Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lesz ha nem jön haza...

Mi lesz ha nem jön haza éjjelre a cicám?

Figyelt kérdés

Nagyon félek. A cicám 6 hónapos, egy hete lett ivartalanítva. + napig nem mehetett ki, aztán meg egész nap kint volt, nem lehetett betessékelni. Most meg nem jött még haza, pedig mindig hazajött mire sötétedett. Kerestem mindenfelé, a kertben is auz utcán is, de nem jön. Hamarosan be kell csukni az ajtót, mert hideg van. Mi lesz ha nem tud bejönni éjjel a cicus?

Mondjuk nyitva hagyom a kamr aajtót annyira, hogy be tudjon menni. De nem tudom bemegy-e (nappal bemegy, de mi lesz éjjel?

Nagyon féltem őt. Mi a tapasztalatotok, hazatalál a cica, aki még soha nem töltött kinn egyetlen éjszakát sem?



#macska #elkóborol #hazatalál #éjszakai alvóhely
2014. okt. 16. 19:10
 1/6 anonim válasza:
Az én macskám szerencsére még nem ment el sehova de az előző macskám hetente egyszer hazajött és ennyi. Szerintem várj 2-3 napot és utána elég elkezdened aggódni.
2014. okt. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, van ilyen is, de nekem még soha nem volt ilyen cicám aki elment napokra. Vagyis igen, de ez egyszer volt, aztán többet nem csinálta. Lehet az is hogy éppen tüzel, vagy nézegeti a fiú cicákat, és azért nem jön. Ezt meg azért nem értem, mert most lett ivartalanítva. Nem tudom mennyi idő míg elfelejti hogy ő igazából lány.

Tele vagyok rémképekkel. Nagyon aggódom.

2014. okt. 16. 19:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Aú, csajost addig nem lett volna szabad kiengedni, míg ki nem szedik a varratokat és totál meg nem gyógyul. Bár nem tudom, lehet másfél centis lyukon csinálták, az egy hét alatt ugye már gyakorlatilag gyógyult.


Szüleimnél kijárósak a macskák, ha nem jönnek este, akkor negyedóránként első, hátsó ajtón kinézünk, villanyt kapcsolunk és hívjuk őket. Előbb-utóbb jönnek.

2014. okt. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A műtét 1,5 centis lyukon történt. Már teljesen begyógyult a hasija. Meg hát tényleg egyszerűen nem lehetett már benntartani. Aztán végül azt csináltam, hogy felkapcsoltam a villanyokat az udvaron, és megjött a macska. Éhes volt rettenetesen, evett is aztán ment volna megint ki.

Mondom, őrült ez a cica.


Köszönöm a válaszokat mindegyikőtöknek.

2014. okt. 17. 07:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes rászoktatni a cicát, hogy az ételt valami hanggal összekötve kapja.

Pl. az alutasakost rázogatva a csörgés messzire elhallatszik. Este elég kint a kertben megcsörgetni a zacskót, a kis gézengúz már szalad is be, megkapja az estebédet és már nincs kiengedve éjjelre.

2014. okt. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hasonlót éltem át ma éjszaka. 2 éves ivartalanított fiú cicám van (bár nem most volt ivartalanítva, ő is 6 hónaposan került oda), akit kézben neveltem. 1-2 napos lehetett, mikor egy zacskóba 4 testvérével együtt kidobták a közeli erdőbe, sajnos én is későn találtam meg, csak őt sikerült megmentenünk. A lényeg, hogy párommal úgy tekintünk szinte rá, mint a saját gyerekünkkel, ha megyünk sétálni, jön mellettünk, nap közbe "beszélget" velünk, baromira össze vagyunk szokva, kijárós cica, de az első napoktól fogva az éjszakákat bent tölti velünk. Ő is ez a sötétedésre hazajövök fajta (egyébként sem megy el túl messzire, a kertünk végében egy hatalmas búzatábla van, oda jár egerészni, messzebb még nem ment), tegnap este pedig hiába hívtuk, nem jött meg. Hajnalig kerestük zseblámpával párommal, már minden rohadt kis neszre ugrottam, hogy ott a macska, de semmi. Reggel bőgtem egy sort, úgy mentem el dolgozni, erre mikor mentem haza ebédelni, ott ült az ajtó előtt a mocsadék. Fogalmam sincs, hogy merre járt, de hazaért.


Úgyhogy ne aggódj, ha van időd, a nevét kiabálva mászkálj arra, amerre tudod, hogy el szokott járni, esetleg plakátot is készíthetsz a környék buszmegállóira, betelefonláhatsz a közeli menhelyre, hogy eltűnt a cica, ránézhetsz a Noé vagy a cicamentő angyalok honlapjára, sokan oda is be szokták küldeni, ha találnak cicát, megkérdezheted az állatorvost, hogy nem hozta-e valaki azóta be, de egy nap még nem a világ vége, szerintem még haza fog menni a cicád!

2014. okt. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!