Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor várható az első tüzelése...

Mikor várható az első tüzelése a cicámnak?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves nőstény kiscicám. Szeretném még időben - lehetőleg ivarérés előtt- ivartalaníttatni, de azért ha lehet, 1-2 hónapig még szívesen húznám az időt, hadd erősödjön még. Sosem volt még nőstény cicám, nem tudom, mikorra várható az első tüzelés, ezért érdeklődöm tapasztaltabb gazdiktól.

2014. okt. 16. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém utcai macska volt, kb.: 3 hónapos lehetett mikor hozzák került, mi is próbáltuk elhúzni az ivartalanítást, de rosszabbul jártunk vele. Féléves kora körül már ivarzott és esténként elég komoly szerenádot adott nekünk, mikor pedig vittük volna ivartalanítani közölték hogy: így nem csinálják meg a műtétet mivel sokkal vérzékenyebb az állat.

Szerintem vidd el minél hamarabb, ne várd meg az első ivarzását, úgyis későbbre fognak csak adni időpontot.

De természetesen az első ivarzás időpontja minden macskánál más, a genetikától is függ ez.

2014. okt. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó, lehet 5 hónapos korában, de akár sokkal később is. Fél évesnél én már nem várnék vele, minél fiatalabb, annál könnyebben heveri ki a műtétet - tapasztalat. Azért is rossz várni, mert bármikor bekövetkezhet a tüzelés, ami nagyon kellemetlen dolog a gazdinak is.
2014. okt. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor azt hiszem, lassan csakugyan esedékes lesz, nem halogatom most már.
2014. okt. 18. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!