továbbra is vele . Illeetve elehet ez most egy vedlési időszak,,vagy a fiam immunrendszere kissé gyengébb lett...

2014. okt. 16. 15:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4%
A fiad egészsége az első, nem ritka, hogy később lesz valaki allergiás, van aki felnőtt korában, szerintem el kell ajándékozni a cicát egy megbízható ismerősnek, akit látogathattok is.
2014. okt. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ mennyire erősek nála a tünetek. Nem jó az immunrendszerének, hogy ha van egy kis kihívás (pl. macskaszőr), akkor rögtön megszüntetitek a forrást, mert így nem tanul a gyerek immunrendszere védekezni, "ellustul" és később még gyengébb lesz ilyesmikkel szemben.
2014. okt. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]

Keresd meg a Cetrin-t lejjebb.

2014. okt. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Tünete is van, vagy csak kijött valami teszten?
2014. okt. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%
Nos ha kertes házban laktok akkor a macska ki. Ha nem, akkor bár elég csúnya megoldás, de láttam már "közös" macskát, aki szintén kint lakott, de cisnáltak neki vackot, etették stb. Esetleg elhelyezhető rokonnál, ismerősnél. Az biztos, hogy én nem kockáztatnék, ugyanis be is durvulhat a dolog.
2014. okt. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem durvák a tünetek, akkor nem kell megválni tőle. Gyógyszert akkor érdemes szedni, ha nagyon durvák a tünetek, állandóan nem. A fiatal szervezet fejlődésben van, még tanul. Kinőheti ezt is. :) Szóval ha nem durvák a tünetek, maradjon a cica!
2014. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5-ös ez nagyban függ attól, hogy mi a helyzet most. Nekem is meg egy rakás ismerősömnek is jött már ki, hogy mennyi minden szarra allergiásak vagyunk állítólag, a teszt szerint és közben semmi...
2014. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Allergiával élek együtt 4 macskával.

Amit tudok tenni: erősítem az immunrendszerem, hogy minél ritkábban jelentkezzenek a rohamok. Kezdetben szteroidot kaptam, allergiámra gyógyszert és volt, hogy a calcimusc injekciót is bekellett nyomni ügyeleten. Mostanra eljutottam odáig, hogy a szteroidot teljesen elhagytam, gyógyszert se szedek folyamatosan. Vannak rosszabb napok, de együtt lehet ezzel élni.

Szerintem próbáljatok Ti is felkeresni valami orvost aki tud ebben tanácsot adni, esetleg homeopátiás cuccokkal kezelni ezt a helyzetet. Meg sajna a macsekot kevesebbet lehet dögönyözni :(

2014. okt. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Szintén allergiás vagyok, négy macskával. :) Az allergia kezdetén elég szarul voltam, aztán szépen megszokta a szervezetem, muszáj volt neki, mert soha meg nem válnék a négylábú gyerekeimtől. Most készülök vásárolni egy légtisztítót, nem olcsó mulatság, de nagyon jó tapasztalatokat olvastam allergiásoktól.
2014. okt. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
előző vagyok, azt elfelejtettem, hogy érdemes furminátorral fésülni a cicát, az elhalt szőrök nagyon nagy részét szépen el lehet távolítani vele és kevesebb hullik ki a cicából.
2014. okt. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!